Şimdi Ara

Telefonum kapalıyken çalıyor.''Ulaşılamıyor'' Demiyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
4.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefonum kapalıyken birisi beni aradığında ''aradığınız kişiye ulaşılamıyor'' demesi gerekirken , çalıyormuş gibi ''dıııt'' sesi geliyor.Yönlendirme falan mı var acaba diye kontrol ettim yönlendirme de yok.Hattımda sadece ArayanıBil servisi aktif.Bu kötü bir durum.Sanki telefonum çalıyormuş da bakmıyormuşum gibi oluyor.Bu arada Avea'ya yeni geçtim daha doğrusu numaramı Fenercell'e taşıdım.Daha önce Turkcell'liydim.Çözümü bilen var mı acaba ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Telefonunuz Kapalıyken Neden Meşgul Çalıyor?

Telefonunuzun kapalıyken meşgul çalması kafa karıştırıcı ve can sıkıcı bir sorun olabilir. Özellikle "Ulaşılamıyor" mesajı vermemesiyse daha da şaşırtıcıdır. Bu sorunun birkaç olası nedeni vardır:

• Ağ Sorunu: Ağ sağlayıcınızda geçici bir sorun olabilir. Bu, telefonunuzun kapalıyken bile kullanılabilir olarak görünmesine, ancak aslında aramaları alamamasına neden olabilir.

• Acil Çağrı Ayarları: Telefonunuzun acil çağrı ayarları etkinleştirilmiş olabilir. Bu, acil durum numaralarının telefonunuz kapalıyken bile sizi arayabilmesine olanak tanır.

• SIM Kart Sorunu: SIM kartınız düzgün takılmamış veya hasar görmüş olabilir. Bu, telefonunuzun ağa bağlanamamasına ve "Meşgul" olarak çalmasına neden olabilir.

• Üçüncü Taraf Uygulamalar: Bazı üçüncü taraf uygulamalar, telefonu kapalıyken bile aramaları yönlendirmenize izin verebilir. Bu uygulamalardan biri etkinleştirilmişse, aradığınız kişi "Meşgul" mesajı alabilir.

• Telefon Arızası: Nadiren de olsa telefonunuzun arızalı olması da bu soruna neden olabilir.

Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

• Telefonunuzu yeniden başlatın.
    • SIM kartınızı çıkarın ve yeniden takın.
    • Ağ sağlayıcınızı arayın ve şebeke sorunlarının olup olmadığını sorun.
    • Üçüncü taraf uygulamalarınızı devre dışı bırakın.
    • Telefonunuzu bir tamir merkezine götürün.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonunuzun yazılımını güncellemeniz veya fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Avea ise normaldir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avea destek ten hattinizin sifirlanmasini isteyin sorun duzelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.