Şimdi Ara

Termal macun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İşelmcinin üstüne termal macunu sıkacağım(Benim için bir ilk olacak) Üstüne sıkıp yayacakmıyım yoksa tam ortasına bir miktar sıkıp soğutucuyu takacakmıyım

• İki şekilde de olabilir, fakat önemli olan husus çok az bir miktar sürmelisin yoksa , anakarta akabilir veya anakart işlemci pinlerinin arasına girebilir.
  • İşlemcinin üzerine bir miktar sık ve yay.
    Daha sonra soğutucuyu montajla.
  • Spatula tarzında küçük bir şeyle işlemcinin üzerine çok ince yayın ve soğutucuyu yerleştirin. Sabitlemeden önce hafif hareket ettirerek macunun soğutucu tabanınada tamamen yayılmasını sağlayın. Sonra sabitleyin.
  • konu açılmışken sorayım macun sürmeden cpu yu monta etsek ne olur arkadaşlar. Aşırı derecede bir ısınma olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulutashus

konu açılmışken sorayım macun sürmeden cpu yu monta etsek ne olur arkadaşlar. Aşırı derecede bir ısınma olurmu?

evet kesinlikle olur.

quote:

Orijinalden alıntı: cossolina

Üstüne sıkıp yayacakmıyım yoksa tam ortasına bir miktar sıkıp soğutucuyu takacakmıyım

çok ufak sıkıp kredi kartıyla çok ince bir tabaka halinde yayarak uyguluyorum ben.
  • quote:

konu açılmışken sorayım macun sürmeden cpu yu monta etsek ne olur arkadaşlar. Aşırı derecede bir ısınma olurmu?

hayır.çok da fark olmaz.max 5-10 derece arasında değişir ısınma..
  • evet çok ısınmaz arkadaşın dediği gibi 5 10 derece fark yapar ben denedim gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: techtnr
    evet çok ısınmaz arkadaşın dediği gibi 5 10 derece fark yapar ben denedim gördüm

5-10 derece dediğin nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: talaria

quote:

boşta 30 ken 40 yükte 70 iken 80 fark olmaz dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: talaria

quote:

5-10 derece az bi fark mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.