Şimdi Ara

tıp 3. sınıfta yks ile yatay geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ktü tıp fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim. bu tıp fakültelerinde galiba 3. sınıfın sonunda çoğu okul ortak dersleri bitiriyormuş. ben de bu yıl 3. sınıfı geçip bir yandan da yks çalışıp yks puanımla daha iyi bir üniversiteye tercih yapsam acaba 4. sınıftan mı devam ediyor olucam yoksa baştan 1. sınıftan mı başlatıcak bilgisi olan var mı? (kesin emin konuştum sanki yks de iyi bir şey yapacakmışım gibi ama kendimi ona göre hazırlayıp şansımı deneyeceğim tabi)

• Derslerini saydirma ihtimalin cok yuksek. Yine de tıpci biri yazar uplamis olayim.
  • Hocam emin değilim ama okullara bağlı diye biliyorum. Muhtemelen 4.sınıftan devam edersiniz.
  • okuldan okula değişir mi acaba, düşündüğüm okulların öğrenci işlerine ulaşsam beni bu konuda bilgilendirirler mi?

• Evet yarın sabah ara hepsini veya maillerini bul

• okuluna göre değişir genelde çekirdek eğitim programları her okulda aynıdır. hele 3 seneyi bitirdiysen kesin aynıdır. ancak bunu en doğru gitmeyi düşündüğün öğrenci işleri cevaplayabilir. böyle bir geçişte her durumda en az 1 sene boşta kalacağını düşünüyorum.

• peki ek kontenjan açmama gibi bi durum olur mu

• şöyle düşündüm senin dediğin şekilde gelene hiç rastlamadım genelde yatay geçişle gelen oluyordu. yüksek ders notları ve torpille falan. bu dediğin şey olmayabilir yani iyice araitır.

• evet bende daha önce hiç yks ile yatay geçiş yapana rastlamadığım için foruma konu açtım daha önce yapan veya deneyen biri varsa bilgilendirebilir diye

• up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.