Şimdi Ara

Tıpçıdan YGS-LYS Rehberi - Allah Yardımcınız Olsun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
39
Favori
1.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar istemiş öncelikle sonuçlarımı göstermeliyim size :

Bu YGS sonucum:

Bu da LYS sonucum:

[MAT-2 netlerim +45'ti hep de neden böyle oldu diye düşünen varsa söyleyeyim sürem yetmedi girdiğim sınıfın şartlarından dolayı :(]

Size yardımcı olmak isterim öncelikle şöyle başlayayım.

Arkadaşlar her DH üyesi arkadaşın çok iyi derece yapma potansiyeli vardır. Bunu forumdaki derecelere bakarak anlayabilirsiniz. Troll falan da çoktu ama tabi neyse çoğu doğru çıktı arkadaşlar iyi dereceler DH kulanır hatta dersanesi açılsa baya insan çekebilir . Ben sizlere güveniyorum geleceğin ilk 500'leri ilk 2 binleri buralarda
    Sizler de kendinize güvenin arkadaşlar.Başaracağız inşallah. Yapamadığınız soruları konu açarak sorarsanız ben ve tüm arkadaşlarım sizlere yardımcı olmak için kulun köpeğiniz olacaktır.

Öncelikle ilk rehberim olduğundan birazcık acemi olabilirim affedin. Kitap önerilerimle başlamalıyım. Ben daha çok MF arkadaşlara hitap edeceğim için TM'lerden özür dilerim.

Kitaplarım :

Türkçe: Fem simetri + Fem SB
    Sos: Fem Simetri'den okuyun az çözün yeter zaten :)
    Mat1: Fem konu özetli bana yetti sağlam bir temelim vardı. Bence size de yeter. Onun dışında bol bol deneme(Apotemi denemeleri mükemmel)
    Mat2: Karekök LYS mat kitabı mükemmel arkadaşlar üstüne kitap yok. (Deneme olarak da apotemi yine mükemmeldi lys -1 denemesi geometrili)
    Geo: YGS için ayrıyetten kitap almayın boşuna gider. Alın bir tane karekök LYS kitabı gerisi apotemi denemeleri falan halledersiniz.
    Fiz: Palme AB SB biçilmiş kaftan. Yandaki bilgiler sizi yönlendirir. Onun dışında Simetrilerden takip edin. Ayrıca ygs kitabı almayın ygs-lys devam edin.
    Kim: Palme Organik çözün de onun dışında LYS kitabı önemsiz zaten diğer konular basit. Fem simetriden çalışın diğer konuları.YGS'yi de fem simetriden.
    Biyo: Palme A-B ve fem soru bankasını çözün. Konulara fem simetriden bakın. Ayrıca ygs kitabı almayın gereksiz. Zaten fem simetri lys'de ygs konuları da bulunuyor.

Fen LYS denemelerinde de şiddetle Apotemi denemelerini öneriyorum. Mükemmel kalite sorular var.

Onun dışında deneme sorarsanız tabi ki fem denge denemelerini çözün ama özellikle matematikte apotemi çözmemişseniz ciddi şeyler kaçırıyorsunuz demektir.

Size verebileceğim Ciddi Önerilerim:

-Mat2'den trigonometri permütasyon falan o konulara çok dalmayın Lys için söylüyorum. Özellikle integral ve türevden zorladılar onun dışındakiler yüzeysel sorulardı

-Geometriden boş formüllerde boğulmayın biri bile çıkmıyor. Önemli olan sorularda doğaçlama paralel falan çekebilmeniz , kendi tekniğinizi yakalayabilmeniz.

-Mat1'de bol deneme çözmek işe yarar konuların hepsine göz bile atsanız sadece deneme çözerek/çözemeyerek/öğrenerek 35 nete ulaşmanız mümkündür. Bu işin sırrı denemedir,denemedir,denemedir.

-Fizik'te de zor mekanik sorularına yüklenmektense modern fiziğe daha fazla çalışırsanız ve bu alanda neredeyse uzmanlaşabilirsiniz bile zamanınız bol. Netlerinizi +25 yapmış olursunuz. Çünkü ÖSYM mekanik vs.'den zorlamaktansa gidip modern fiziktir oralardan zorluyor.

-Kimya'da da gerçekten basit soruyorlar. Organiği biraz iyi öğrenirseniz rahatlıkla 30 yapmak bile mümkün.

-Biyolojide de bizim yılda 3-4 tane uç bilgi sorusu dışında iyi bir muhakeme yeteneği ile +24 falan yapılabilirdi. Ama o uç bilgiler çok sıralama oynatıyor. Size önerim MEB kitabından her konuya bakmanız. Tabi ne kadar yapabilirsiniz bilmiyorum ama faydası çok fazla olacaktır.

Benden şimdilik bu kadar. Kalbimiz sizinle. Hadi DH öğrencileri Gazanııııızz Mübarek OLA !

• Sağolasın aydinlandim benim hedefim suan senin sonucun umarim banada nasip olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenliselimezun

Sağolasın aydinlandim benim hedefim suan senin sonucun umarim banada nasip olur
    ya arkadaslar umursamayın cerrrahpasa ısteyen zaten su an ders calısıor olmalıydı bosuna bakmayın yanı
  • nasıl ders çalıştığını konuları nasıl sindirdiğini anlatır mısın birazda
  • Helal olsun rehber gayet güzel olmuş.ygs türkçedeki dil bilgisi konuları nasıl halledilir?
    Çok ayrıntılı çünkü.yüzeysel baksam olurmu?
  • Ellerine sağlık çok samimi yazmışsın gerçekten hocam o Soru bankaları az değil mi mat 2de mesela?
  • Hocam kaynakları 10 numara anlatmışsın. Biraz da Ygs çalışmaya ne zaman başladın Lys ye ne zaman başladın bu süreci anlatır mısın ? Ygs lys bi arada gider mi hangi saarler çalışiyordun? Nasıl çalışıyordun? Biliyorum cok nankorum ve fazlasini istiyorum . şimdiden teşekkürler.
  • Artık bizden geçti inşallah bu sene ter dökecek bütün kardeşlerimize bir faydası dokunur eline sağlık

Herkese iyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forum adam -- 14 Temmuz 2015; 0:48:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: forum adam

Artık bizden geçti inşallah bu sene ter dökecek bütün kardeşlerimize bir faydası dokunur eline sağlık

Herkese iyi çalışmalar
    takip

• quote:

Orijinalden alıntı: etobay28

Hocam kaynakları 10 numara anlatmışsın. Biraz da Ygs çalışmaya ne zaman başladın Lys ye ne zaman başladın bu süreci anlatır mısın ? Ygs lys bi arada gider mi hangi saarler çalışiyordun? Nasıl çalışıyordun? Biliyorum cok nankorum ve fazlasini istiyorum . şimdiden teşekkürler.
    Diploma notunun 90.5 olupda çok fazla olmasada gerilere atması üzdü beni benimde aşağı yukarı son sene çok zorlamazlar sınavlarda son seneden de biraz yükseltsem desem 88.5 89 civarı gelirki iyi yerler hedefliyorum kapasiteme inanıyorum zekama ama 9 10 11 de pek takmamış olmanın mallığını çekicem biraz
  • arkadaşlar istediginiz şeyleri de yarın pcye geçince yazacağım. Ygs lys süreçlerini anlatacagım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekuero

Diploma notunun 90.5 olupda çok fazla olmasada gerilere atması üzdü beni benimde aşağı yukarı son sene çok zorlamazlar sınavlarda son seneden de biraz yükseltsem desem 88.5 89 civarı gelirki iyi yerler hedefliyorum kapasiteme inanıyorum zekama ama 9 10 11 de pek takmamış olmanın mallığını çekicem biraz

Kardeşim merak etme son sene notları şişiriyolar,benim de ortalamam iyi degildi son sene ortalamam 97 idi bir de :)
  • Karekok ygs lys ikiside çözüyorum sıkıntı olmuyor bunun üstüne 3-4-5 gibi bi yayını çözmemi önerir misin yoksa orta seviye kitaplardan devam edeyim mi
  • Bu arada lise hayatini, ygs surecini, lys surecini, neler yaptigini, neler yapmadigini, calisma teknigini vs yazarsan cok iyi olur.
  • Marbeli Datkap kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -SpeRo-

Bu arada lise hayatini, ygs surecini, lys surecini, neler yaptigini, neler yapmadigini, calisma teknigini vs yazarsan cok iyi olur.

Yarın yazacagım tabi ki daha detaylı yazarım, bunu mu editleyeyim yoksa yeni bir konu mu açaym neyse bunu editlerim
  • Buna ekleyin hocam, bekliyoruz :)
  • Marbeli Datkap kullanıcısına yanıt
    merbaha oncellıkle aklıma bir soru takılıyokı suanda benı ılgılendıren en onemlı sey.kardes sorum ygs testlerıne hangı derstten baslamalıyım belkı onemsız gelebılır ama benım ıcın cok onemlı bengenelde m-f-t-s yolunu tercıh edıyorum ama gecen sene ygs matta cok sıtres yaptım mat nerdeyse hız yapamadım (normalde 33 altına dusmezken 20 net yapabıldım) veturkceceyı bunu dusunerek cok kotum yaptım ve sınav sonucum denemelerden 60 puan dusuk geldı sonra lys ıle toparlamya calıstım ama olmadı 50 bınde 25 bıne cekebıldım tıp ıstıyodum boyle bısey bu sonuca ımkansız sımdı sorum ben t-m--f-s gıtsem nasıl olur belkı gorecelı bısey ama sen nasıl bı yol ızledın .yardım edersen sevınırım bende tıp ıstıyorum ve ygs hedefım bu sefer daha yuksek yardım edersen sevınırım
  • Hocam size özelden soru sorabilirmiyiz?
  • Bunu da yarınki yazıma eklerim ama şimdi şu kadar söyliyeyim. Ben tr mat fen sos gittim hep gerçekte de denemede de . Çunku bence tr paragraflari en başta cözulmezse sonra daha zor oluyo,başta enerjikken aradan çıkarıyordum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.