Şimdi Ara

TIPTA ILK 2 SENEDE SOSYAL HAYAT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek ihtimal tıpa gideceğim 18k sıralama ile.
    Ktü sbü, atatürk tıp, düzce, rize vs. tutuyor.
    Ilk 2 senenin çok zor olmadığını yani en azından kurslara gidilebilecegini, kendine az da olsa vakit ayırabileceğini söylediler. Ilk olarak ıngilızce tıpa gitmezsem ingilizce kursuna gitme hayalim var ilk sene. Yüzme kursuna da gitmek istiyorum. Eğer ilk 2 senede bunları tamamlayabilirsem bir de dövüş kursuna gitmek istiyorum. Bu sıralama ile sizce hangi şehirde söylediğim şeyleri yapabilirim? Hangi şehir kendimi geliştirmek icin sosyal faaliyetler icin daha uygundur?

• Valla ben de bu sorunun cevabını arıyorum up

• Tıp ve dövüş kursu şakası yaparsam mesut özil ile minyonları ışınlanabilir sözü dh halkına bırakıyorum
  • Kung fu’ya yazılmayı unutma
  • tıpta gacı olayı nasıl
  • Okuldan okula değişir de ilk sene genel olarak kolay ben hem tıp hem yks ilk 100 için calistim hem de 15 tane falan hikayeli oyun bitirdim(min 300 saat)+ dil çalıştım yani.Ama tabi hiç dışarı falan çıkmadım okulda da yerime imza atıyorlardı genelde
  • Arkadaşlar sosyal hayatınızı siz kendiniz belirlersiniz . Üniversitede kimse sizi dehşet ders çalış veya hiç gezme diye uyarmaz . Tıp fakültesi dersleri de uyarmaz . En yatan adam bile son haftalar sabahlara kadar çalışır .

Her insan farklıdır . Bazıları teorik dersleri kaçırmaz , her gün tekrar eder , sürekli çalışır . Ortalaması yüksektir . Dışarı çıkmaz . Sosyal faaliyete katılmaz . Etkinlik diye bir şey hayatında yoktur .

Bazıları da ne okula uğrar , sürekli yurt dışındadır , o konser benim şu etkinlik senin gezer ortalaması öncedeki tipten daha yüksektir .

Bazısı dehşet çalışmasına rağmen zor der , bazısı çalışmamasına rağmen kolay .
  • Okul öyle bir enerjini sömürür ki bunların hepsi yazıda kalır ha sadece bir dil kurtarılır buradan o da artık şart olduğu için
  • Empirewashere E kullanıcısına yanıt
    Harbidende böyle ama hayattaki çoğu şey için geçerli bu
  • Ne beklediğine bağlı fakülteden. İyi not ortalaması ( 3.99 falan) diyorsan günlük 3-4 ,son 2,5 hafta da 7-8 saat ( aütf 8 haftada bir sınav yapar ona göre konuştum) çalışarak yapılıyor denedim yaptım oradan biliyorum. Geriye kalan vakitlerde de dışarı çıkar içer gezersin. Ayda 1-2 partiye de katılırsın problem olmaz. Ha yok ben not ortalamasını salarım keyfime bakarım diyorsan ilk 6 hafta kitap yüzü açmayıp gez toz eğlen son 2 hafta 7-8 saat patlatır 60-70 bir şey alıp geçersin. Bana aman aman zor gelmedi tıp kafan biraz bu konulara yatkınsa çok zorlanacağını zannetmiyorum.
  • Üniversite için daha geçerli . Adamla aynı dönemiz . Akıl erdiremiyor insanlara nasıl vakit ayırabileceği konusuna . Kafayı takmış ders diye . Tabiki takmalıyız onun için gidiyoruz ama üniversite demek sadece amfiye gidip gelmek değil . Öyle bakarsan online al yat evde zaten . Farklı insanları tanıyıp ufkunu açmak bir yerde de .

Mesela biri vardı . 2 kere erasmusa gitti . Haftasonları indirim kovalar yurt dışına kaçardı . Part time çalışırdı . 4 dil öğrendi . Ortalaması da 3.5 üstüydü . Çok hoşuma giden bir insandı .

Olay tamamen zaman yönetimiyle alakalı . Ya nasıl zaman ayırıyosun of harika gezmişsin / tatil yapmışsın / yurt dışına çıkmışsın / gitar çalıyorsun / spor yapıyorsun / dil öğreniyorsun olursun ya da bunları soran . Seçimler sizin .

• belli hiç dışarı çıkmadığın
  • damakcatlatan kullanıcısına yanıt
    Arkandan koşturuyorlar hocam
  • mrvolcann kullanıcısına yanıt
    İlk 100 bursumdan biraz para vereyim sana da istersen boş boş sokaklarda dolaşacagina bir kitap alır okursun,hobi falan edinirsin
  • puhahahha köyüne dön ucube senin gibi kışın kömürle soba yakıp yazın tarlada çalışmıyorum en azından gidiyorum boğaz kenarında kahvaltımı yapıp dışarı çıkıyorum bu sene tyt ayt forum kullanma sebebim sınava giricek olmam sen ise üniversiteli olmana rağmen foruma giriyorsun hiç mi arkadaşım yok yazık sana
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.