Şimdi Ara

tıptan mühendisliğe geçişi nasıl buluyorsunuz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni yasayla tıpı bırakıp bilgisayar yada endüstriye geçmek nasıl olur iş imkanları maaş tıpı çok sevmiyorum ama maaş ve iş imkanı odtü makina yada odtü bilgisayarda çok iiyi bölümler arada kaldım

• csb

değilsen eğer ciddi cevaplarım takipteyim konuyu
  • Konuyu görünce gözlerim doldu. Şu güneşli finale hazırlık günlerinde benim de kafamı kurcalayan bir ikilem. Cevapları bekliyorum yardımcı olan çıkar umarım
  • sevdiğin işi yapacaksan geç
  • Mantiksiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ama tıp bana göre değilmiş biyoloji pek sevmiyordum matematik kafam her zaman iyi olmuştur
  • mühendisliktede tıpta çalıştığından az çalışmayacağından emin ol önce. ayrıca geçersen en az 1 sene kaybın olacak. prof. sınavını geçtiğini varsayarsak. ayrıca matematiği seviyorsan matematik oku. bilkent temel bilimlere giren ve sıralaması 10binin altında olanlara bursmu ne veriyordu hem. kazanacağın parayı değil istediğin mesleği yap. ama matematikle iyiyim mühendisliğe geçeyim dersende mühendislikteki matematiktende nefret edebilirsin. matematik lise matematiği gibi değil sonuçta. istersen bu dönem bitince odtüye git hocalarla falan konuş. öğrenci bul onla konuş. gerçekten istiyor musun bunun cevabını bul.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaz döneminde konuşacam hocam sınavlar var ondan sonra iyi bi düşünücem
  • sevme konusunda fikrin değişmeyecekse ki lütfen böyle söyledim diye önyargıya kapılma, istediğin bilgiyi al ve istediğin mesleği yap
  • Kuzenim İTÜ İşletme Mühendisliği Mezunu

Babam Yıldız Teknik Elektrik Mühnedisliği Mezunu

Kuzenimin dediği şu keşke tıp okusaydım diyor.Hatta babama dayı aklımız yokmuş ki diyordu kendisi bilseydin doktor olurdum.

Ama babamın dediği şu ben doktorluk yapamayacak biriyim bu nedenle iyi ki mühendis olmuşum diyor.

İkisininde puanı tıpa tutuyormuş ama mühendislik seçmişler.

Yani mühim olan maddiyat ve kolay iş bulmaysa Tıp seçin.

Ama ben sevdiğim işi yaparım ve iyi bir iş için kendimi geliştiririm derseniz.Para da önemliyse kendinizi geliştirmek daha da önemli olur.

Yani ben okul bitsin hemen para kazanayımcıysanız tıp.

Yok kendimi geliştirirm ileride kendi işimi vs. kurarımcıysanız Mühendislik derim.

Ha tıpta da alan seçerseniz TUSla ve sürekli kongreler vs. kendinizi geliştririsniz ama geliştirmeseniz bile kolay iş imkanı var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.