Şimdi Ara

Tofaş Kartal S 1996 Model

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1996 Model Tofaş Kartal S marka araç sahibiyim. Araç üzerinde Lovato marka LPG sistemi var. Motor, yürüyen aksam, lpg ve kaporta için bir kaç ustaya gittim ancak istediğimi tam olarak alamadım. Hemen hemen her usta "bu araçlar böyledir, bundan fazlası olmaz " tarzında yaklaşımlarda bulunduğundan dolayı bir gittiğime bir daha gitmek istemedim. Forum üyelerinden ricam İstanbul Avrupa yakasında tavsiye edebilecekleri işinin ehli usta ve atölyeler nerelerdir. Sorum belki reklama gireceğinden tavsiyelerinizi özel mesaj olarak gönderebilirseniz sevinirim.

Herkese iyi forumlar.

• tam olarak sorun nedir?ben yıllardır tofaş kullanıyorum.halen 99 model şahinim var.belki yardımcı olabilirim..
  • Merhaba Salih Bey; aslında birden fazla sorunum var benim kabaca aşağıya maddeler halinde yazsam daha mantıklı olur diye düşündüm.

1) Hareket halinde iken (20-40km/h) sağa ve sola dönüşlerde sert bir şekilde frene bastığımda ön taraftan kapı gıcırdamasına benzer ses geliyor.

2) 3. vitesde devir saati 4000/4500 arasında düz yolda 100/120km/h arasında bir sürate çıkarken 4. ve 5. viteste araç bas bas bağırıyor ama sürat 130-140km/h zor geçiyor. Maksadım sürat yapmak değil ama bir sorundan dolayımıdır yoksa dişli farkındanmıdır anlamadığım için soruyorum

3) Viteste giderken gazdan ayağımı çektiğimde genelde bir yığılma oluyor motorda sanki arkasından biri çekiyormuş gibi sürat düşüyor.

4) Kapılardan rüzgar sesleri ve içeriye gelen motor sesinden rahatsızım. 2,5 yıldan fazladır bu araç bende tam 4 defa bütün fitilleri değiştirdim ancak gene kapılardan rüzgar sesi içeride motor sesi rahatsız ediyor. Yalıtım için ne yapabilirim yaptırabilirim. ( Bir kaportacı 1000YTL istedi benden yalıtım için mantığım almadığından yaptırmadım)

5) Yakıt çok fazla diye düşünüyorum. Zira 20YTL gaz ile son zamlardan sonra 65/70Km ancak yol yapıyorum. Araçdaki benzini tam bitirip bu hafta içi 10YTL lık bir benzin ile ne kadar yol yapacam önce onu hesaplamam daha mantıklı olur sanırım gittiğim bütün ustalar benzinde ne yakıyor diye sorup duruyorlar.

6) Karbüratör ayarı için gittiğim bir usta subapların kaçırıyor yaptırman lazım dedi ama karbüratörü bile düzgün yaptığını sanmıyorum çünkü bir parça için yarım saat uğraştı söktükten sonra toparlarken ancak buldu yerini. Karbüratör ve subaplar için nereye gidebilirim.

7) Defransiyelde ötme var kovandaki bilyelerin falan değişmesi lazımmış, Sefaköy sanayide hazır tamir edilmişler oluyormuş onlar ile değiştirtmek daha ucuz ve mantıklıymış ne dersiniz.

Sorunlarım biraz fazla gibi oldu ama kabaca aklıma gelenler bunlar. Açıkcası aslında bunu satıp üzerine biraz daha ekleyip modeli yüksek başka bir araç almak belki daha mantıklı olabilir ama şuan için bunu yapabilmem mümkün değil. Ufak ufak sorunlarını giderip en azından 1 yıl daha binebilmeyi düşünüyorum. Şu anda binilip istenilen yere gidiliyor bir sorun yok ama yakıt en büyük sorunum şuan.

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyStar37 -- 24 Mart 2008; 10:19:04 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.