Şimdi Ara

TOKİ kayaşehir 1500 konut (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
6
Favori
3.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam imkansız değil de biraz karışık.
    Sonuçta İstanbul geçmişim var. 4 yıl içersinde geçen yıl ikametimi aldırmışlığım da var :)
  • fiyatlar mantikli degil.
    daha 3 ay once 420 ye 150 m2 hemde konak statusunde lux bir daire aldim.
    m2 fiyati 2800 tl ye geldi.

toki nin daha 2-3 sene sonra belki o da teslim edilecek evine bakiyorum simdi.
    benim m2 de zaten dairesi yok.
    3+1 120 m2 evleri bile 310 bin e geliyor.(tapu ivir zivir) o da yapar 2600 tl m2

ki ortada dehset bir kalite farki da soz konusu olacaktir benim aldigim daire ile toki evi arasinda.

demem o ki bu fiyatlara bu daireleri alacaksaniz uzun yillar kar beklemeyin.cunku tki onumuzde ki 5 yillik kar i fiyata koymus satarken.
    tek avantaji faizsiz taksit olayi.o da tabi memur maasina endeksli 2 sene sonra bir bakmissiniz faizden daha cok fark oduyorsunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishCoder

hayır cehennemin dibinde ev yapıyorsun + 60-70 bin peşinat istiyorsun hemde üzerine bişey olmayacak diyorsun. bu toki cok akıllı yahu

Yanlisiniz var. Pesinat 2+1 için 16bin civarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kugutex kullanıcısına yanıt
    2 tip konut var alt gelir ve orta gelir, alt gelir grubu 360 adet kuraya girecek 40 tanesi gazi şehit ailelerine. 1100 konutun ise % 40 peşinat verenler hariç taksitler hemen başlayacak, 1100 konutun en düşük taksidi 1300 lira ve hemen başlıyor.
  • postence kullanıcısına yanıt
    Hocam cevap için teşekkürler. Bir de evler ne zaman teslim olacak onu da öğrensek tam olarak
  • igidu kullanıcısına yanıt
    sözleşme tarihinden itibaren 3 sene sonra teslim. alt gelir grubu için mantıklı bir seçim. birde senelik tefe tüfe oranında zam var kimse ondan bahsetmemiş örneğin 750 TL ile takside başlayan taksit her sene % 4 tefe tüfe ile 15 sene sonunda 1350 TL olacak. 15 sene sonunda 187 bin Tl + 17 peşinat dersek 200 bin lira 75 m² ev sahibi olabilirsin. orta gelir grubu için hiç mantıklı değil.
  • Selam arkadaşlar baya bi aradım bulmadım firma olarak işçi puantajlarını aktarabileceğimiz bir Excel formatı yada ücretsiz bir program varmı sizin bildiğiniz????
  • Arkadaslar ben fiyatlari odeme sartlarini falan inceledim ama sadece bana mi mantiksiz geldi? Benim kacirdigim bir sey mi var?
    3+1 120m2 evler 220 liradan basliyor. Taksitler 2-3 arasi degisiyor.
    Bu fiyatlara merkeze daha yakin ortalama semtlerde evler yok mu zaten?

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

quote:

hayır cehennemin dibinde ev yapıyorsun + 60-70 bin peşinat istiyorsun hemde üzerine bişey olmayacak diyorsun. bu toki cok akıllı yahu

hocam mantıklı mı yani ? değil bence, kayabaşı cehennemin dibinde + o fiyatlara alt ve normal gelirli için yine fazla. bi arkadaş yukarda bahsetmiş tefe-tüfe kimse hesaba katmıyor bankadan alınca en azından ne ödeyecegini biliyorsun. 1300 tl ile başlayan orta gelirli 1700-1800 le bitirirse öpüp başına koysun hiç mantıklı değil bence. o paraya gayet iyi semtlerde iyi evler alınabilir.

• Bilgili arkadaşlardan yorum bekliyoruz
    Binlerce üyesi olan DH forumda nasıl kimse bu konuya uğramıyor çözemedim.
    Haydi boş geçmeyelim arkadaşlar
  • Arkadaşlar konuyla pek alakalı değil ama bilenler olabilir. Ev almak için kredi çekeceğimiz zaman konut kredisi mi çekmek zorundayız?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

quote:

hocam mantıklı mı yani ? değil bence, kayabaşı cehennemin dibinde + o fiyatlara alt ve normal gelirli için yine fazla. bi arkadaş yukarda bahsetmiş tefe-tüfe kimse hesaba katmıyor bankadan alınca en azından ne ödeyecegini biliyorsun. 1300 tl ile başlayan orta gelirli 1700-1800 le bitirirse öpüp başına koysun hiç mantıklı değil bence. o paraya gayet iyi semtlerde iyi evler alınabilir.

Kayabaşındaki daire fiyatlarını araştırmanı öneririm.Diğer özel firmaların projelerini ve ne kadar fiyat çektiklerini.Ayrıca alt gelir grubu 134 bin TL ye iyi bir semtten ev alamaz,çok zorlasa 1+1 alır o da belki Esenyurt'tan.Ki Esenyurt Kayabaşından daha cehennemin dibi.Ben kıyaslamıyorum bile ulaşım açısından.

• burada 2 dikkatimi çeken husus var, yanılıyorsam lütfen söyleyin

1. alt gelir grubunda taksit bitene kadar ne devrediyorsun ne kiralayabiliyorsun. yani diyelim 10 sene taksit seçtin 120 ay yaa boş kalacak yaa kendin ya da ailenden biri oturacak

2- sosyal normal gelir teslim 36+24 ay kimseye devir sözkonusu değil yani 5 sene aynı yukardaki şartlar geçerli

Diğer konu da taksitler memur zammıyla artacak, kim bilir 539 tl 5 sene ya da 10 sene sonra ne olacak??

Bence çok da avantajlı değil, hani çıksa da kiraya versen neyse,

yanılıyor muyum?
  • Son durum nedir arkadaşlar?
  • Arkadaşlar etapların kabası bitmiş muhtemelen Eylül Ekim ayı gibi teslim olcakmış eşimin üzerine Ankara'da daire olduğundan baş vuramadım ama anime pazartesi günü baş vuru yapacağız.İstanbulda Müteahhitler resmen çıldırmış Ölmeden mezara gireceğin 2+1 dairelere 250 binlira istiyorlar.Ev almak gerçekten zor şuan bankalar da nazlanıyor kredi konusunda bundan dolayı toki kaçırılmaz fırsat tabi çıkarsa.TOKİ de çalışan birinden öğrendiğim kadarıyla en az 2 sene bir daha toki ev yapmayacakmış İstanbul'da .ANADOLU Yakasında hiç yer yokmuş zaten yapılacak ona göre başvuru uzu bir an önce yapın saygılar selamlar

• mtatar19 M kullanıcısına yanıt
    Hocam çok sağolun da taksitlere 6 ayda bir zam gelmesi hiç hoşuma gitmiyor
  • Ekonomik ve kar getiren bir yatırım olmasa 77 bin kişi başvuru yapmaz :) Çıkma ihtimali %1 nerdeyse

• bu çekilişlere sonradan (çekilişte çıkarsa) satmak üzere girmek mantıklı mı, ne dersiniz? 2 sene içinde satış yok deniyor ancak noterli bir şekilde iyi niyet devri-sözleşmesi yapılabiliyor deniyor. bir yerden para bekliyorum, diyelim ki çekilişe girdim, düşük şans da olsa çıktı, para gelmediği takdirde peşinatını yatırmadan direkt hakkımı başkasına devredemiyor muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtatar19

Ekonomik ve kar getiren bir yatırım olmasa 77 bin kişi başvuru yapmaz :) Çıkma ihtimali %1 nerdeyse

1100 eve 25.000 kişi
    400 eve ise 60.000 kişi
    başvuracak diye tahmin ediyorum

Orta gelir olarak ben başvurdum. %4.4 şans demek oluyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igidu -- 28 Nisan 2015; 12:53:57 >
  • igidu kullanıcısına yanıt
    hocam o hesabı nasıl yaptın? 1.100 / 25.000 = 0,044 => %4,4
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.