Şimdi Ara

Tomografim çıktı, Covid19 düşündürüyor. Süreç nasıl işleyecek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
3
Favori
8.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam normalde ayakta duracak halin varsa gel yat demiyorlar.

Kötü hissedersen ara ambulans gönderelim diyorlar. Ambulans ile hastaneye gittikten sonra da doktor karar veriyor yatış olup olmayacağına.

Siz istemezseniz yatırmazlar büyük ihtimalle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Acil personeliyim ve arkadaşlarımız filyasyon ekibinde. 9 kişilik bir ailede 8 pozitif çıktı, filyasyon 15 yaşındaki gence 4 defa da test yaptı ama negatif çıktı. Buna benzer 2-3 olay daha yaşandı. Çok ilginç bir durum.
  • BFK kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle geçmiş olsun. Buzlu cam, pnömoni vakaları test yapılıp negatif çıksa bile covid olarak değerlendiriliyor ve ona göre işlem yapılıyor.
  • hocam onun sebebi 15 yasındaki cocuk ilk hasta olan büyük ihtimal semptomsuz iyileşti ve diğerlerine bulaştırdı, kendisi atlattığı için pcr negatif cıkıyor. Ayrıca pcr anlık sonuc veriyor. Bulaşan da hemen semptom göstermiyor, evdekilere o bulasırmıştır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Testler her zaman pozitif çıkmıyor testi negatif çıkıp bt si covid e benzeyen birçok hasta covid tedavisi gördü

Hastaneye yatırılma durumu solunum cihazı gerektiği zaman oluyor sanırım

• Hocam selamlar çok geçmiş olsun. Ek hastalıklarınız bulunması ve immünsüpresif ilaçlar kullanmanız sebebiyle tedavi başlanması gerekir diye düşünüyorum. Favipiravir veriyorlardı en son hatırladığım kadarıyla uzun zamandır covid alanında çalışmadım. Ayrıca tomografide yanlış yorumlama çok olabiliyor. Atipik bakteriyel pnömoniler de benzer şekilde yorumlanabiliyor. Tomografi görüntülerinizi paylaşırsanız fikir olması açısından yardımcı olabilirim. Kızınız için de sağlık müdürlüğü ile görüşebilirsiniz.

• Ve siz saglik personellerine gore bu durum normal mi? Kardesim siz zature sayilarini millete niye kovid diye duyuruyorsunuz, hergun sanki yeni bir hastalikmis gibi olumsayilarini niye veriyorsunuz, bu korku propagandasi ne? Diye sormuyorsunuz oyle mi?

• Anlamak mümkün değil, hem kronik rahatsızlıklarımın takip edildiği, hem de testi yaptırdığım İbni Sina ya gittim. Tomografi sonucu Covid19 gösteriyor dedim. Test sonucunu bekleyeceğiz diyorlar. Kronik hastalıklarım var, bağışıklık sistemimi baskılayan ilaçlar alıyorum, onlara devam mı edeceğim dedim. Doktorunuza sorun diyor. Dedim doktorum yok, bu hastanede poliklinikten takipliyim. En azından acile yönlendirme yapsanız, romotoloji doktoru konsültasyon yapsa. Yok. Sonuç çıkmadan bir şey yapamayız diyorlar. Sonuç da negatif çıkarsa yine bir şey yapamayız diyorlar. Enfeksiyona gitmeyi tavsiye ederiz o zaman diyor. Sizi. Yazdıklarınız ile gerçekte olanlar aksi uçlarda :(

• Çok büyük geçmiş olsun hocam.

• Acil şifalar kötü düşünmeyin 🙂

• Akordiyon kullanıcısına yanıt
    Konu sahibi öldüğünde veya çalışamaz hale geldiğinde kızına sen bakacak mısın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 23 Ağustos 2020; 10:24:56 >
    Hocam Hacettepeyi arayın belki onlar yardımcı olur. Şehir hastanesini arayın
    Yaptıkları saçmalık siz zaten kronik rahatsızlık nedeni ile önceliklisiniz + pnömoni başlamış Gerekirse Şehir hastanesine ulaşınız.

Bakanlığa Twitter'den yazın yeterli miktarda virüs üremediyse zaten negatif çıkar belki 8-9 gün sonra pozitif çıkar
    Geçmiş olsun, Allah yardımcımız olsun.

Senin duyduğun, soylenen sayilar hastanede bir hastaya kovid ihtimali uzerine yapilan tedavi ile ilgili değil, tedavi uygulaninca sayi yukselmez, covid testi positif olursa yukselir.
    Testler doğru sonuc vermiyor, yuzde 40 diyorlardi en son, diyelim ki negatif cikti test ama diger yapilan tetkikler covid gibi bir algi yaratiyor, ne yapacak hekimler, yok ya degildir, kimseye korku salmayalim mi diyecekler?
    Sen korkma hic sorun yok, inanmayabilirsin de, o da tercih, sadece disarida insanlara temasinda dikkat et yeter.

• Test sonucu çok önemli değil,covid uyumlu ise toraks ct, yatma ihtimaliniz yüksek komorbitelerden dolayı acile başvurun

• @tulparhan. Madem beni engelledin niye benimle muhatap oluyorsun?

Su forumda insanlari korkutup durmayi birak. Bunlarin hepsinin hesabini asıl Allah senden sorar. Ben insanlara napiyorum diye bi oturup düşün

• Tekrar 112 yi aradım ambulans yolladılar. Parmaktan kan, ateş, tansiyon ölçüler, krpk rahatsızlıklarımı söyledim. Büyük olasılık covid siniz. Bulgular da destekliyor. Ama yapacak bir şey yok. Ateş, ishal, halsizlik beklenen şeyler. Bunu geçirecek bir ilaç yok zaten. Ateş düşürücü yü günde 4 kez alabilirsiniz diyip gittiler. Kızımı abim aldı. Kanser hastası kayınvalidesini başka bir yere yerleştirmişler. Çok şükür en azından aklım onda değil.

Herkese teşekkürler. Yalnızlığımı paylaştınız.

Bir doktora ulaşmış abim. Ankarada hastanede boş yer bulursa çok şanslı demişler. Sanırım o nedenle almadı ambulans da beni.

• Covid testi pozitif çıktı, kimsenin umurunda değil. 112 yi aradım bir Ankara numarası verdi. Ankara İl Sağlık Müdürlüğü. Epeey sonra açtılar. Kayıt oluşturduk dediler, ses yok hala. Ciğerimde ağrı başladı, sık nefes ihtiyacı hissediyorum, halsizlik devam.

umarım yardımcı olurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 23 Ağustos 2020; 19:43:22 >
    haklısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 23 Ağustos 2020; 19:12:42 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.