Şimdi Ara

Toyota 1.33 Life Alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
10.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar , herkes gitmiyo demekten başka bir şey demiyor.İlk aracım olacak , açıkcası çokta anlamıyorum. 2014 Model , life paket manuel corolla hakkındaki yorumlarınızı merak ettim  

• Gitmiyor diyenlere bakmayın hocam. Beklenti meselesi. Beklentiniz yüksek değilse gayet güzel gidiyor.

Az yakan, lpg uyumlu, sağlam bir motor. Donanım olarak boş. Arka camlar manuel, direksiyon plastik vs. Motor olarak sıkıntı yok ama bu sebeplerden ötürü fiat egea hb 1.4 almanızı öneririm. Aynı paraya daha donanımlı, daha yeni araç alabilirsiniz.

• Fiyat nedir ?
  • Gitmiyor diyenlere bakmayın hocam. Beklenti meselesi. Beklentiniz yüksek değilse gayet güzel gidiyor.

Az yakan, lpg uyumlu, sağlam bir motor. Donanım olarak boş. Arka camlar manuel, direksiyon plastik vs. Motor olarak sıkıntı yok ama bu sebeplerden ötürü fiat egea hb 1.4 almanızı öneririm. Aynı paraya daha donanımlı, daha yeni araç alabilirsiniz.

• Alınır neden alınmasın lpg tam uyumlu yakıtı az taş gibi sağlam araç.
  • 675 bin ama uygun oranla kredi kullandırıyor satan yer
  • Bir yere varmak için acelen yoksa mis gibi motor ama 1.6 vergi diliminde sanırım. Kasa 1300kg civarında olduğu için tüpsüz kullanılırsa yakar.

• poset cay kullanıcısına yanıt

Az yaksın, tüple gezeyim dersen bu fiyata alınır.

• Tüp yok hocam araçta , aslında bayide iki araç arasında kaldım diğeride 2015 1.4 enjoy corsa tüplü otomatik buda 2015 model. Toyota gerçekten klas olarak çok hoşuma gitti corsa biraz ufak ama otomatik olması kafamı bi tık onada kaydırıyor. 692k corsada. 117 binde

1.33 ün ana mantığı senede yüksek km yapanların tüple ucuza dolaşması. Tüp taktırmayınca 1.33 ün pek mantığı kalmıyor. Tabiki yinede tercih meselesi. Tüp taktırmayacaksan turbo benzinli araçlara bak derim.

• AO A kullanıcısına yanıt

Kasa 1200kg civarında, hafif. Yakıtı ekonomik. 2012 modeli ile son bir yılda 5100km yaptım, ortalaması 6.1. Yeni kasa daha hafif, daha aerodinamik. Daha az yakar.

117 binde ki Corsanın otomatiğinden hayır gelmez. Otomatik işi tarz işi ben otomatik istiyorum diyorsan başka.

• Oyumu otomatik lpgli corsadan yana kullanıyorum, gitmiyorsa ikisi de gitmiyo bari otomatik ve lpg li olsun ki az yaksın ve konforlu olsun. Diğer türlü manuel benzinli hem çok yakar hem de yorar diye düşünüyorum.
  • A noktasindan B noktasina götürüyorsa benim için sıkıntı yok, uçmaz/kaçmaz/gitmez muhabbeti bana hikaye geliyor. Az yakmasi, masrafsiz olmasi, güvenilir olmasi yeter, tek sikinti manuel olmasiymis. Çok trafige girmiyorsan o da problem degil ama büyük sehirdeysen trafikte manuel yoruyor. Japon kolay kolay masraf çıkarmaz, opel için aynı şeyi söyleyemeyecegim.

Geniş geniş gitmek varken kendimi ufacik corsanin icine hapsetmem ayrica.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peaceb -- 26 Eylül 2023; 17:54:42 >
  • Hocam kredi oranları kaç acaba. Ve hangi bankalar. Özel değilse bende bilgi alabilir miyim yer hakkında
    Geri kaydıran corsa’lardan (bir model aralığında otm corsa’lar yokuşta kaydırıyor, öyle böyle değil 1 m falan) değilse corsa’yı seçerdim. Otomatik vites bence konforu çok etkileyen bir unsur. 1.33 olması zaten can sıkıcı.
  • Açılın 2015 1.33 Life Corolla sahibi geldi.

Araç dönemine göre güvenlik donanımı dolu paketle 1e1 aynı.

2015 Ağustos sonrası 4 cam tek dokunuş otomatik, öncesi 4 cam otomatik.

1.33 motor 1.6 vergisinde.

Araç uzun yolda 5 - 6.5lt arası genelde 6lt yakar.

Şehir içinde 7 - 9.5lt arası yakar. Uyuz uyuz kullanan biriyseniz 7, trafiğe ayak uyduran biriyseniz ve çok in çık varsa 8-9lt civarı.

87bin km'deki aracım hiçbir sebeple ek tamire gitmedi. Sadece yıllık bakım.

Altı yerden 13cm yüksek olduğu için orta egzozu koruyan demir arada yükseltilere sürter. Ama daha kırılan, yamulan duymadım.

Arka diz mesafesi konusunda yeni Corolla da dahil fluence hariç eşi benzeri yoktur bizim piyasada.

5-10 bin arası multimedya taktırırsanız otomatik vites hariç oldukça dolu bir araca döner.

Sis farı ve hız sabitleyici dışarıdan cüzi miktara taktırılır.

Jant da keza öyle. Çıkma da bulunur.

Bagajı yeterli ölçüdedir.

Ses yalıtımı vasat ama konforu gayet güzeldir.

Çekişi düşük, yokuşlarda vites düşürmeyi hızlı yapmanız lazım. Düz yolda bir sıkıntı yok.

Gelelim fiyat işine ben aracımı yakın zamanda satmayı düşünüyorum. 87 binde, ilk sahibiyim, sol tarafı çizildiği için yetkili serviste 3 parça boyandı. Bir de arka tampon sol tarafı boyandı benzer sebeple. Araçta Jant, sis farı, hız sabitleme, karter koruma, kaput izolatörü, kapı kilit ve eşik nikelajı, camlarda film, bagaj havuzu, havuz paspas var.

Bu aracı 750binden vereceğim. Fiyatı siz kıyaslayın. Bakımsız araç japon bile olsa almayın. En ufak parçası dünya olmuş.

Ekleme yapayım. Kasko 4300, sigorta 3003tl daha yeni yaptırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 26 Eylül 2023; 22:58:35 >

• Bu aracın comfort 2011 olanını kullanıyorum yukarıdaki arkadaşın her dediğine katılıyorum.

Ekleme yapacağım tek nokta araç uzun yolda biraz yoruyor ses yalıtımı konusunda haberiniz olsun (evet eski yeni kasa fark etmez durum aynı)

Bende 2011 corollayı satıp 2014-2015 1.6 otomatik corollaya geçmek istiyorum aracımdan memnunum fakat manuel vites yoruyor trafikte.

Alınırmı bence alınır. Güzel araç.

• Güzel araç hocam performanstan yana beklentileriniz makul düzeyde kesinlikle tercih edilmesi gerek,bir yakınımda var geçenlerde gezdik arabayla sessizliği konforu vs gayet güzel … Gezmeyi seviyorsanız lpg taktırmanızı öneririm ciddi fark ediyor…
  • Merhaba , farklı bir araç satın aldım ama gözüm kalmadı değil.İleride daha iyileri için inşallah 😅
  • sinan943 S kullanıcısına yanıt
    Toyota Aykon Plaza Gebze , 200k 24 ay vade 2,45 den çektim bugün
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.