Şimdi Ara

Toyota Yaris Nasıldır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Otomatik, Sıfır ya da ikinci el 2016-2018 yaris 1.5 benzinli fun düşünüyoruz. Corsa’dan daha ekonomik yakıtı olduğunu duydum ama sanırım bagajı daha küçükmüş. İki kişi olduğumuz için sorun yaratacağını düşünmüyorum. Nasıldır önerir misiniz ? Şanzıman, motor, güvenlik önemli bizim için. Bir de 2016-2017-2018 20.000 km’ye kadar olan modellerin ederi nedir ? 2017 1.5 fun special ilanı var bi tane 12.000’de. 83.000 yazılmış çok fazla geldi. Piyasası ne olur ? (85 bine sıfır fiyatı alanlar duymuştum)

Bir de 1.33’ler var 2012-2015 arası ancak yarı otomatik olarak geçiyorlar bunlar için ne dersiniz ?

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thephantomoftheopera -- 9 Haziran 2019; 17:53:40 >

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Hocam ı ve u yan yana hadi şanzıman yaptım senin için !
  • Yaris güzel ve sağlam bir araç. SAdece aile için düşünülecekse Corsa daha geniş, daha konforlu ve daha kaliteli olacaktır. Yaris daha minik ve bayanlara, bekarlara hitap eden bir araç. Yaris'in şanzımanı cvt tam otomatiktir. Gayet konforlu ve sağlam bir ürün.
  • anyhill kullanıcısına yanıt
    Corsa’nın yakıtı beni çok düşündürdü hocam bir de baz pakette bile 2 hava yastığı var. Bu açıdan yaris daha yakın geliyor. İki kişi sığsak yeter şu süreçte ancak piyasa saçma sapan fiyatlarla dolu araca ne kadar para vermem gerektiğini kestiremiyorum
  • thephantomoftheopera kullanıcısına yanıt
    forumdan sorun size fiyat konusunda yardımcı olan birçok üye çıakcaktır umuyorum.
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Corsa için ne dersiniz peki hocam ?
  • En azından bir bilgi paylaşımı olsun ; 1.33 motor 2014 model cvt şanzımanlı yaris model aracı 35 bin km dir Ankara şehir içi ve bir kaç kez şehir dışı olmak üzere kullanıyorum.
    Daha önce aynı segmentte kabul edebileceğim fiesta, polo , punto , micra ve corsa araçları hem kiralık hem de aile içerisinde sahip olmamız dolayısıyla kullandım .
    Içlerinde kullandigim en yumuşak direksiyonlu ( elektrik destekli zaten ) araç yaris ve şehir içi kullanım rahatlığı da bu araçta.
    Beklentileriniz ile doğru orantılı olarak bir secim yapmalısınız .
    Benim kişisel beklentim uzun süreli düşük parca maliyeti ile yürütebileceğim , araçtan gelebilecek ufak trim seslerine ve performans eksikliğine katlanacağım bir araçtı . Daha öncesinde görece daha kaliteli bir araç kullanıyordum.
    Vazgeçtiklerim; performans ve bir nebze sessizlik oldu ama kazanımım yürütme maliyeti odaklı oldu.
    Bu araçla uzun yol yaptım iki kez.
    Köroğlu belini stabil bir biçimde cvt şanzıman sayesinde 85-90 km sürat ile çıkabildim . Rakımı: 1416 metredir.
    Şehir içi olarak Ankara da batıkentte ikamet ediyorum her depo tam doldurup 28 litre civarında benzin alıyorum ve bu benzinle 500 - 530 kilometre yol gidebiliyorum. Ha aksi yönde çok hızlı kullanırsanız 370 kilometre yapabilirsiniz .Bagaj ise pandizot çıkarıldığında 1 orta boy iki adette küçük valiz sigdirabiliyorum.
    Kiralık olarak corsa kullandığımı belirtmiştim o araçta şansıma son kasa ( Corsa E) 1.4 Otomatik vites idi. Yol bilgisayarı yoktu ancak ful depo ile yaklaşık 40 -42 litre benzin aldım ve 425 kilometre yol gidebildim .
    Selamlarimla

• Bugrakutuk B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam çok yardımcı oldu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.