Şimdi Ara

TP-Link TL-WR1043ND Hakkında (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
4
Favori
11.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dd-wrt kurarsan kesin olur. (740n - mr3040 - 941nd) sorunsuz çalıştı hepsinde.

kendi yazılımı ile denemek lazım 740n - 941nd çalıştı mr3040 olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

dd-wrt kurarsan kesin olur. (740n - mr3040 - 941nd) sorunsuz çalıştı hepsinde.

kendi yazılımı ile denemek lazım 740n - 941nd çalıştı mr3040 olmadı.

hocam cihazı aldım ama daha gelmedi. dediklerinizi anlamadım. cihaza birşeymi kuracağım ekstradan...
  • aradım tp link i
    kablosuz bir bağlantıyı kablosuz olarak dağıtmak için şu modelleri söyledi. bunda olmuyormuş. boşuna aldım.

TLWA901ND
    TLWA801ND
    TLWA701ND
    TLWR702ND
  • olmuyor diye kafadan kestirip atmak yanlış. denemen lazım.
    dedim ki cihazın kendi yazılımı ile hiçbirşey kurmadan
    wr-740n yapıyor, 941nd yapıyor lakin mr serisi cihaz yapamadı.

1043 ü denemen lazım.

ha kendi yazılımı ile denersin yapar ne ala.

olmadı dd-wrt kurarsın kesin olur.

740n ile nasıl yapıldığı şu linkde var. aynısını dene.
    http://www.wifi-turk.com/forum/topic/6863-tp-link-tl-wr740n-wds-ayarlari-repeating-uni-repeating-client-kablosuz-alip-hem-kablosuz-hemde-kablolu-verme/

• merhabalar
    wr-1043nd e nasıl ddwrt yi nasıl kuracağız. superonline fiber le kullanmayı düşünüyorum.
  • quote:

olmuyor diye kafadan kestirip atmak yanlış. denemen lazım.
    dedim ki cihazın kendi yazılımı ile hiçbirşey kurmadan
    wr-740n yapıyor, 941nd yapıyor lakin mr serisi cihaz yapamadı.

1043 ü denemen lazım.

ha kendi yazılımı ile denersin yapar ne ala.

olmadı dd-wrt kurarsın kesin olur.

740n ile nasıl yapıldığı şu linkde var. aynısını dene.
    http://www.wifi-turk.com/forum/topic/6863-tp-link-tl-wr740n-wds-ayarlari-repeating-uni-repeating-client-kablosuz-alip-hem-kablosuz-hemde-kablolu-verme/

hocam tekrar merhaba, cihaz bugün elime ulaşacak.. bu verdiğiniz linktekilerharici başka herhangi bir kurulum vs yapacakmıyım. yani routeri pc ye tanıtma vs gibi.. yoksa linktekileri adım adım uygulamam yeterlimi olacak...

• dd wrt ile yaptım sonunda. kendi firmware inden maalesef yapamadım. şuradakileri takip ederek yaptım.

http://www.wifi-turk.com/forum/topic/6948-tp-link-tl-wr740n-router-ile-dd-wrt-kullanarak-repeating-yapmak-kablosuz-alip-hem-kablolu-hemde-kablosuz-yeniden-vermek/

burada şöyle bir sorun çıktı. router ip'yi değiştirirken (192.168.10.1 diye yazmamızı önerdiği yerden) save ve apply dememe rağmen adress çubuğunda yeni ip ye geçiş yapmadı ve yeni ip yi elle girerek denememe rağmen o ip üzerinden de açılmadı sayfa. sistem sayfa açılamadı diyerek panele bir daha ulaşamadım. router i resetleyerek yeniden ddwrt nin şifre yazılarak girilen status paneline giriş yaptım ve bu sefer router ip değiştirmeyi en sona bırakarak işlemi tamamladım. bu şekilde oldu...

• 740n mi aldın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackmagicman

merhabalar
    wr-1043nd e nasıl ddwrt yi nasıl kuracağız. superonline fiber le kullanmayı düşünüyorum.

cihazının donanım versiyonuna göre dd-wrt firmwaresini indireceksin.
    fw update yapacaksın bu kadar.
  • quote:

quote:

merhabalar

cihazının donanım versiyonuna göre dd-wrt firmwaresini indireceksin.
    fw update yapacaksın bu kadar.

yok hocam yaptım zaten ddwrt ile. tam okumadınız heralde. ilerde birinin başına takıldığım yer gelir diye açıklama yaptım. teşekkürder bu arada ddwrt i ilk sizden duydum:)
  • wr 1043 nd almıştım bugün geldi. 5-6 saattir uğraşıyom daha yeni yapabildim. bakalım daha ne gibi işe yarıyor router. şimdilik sadece wifi yi alıp wifi olarak dağıtmak amacıyla kullanıyorum...
  • sana yazmamıştım zaten. başka bir arkadaş sormuştu.
    güle güle kullan bu arada 1043 güzel cihazdır.
    orjinal yazılımı ile olmadımı repeating ?
  • quote:

sana yazmamıştım zaten. başka bir arkadaş sormuştu.

valla bayaa uğraştım. verdiğiniz linkteki 740n için anlatınları uyguladım ama olmadı. sonra dd wrt ile oldu işte.. o kadar korkacak bişey yokmuş 3.parti yazılım atma konusunda:)

hocam bu router başka ne işime yarar kaba taslak söylemek gerekirse. yada şöyle sorayım siz ne için kullanıyorsunuz routeri mesela...
  • Merhabalar 1043 e ddwrt kurdum. Arada bir kopmalar oluyor. İnternet te ve wireless yayını kesiliyor. Herhalde versiyonunu değiştirmem lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhabalar 1043 e ddwrt kurdum. Arada bir kopmalar oluyor. İnternet te ve wireless yayını kesiliyor. Herhalde versiyonunu değiştirmem lazım.

valla hocam bende kesilmiyor. neredekini kurdunki. ben linkteki yere wr1043nd yazarak çıkan firmware lerden üsttekini(TP-Link WR1043ND v1.1/v1.4 Firmware: Special image for initial flashing yazanı) kurdum

http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kzenon -- 16 Aralık 2012; 13:44:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kzenon

quote:

Merhabalar 1043 e ddwrt kurdum. Arada bir kopmalar oluyor. İnternet te ve wireless yayını kesiliyor. Herhalde versiyonunu değiştirmem lazım.

valla hocam bende kesilmiyor. neredekini kurdunki. ben linkteki yere wr1043nd yazarak çıkan firmware lerden üsttekini(TP-Link WR1043ND v1.1/v1.4 Firmware: Special image for initial flashing yazanı) kurdum

Hocam benim ki versiyon 1.8 burada v1.4 diyor sizinkinin versiyonu nedir acaba.

• quote:

quote:

quote:

Hocam benim ki versiyon 1.8 burada v1.4 diyor sizinkinin versiyonu nedir acaba.

dd wrt ana panele girdiğimde sağ üst köşede firmware olarak şu şekilde yazmakta.

Firmware: DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std

• Superonline nin verdigi router yerine kullanan varmi acaba 1043 U

• quote:

quote:

valla bayaa uğraştım. verdiğiniz linkteki 740n için anlatınları uyguladım ama olmadı. sonra dd wrt ile oldu işte.. o kadar korkacak bişey yokmuş 3.parti yazılım atma konusunda:)

hocam bu router başka ne işime yarar kaba taslak söylemek gerekirse. yada şöyle sorayım siz ne için kullanıyorsunuz routeri mesela...

Ben zamanında bir tanesini yakmıştım. Siz yine de temkinli davranın.

Benim için en büyük faydası çok fazla kullanıcı bağlandığında oluşan şişmelerin ve torrent açınca modemin dayanamaması sonucu ortaya çıkan sorunların ortadan kalkması oldu.
    Bunun dışında hız sınırlama, usb üzerinden kablolu/kablosuz dosya paylaşımı ve eğer openwrt yüklenirse usb üstüne kendi kendine torrent indirme yapılabiliyor. Openwrt linux bilgisi gerektirdiğinden biraz zor tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

quote:

Ben zamanında bir tanesini yakmıştım. Siz yine de temkinli davranın.

Benim için en büyük faydası çok fazla kullanıcı bağlandığında oluşan şişmelerin ve torrent açınca modemin dayanamaması sonucu ortaya çıkan sorunların ortadan kalkması oldu.
    Bunun dışında hız sınırlama, usb üzerinden kablolu/kablosuz dosya paylaşımı ve eğer openwrt yüklenirse usb üstüne kendi kendine torrent indirme yapılabiliyor. Openwrt linux bilgisi gerektirdiğinden biraz zor tabi.

Hocam sizin Apple Tv hakkında bilginiz varmı acaba. Bu Apple Tvnin yaptığı işi yaparmı acaba.. Mesela alttaki linkte bahsedilen olayı (ekran görüntüsünü kablosuz olarak tv ye aktarma) routerı kullanarak yapabilirmiyim.

http://www.sihirlielma.com/2012/05/08/airparrot/

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.