Şimdi Ara

TP-Link TL-WR1043ND Hakkında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
4
Favori
11.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar tplink müşteri hizmetlerine atmış oldugum meal sonucu 1043nd model cihaz aynı anda usb çoklayıcı ile ayrı hdd usb den görmüyor.Sadece bir tanesini görüyor ve paylaşım alabiliyorsunuz.Sadece ftp den görüyor oda hız düşük oluyor.

Bilgilerinize
    syg
  • quote:

Orijinalden alıntı: icecity

Arkadaşlar tplink müşteri hizmetlerine atmış oldugum meal sonucu 1043nd model cihaz aynı anda usb çoklayıcı ile ayrı hdd usb den görmüyor.Sadece bir tanesini görüyor ve paylaşım alabiliyorsunuz.Sadece ftp den görüyor oda hız düşük oluyor.

Bilgilerinize
    syg

şimdi usb coklayıcı alsam 1/10 lu 10 cıkışada flash yada harddisk taksam 1 tanemi görcek bunumu demek istediniz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

quote:

Arkadaşlar tplink müşteri hizmetlerine atmış oldugum meal sonucu 1043nd model cihaz aynı anda usb çoklayıcı ile ayrı hdd usb den görmüyor.Sadece bir tanesini görüyor ve paylaşım alabiliyorsunuz.Sadece ftp den görüyor oda hız düşük oluyor.

Bilgilerinize
    syg

şimdi usb coklayıcı alsam 1/10 lu 10 cıkışada flash yada harddisk taksam 1 tanemi görcek bunumu demek istediniz??

Aynı anda 2 flash disk bağlayıp kullandım ben ama bir hdd ile flash disk bağlayınca hdd sürekli sensör sesi verip çalışmıyordu. Eğer harici güç adaptörlü bir hub ile denesem belki tanıyacaktı ama ben bu şekilde deneyemedim. Adaptörlü hub ile denemek lazım bu durumu mecburen.

• Malasef ben kullanamadım.Sadece bir tanesini görüyor.Müşteri hizmetleride bunu onayladı.Ayrıca benim usb çoklayıcı adaptörlü olanlardandı

sadece ftp üzerinden görüyor
  • Yeni firmware ile print server eklenmiş.
    firmware
  • quote:

Orijinalden alıntı: böke

Yeni firmware ile print server eklenmiş.
    firmware

bana göre ntfs disk destegi gelmesi lazım bu güncelleme hikaye ....................
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

quote:

Orijinalden alıntı: böke

Yeni firmware ile print server eklenmiş.
    firmware

bana göre ntfs disk destegi gelmesi lazım bu güncelleme hikaye ....................

Ntfs diskleri zaten görüyor öyle bir sorunu yok ki. :)

Print server işi de iyi olmuş. Alet daha da işlevsel oldu bu haliyle. :)

TP-Link giderek sevgimi kazanmaya başladı. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 6 Mayıs 2012; 18:54:01 >

• quote:

Quattro_tr

Bu cihazı almayı düşünüyorum ve fiyatıda gayet uygun.Kıyaslama yapmak istiyorum.zyexll mi? d-link mi? tp-link mi? modeller aşşagıdaki gibidir

1-http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=238&model=TL-WR1043ND

2-http://www.dlink.ru/tr/products/2/1237.html

3-http://www.zyxel.com.tr/web/products.shtml?grp=1&level=4&index=PDCA2012002&CategoryNo=PDCA2012002

sizin kararınız ne olur du?

Ayrıca wr1043nd ağdan kaç mb veri kopyalayabiliyorsun

syg

USB HDD EXT4 dosya sistemi üzerinden 12-13 MB/sn okuma ile ethernet üzerinden veri gönderebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoWeRLoGY -- 17 Mayıs 2012; 1:16:23 >
  • takip
  • benim öğrenmek istediğim şu. bu ürün adsl modem görevi de görüyor mu? yoksa bu ürünü adsl modeme mi bağlayabiliyoruz? şu routerlara bir türlü kafam basamadı.

benim için asıl önemli olan bant genişliğini sınırlayabilmek. bunun için de adsl modeme ihtiyacım var. bu özelliklerde önerebileceğiniz adsl wirelss modemler varsa sevinirim.
  • bu ürün adsl modem görevi görmez. ancak önüne ucuz kablolu bir adsl modem takarsanız hız sınırlama dahil
    benim diyen adsl modemden daha etkili bir kullanım sunar size.
  • Bilgi olarak eklemek gerekirse; 1043nd'ye OpenWrt kurduğunuz takdirde 24dbm (~251mw) sinyal basabilirsiniz.

Normalde kablosuz aygıtlar genellikle en fazla Avrupa sınırı olan 20dbm (~100mw) civarında yayın yapabiliyor. Benim karşılaştığım modemlerde ise bu değer genellikle 17-18dbm (~60mw) seviyesinde idi.
  • Sayın forum üyeleri,

1043 nd yi TTnet in Fiber internet için verdiği Tılgın marka modeme bağlamak isiyorum, uyumsuzluk problemi olabilir mi ?
  • hiçbir problem olmaz. Gayette güzel olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu 1043 nd router ı satın almadan önce sormak istediğim bir şey var;
    Bu üründe "power on/off" düğmesi var mı ?

Tp link in com.tr uzantılı sitesinde teknik özelliklerinde var gözüküyor, ama resimlere baktığımda ben öyle bir düğme göremedim.
    Cihazı gerektiğinde düğmesinden kapatmak benim için önemli bir özellik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 14 Eylül 2012; 0:49:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

Arkadaşlar bu 1043 nd router ı satın almadan önce sormak istediğim bir şey var;
    Bu üründe "power on/off" düğmesi var mı ?

Tp link in com.tr uzantılı sitesinde teknik özelliklerinde var gözüküyor, ama resimlere baktığımda ben öyle bir düğme göremedim.
    Cihazı gerektiğinde düğmesinden kapatmak benim için önemli bir özellik.

Yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

Bilgi olarak eklemek gerekirse; 1043nd'ye OpenWrt kurduğunuz takdirde 24dbm (~251mw) sinyal basabilirsiniz.

Normalde kablosuz aygıtlar genellikle en fazla Avrupa sınırı olan 20dbm (~100mw) civarında yayın yapabiliyor. Benim karşılaştığım modemlerde ise bu değer genellikle 17-18dbm (~60mw) seviyesinde idi.

Bakın bunu ben ilk defa okuyorum. Gerçekten böyleyse çok iyi gerçekten.

Gelip biri işin sağlık boyutu demesin farkındayım onun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro_tr

quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

Bilgi olarak eklemek gerekirse; 1043nd'ye OpenWrt kurduğunuz takdirde 24dbm (~251mw) sinyal basabilirsiniz.

Bakın bunu ben ilk defa okuyorum. Gerçekten böyleyse çok iyi gerçekten.

Gelip biri işin sağlık boyutu demesin farkındayım onun.

İşin sağlık boyutu tartışmalı biraz.

24dbm sağlıklısızsa, Amerika halkını hiç düşünmüyor demektir. Zira orada bu limit 27dbm, yani yaklaşık olarak 500mw.

• benim evde 5110g 26 dbm ile yayın yapıyor hemde ustunde 8 dbi antenle.
    Napalım yetmiyor baska cihaz.
    Gucu dusursek bi yerde cekiyor bi yerde cekmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu cihazla kablosuz modemden internet alıp kablosuz olarak dağıtabilirmiyim...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.