Şimdi Ara

TP-Link TL-WR1043ND Hakkında (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
4
Favori
11.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar dd-wrt ve open wrt ile ile uzun süredir mesafeli bir ilişkimiz var..hazır by konuda tecrübeli arkadaslari bulmusken ben de bazı sorular sorayım...evimdeki baglanti 8mbit sınırsız adsl

evdeki cihazlar lg smart tv, xbox360, dreambox, tivibu,pc, raspberry

hedefimiz;

bi tane dd-wrt destekli router alıp (en ucuzu, en iyisi :)) xboxı persisten vpn ile (supervpn, strong vpn, hidemy ass vb) usa ip si ile cikarmak, farklı bir porta baglı olan pc yi ayrı bir vpn session ile uk ip si ile cikarmak, diger kalan iki porta baglı dreambox ve tv yi vpnsiz normal internete cikarmak...böyle bir sey mumkun mu?

yani router üzerindeki gher portun ayrı bir pptp ( ya da open vpn) sessionı açması?

saygılar/sevgiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

selam arkadaşlar 1043nd aldım 4kişiyiz ağ da flim vs. paylaşmak için seagate 500GB usb (free agent) harddisk aldım aldıgıma pişman oldum içine denemek için flim attım TABİ DOSYA SİSTEMİ NTFS malesef görmedi usb flash disk 16GB gördü tam bir rezalet yaw fikri olan varsa deneyebilirim...

Bahsettiğin alet bende var ve güncel yazılımı ile NTFS diskleri görüyor ve gayet güzel kullanabiliyor. Bağladığın diskten yada yazılımdan kaynaklı bir sıkıntı olabilir. Öncelikle router yazılımını ethernet kablosuyla cihaza bağlanıp güncellemeyi denemeni tavsiye ederim.

hocam selamlar bu cihazı yeni aldım ama bende daha tam anlamıyla kullanabilmiş değilim cihazı bende de segate 500 gb lık NTFS dosya sistemli bir harici usb ile bağlanan HDD var ama malesef daha ne mp3 nede jpeg avi oynatamadım içinden görmüyor cihazda şu bilgiler var
    Firmware Version:
    3.13.4 Build 110429 Rel.36959n
    Hardware Version:
    WR1043ND v1 00000000

şeklinde bu en üst veriyon mu dur ayrıca usb yi çalıştırabilecegimiz bir turkce kullanım var mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: a008mania

arkadaslar dd-wrt ve open wrt ile ile uzun süredir mesafeli bir ilişkimiz var..hazır by konuda tecrübeli arkadaslari bulmusken ben de bazı sorular sorayım...evimdeki baglanti 8mbit sınırsız adsl

evdeki cihazlar lg smart tv, xbox360, dreambox, tivibu,pc, raspberry

hedefimiz;

bi tane dd-wrt destekli router alıp (en ucuzu, en iyisi :)) xboxı persisten vpn ile (supervpn, strong vpn, hidemy ass vb) usa ip si ile cikarmak, farklı bir porta baglı olan pc yi ayrı bir vpn session ile uk ip si ile cikarmak, diger kalan iki porta baglı dreambox ve tv yi vpnsiz normal internete cikarmak...böyle bir sey mumkun mu?

yani router üzerindeki gher portun ayrı bir pptp ( ya da open vpn) sessionı açması?

saygılar/sevgiler

gigabit portların senin için önemi yoksa en mantıklı cihaz
    tp-link 842nd olur. 8 mb flash 32 mb ram 400mhz atheros işlemci
    2t - 2r mimo gayet iyi cihazdır. fiyatı 75 lira felan.

ucuz olsun mimo felan lazım diil 150n yeter dersen
    tp-link 740n her türlü işini görür.

düşündüğün olay dd-wrt ilede open vrt ilede olur.
    portları birbirinden ayırarak ayrı tanımlamalar yapabilirsin.

• arkadaslar sanırım foruma gıren yok yada yazdıgımız soruya cevap verebilecek birisi help help
  • Arkadaşlar bendede aynı cihazdan var ancak Wi-Fi açma/kapama tuşu varmı yada bu nasıl sağlanıyor yardım edermisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: husnuuu748

Arkadaşlar bendede aynı cihazdan var ancak Wi-Fi açma/kapama tuşu varmı yada bu nasıl sağlanıyor yardım edermisiniz ?

Tuş olarak yok amahttp://192.168.0.1/ (Sizde farklı olabilir) buraya girerek "Wireless/Wireless Settings" altından "Enable Wireless Router Radio" pasif hale getirirseniz muhtemelen wireless kapanacaktır. Ben sadece wireless ile bağlandığım için deneyemedim.
  • Değerli Müşterilerimiz ;

TL-WR1043ND Wireless Router cihazlarımızdandır. DDWRT gibi ikinci part yazılımlar yüklendiği taktirde cihazın yazılımı değişiçeği için herhangi bir teknik destek verilmeyecektir. İyi günler dileriz.

Saygılarımızla
    Tp-Link Türkiye
  • değerli donanım haber üyeleri sizleri bir sorum olacaktı
    şu anda evimde 25 mb upload download simetrik internet var kota uygulamasıda yok ve kablosuz verici olarak zyxel 416n kullanıyorum 416n bağlı bir tane daha 416n var oda kablosuzu kabloyuya çeviriyor iki oda ileride evde kablo kalabalığı olmasın diye kablonun birisi komşuya gidiyor diğeride bullet2hp var bullette14 kişi var ana vericiyi değiştirmek istiyorum 3 seçeneğim var 740n wr1043nd birde wdr3500 bunlardan hangisi tavsiye edersiniz. 740n başlığı altındaki tüm yazılarınızı okudum. dd-wrt hız sınırlaması varmış bunuda uygulamak istiyorum herkese eşit bir şekilde. birde devamlı torrentden film indiriyorum bilgisayarım açık iken ağdan herkes izliyor. onun için usb li modemi daha çok terçih ediyorum boşta usb hardiskim var. dd-wrt yanlış okumadıysam torrent indirme özelliğide varmış bunuda kullanmak istiyorum. sizden istirhamım saydığım modemlerden veya bana önerebileceğiz hangi modemi tavsiye edersiniz. 200 tl gibi bir limitim var

• bana yardımcı olacak bir arkadaş varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: böke

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

şöyle yap. özel olarak bant genişliği verdiğin ip ler hariç kalan
    ip lere genel aralık yaz örn. 192.168.2.15 ila 192.168.2.254 arası iplere düşük band genişliği ver.
    bu sayede elle veren olursada hızı sınırlanmış oluyor.

ben bunu köprü kullandığımız için zorunlu wep kullanan ağlarda yapıyorum.
    örn. senin yaptığın gibi ip rezervasyonu ile 10 mac ve ip ye güzel bir band genişliği veriyorum.
    geriye kalan ip lere çok çok düşük hız veriyorum. bu sayede adam şifreyi kırıp girsede
    internet tosbaa gibi olduğu için birdaha gelmiyor :)

Access Control ile tanımladığım IP adresleri dışındakilere erişim iznini yasakladım. Bant genişliğini de dediğiniz gibi yaptım. Bu şekilde kullanıyorum

gerçi konu eski ama bende kendi çözümümü yazayım. birkac esnaf arkadasa internetimi paylasıyorum, kötü niyetli yada uyanık olduklarını sanan birkac çakaldan kurtarmak için sonunda hem bandwidth kontrolu hemde mac filtrelemeyi aktiflestirdim, bandwidth kontrole 15 ip ekleyebildigimden otomatik dagıtıma sadece 192......100 ile 192....115 arasını tanıdım ve istedigim hız sınırlarını koydum, mac filtreleme ilede artık sifre bilinmis bilinmemis derdim yok, iclerinden biri uyanık cıkıp elle 192....100 altı ip verirse interneti sınırsız kullanabiliyor ama onuda 1043 ü ara sıra takip ederek görebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: amatörttl

quote:

quote:

selam arkadaşlar 1043nd aldım 4kişiyiz ağ da flim vs. paylaşmak için seagate 500GB usb (free agent) harddisk aldım aldıgıma pişman oldum içine denemek için flim attım TABİ DOSYA SİSTEMİ NTFS malesef görmedi usb flash disk 16GB gördü tam bir rezalet yaw fikri olan varsa deneyebilirim...

Bahsettiğin alet bende var ve güncel yazılımı ile NTFS diskleri görüyor ve gayet güzel kullanabiliyor. Bağladığın diskten yada yazılımdan kaynaklı bir sıkıntı olabilir. Öncelikle router yazılımını ethernet kablosuyla cihaza bağlanıp güncellemeyi denemeni tavsiye ederim.

hocam selamlar bu cihazı yeni aldım ama bende daha tam anlamıyla kullanabilmiş değilim cihazı bende de segate 500 gb lık NTFS dosya sistemli bir harici usb ile bağlanan HDD var ama malesef daha ne mp3 nede jpeg avi oynatamadım içinden görmüyor cihazda şu bilgiler var
    Firmware Version:
    Hardware Version:
    WR1043ND v1 00000000

şeklinde bu en üst veriyon mu dur ayrıca usb yi çalıştırabilecegimiz bir turkce kullanım var mı acaba

HDD'yi bağladıktan sonra 192.168.1.1 (192.168.0.1 de olabilir) adresine girerek dosya paylaşımını açmanız gerekiyor.
    Oradan sonra dosyaların ağda paylaşıma açıldığını göreceksiniz.
    Ben şu aralar OpenWRT'de çılgın attığım için Tplink'in orijinal firmware'deki ayarları tam hatırlayamıyorum.
    Üstünde 500 gb 2.5" hdd bağlı, Samba ile ağa paylaşım yapıyor Transmission ile verdiğim torrentleri indirip seed ediyor, QOS scripti ile de web gezinme ile torrent önceliklerini otomatik ayarlıyor.
    OpenWRT'in son sürümü 1043ND'de inanılmaz stabil olmuş. 11 gündür alet çalışıyor ve şişme vs. yok. 1 ayı bir elektrik kesintisi olmadan göreceğini düşünüyorum.
    Tek sıkıntı bilgisayarım ile max. 130 mbit bağlanması. O da ağ kartım ile bu cihazın uyumsuzluğundan kaynaklanıyor.

• Tekrar merhaba,

ben bu cihaza ddwrt kurup wifiyi alıp dağıttım. artık böyle bir ihtiyacım kalmadığı için cihazı orijinal firmware yükleyerek ağ kurmak için kullanmayı düşünüyorum. Konudan uzun süre geride kaldığım için için yapmak istediğimi söyleyip açıklayıcı bir site linki yada anlatım yazarsanız sevirim.

Şimdi bende evde kablosuz bir internetim var. bu cihaz var ve ben bir ağ kurup usb-hdd leri bu cihaza bağlayarak pc-tv-cep vs den hdd-usb ye ağ yardımıyla ulaşmak istiyorum. kablosuz modemdenmi ağı kuracağım bu cihazdanmı kuracağım.. bu cihaza usb-hdd leri bağlayacağımı ve nasıl tanıtılacağını biliyorum. bu arada kablosuz cihazımında bu cihazında ip adresleri aynı. 192.168.1.1 yani
    kablosuz cihazımda zyxel
  • quote:

Orijinalden alıntı: kzenon

Tekrar merhaba,

ben bu cihaza ddwrt kurup wifiyi alıp dağıttım. artık böyle bir ihtiyacım kalmadığı için cihazı orijinal firmware yükleyerek ağ kurmak için kullanmayı düşünüyorum. Konudan uzun süre geride kaldığım için için yapmak istediğimi söyleyip açıklayıcı bir site linki yada anlatım yazarsanız sevirim.

Dosya adı: tl-wr1043nd_v1-webrevert.bin

http://www.sendspace.com/file/8gux79

Normal Firmware yükler gibi yüklüyorsunuz. Sonra güncel firmware yüklersiniz.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: böke

Yeni firmware ile print server eklenmiş.
    firmware

bana göre ntfs disk destegi gelmesi lazım bu güncelleme hikaye ....................

Ntfs diskleri zaten görüyor öyle bir sorunu yok ki. :)

Print server işi de iyi olmuş. Alet daha da işlevsel oldu bu haliyle. :)

TP-Link giderek sevgimi kazanmaya başladı. :)

bu cihazı alalı bir ay falan oldu
    uydunet modemin kalitesizliği yüzünden bu cihazı almışrım,
    usb ye de HP1018 yazıcı mı bağlayarak diğer bilgisayarlar dan da yazdırma işlemi yapabiliyorum yani ağ yazıcısı oldu
    fakat usb çoklayıcı ile hem HDD hemde yazıcı bağlamak mümkün mü acaba. deneyen var mı varsa nasıl yaparız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Firmware Version:
    Hardware Version:
    WR1043ND v1 00000000

HDD'yi bağladıktan sonra 192.168.1.1 (192.168.0.1 de olabilir) adresine girerek dosya paylaşımını açmanız gerekiyor.
    Ben şu aralar OpenWRT'de çılgın attığım için Tplink'in orijinal firmware'deki ayarları tam hatırlayamıyorum.
    Üstünde 500 gb 2.5" hdd bağlı, Samba ile ağa paylaşım yapıyor Transmission ile verdiğim torrentleri indirip seed ediyor, QOS scripti ile de web gezinme ile torrent önceliklerini otomatik ayarlıyor.
    OpenWRT'in son sürümü 1043ND'de inanılmaz stabil olmuş. 11 gündür alet çalışıyor ve şişme vs. yok. 1 ayı bir elektrik kesintisi olmadan göreceğini düşünüyorum.
    Tek sıkıntı bilgisayarım ile max. 130 mbit bağlanması. O da ağ kartım ile bu cihazın uyumsuzluğundan kaynaklanıyor.

ben en son çıkan versiyon firmware kullanıyorum

Firmware Version:
    3.13.13 Build 130428 Rel.58290n
    Hardware Version:
    WR1043ND v1 00000000

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

quote:

quote:

quote:

Firmware Version:
    Hardware Version:
    WR1043ND v1 00000000

ben en son çıkan versiyon firmware kullanıyorum

Firmware Version:
    3.13.13 Build 130428 Rel.58290n
    Hardware Version:
    WR1043ND v1 00000000

Ek güç girişi olan bir usb hub ile deneyin. Büyük ihtimal çalıştıracaktır.
    Ek güç girişi olmazsa hubun 2 aleti kaldıramaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TP-LINK TURKIYE

Değerli Müşterilerimiz ;

TL-WR1043ND Wireless Router cihazlarımızdandır. DDWRT gibi ikinci part yazılımlar yüklendiği taktirde cihazın yazılımı değişiçeği için herhangi bir teknik destek verilmeyecektir. İyi günler dileriz.

Saygılarımızla
    Tp-Link Türkiye

usb çıkışında şu an yazıcım bağlı fakat ben usb çoklayıcı ile yazıcı ile birlikte birde HDD bağlamak istiyorum elimde usb çoklayıcı olmadığından deneme şansım olmadı. usb çoklayıcısı almadan öncede szilerden bilgi almak istedim olur mu olursa nasıl bir usb çoklayıcısı almam gerekir.
  • Quattro kullanıcısına yanıt
    tşk.ler,
    elimde şu an için çoklayıcı yok ve kararsızım hangisini alsam alırsam çalışır mı diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

tşk.ler,
    elimde şu an için çoklayıcı yok ve kararsızım hangisini alsam alırsam çalışır mı diye düşünüyorum

Alıp deneyip iade yoluna gidebilirsiniz.
    Yada Tp-link'e mail atıp sorabilirsiniz.
    Alırsanız mutlaka harici güç verilen bir model olmasına dikkat edin.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.