Şimdi Ara

TTNET VDSL (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
13.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: golge_s

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: aktifnet

Hala bağlattıran yok sanırım?

Bu salı finallerim bittiğinden VDSL2 olayını araştıracağım. Burdan gün gün gelişmeler hakkında sizleri bilgilendiririm.

Bugün bağlı bulunduğumuz Telekom müdürlüğüne gittim. Bizim sokağa VDSL2 bağlayabiliyorlarmış.(İzmir'de). Ancak interneti apartmana yaymak yasal değilmiş. Cezası ise aboneliğin kapatılması ve 2500TL para cezasıymış.

Apartman sakinleri TTNET'e yılda en az 22abone*29TL*12ay=7656TL ödüyor. 2 tane 32Mbit lik VDSL2 hattı bağlatınca internete yılda 149 TL * 2 hat * 12ay=3576 TL ödeyecek.

Aradaki fark 4080 TL. Yani bu işten karımız.

Sizce 2500 TL'lik cezayı göze almalı mıyız? Ki her sene bu cezayı ödesek de yine de karlı oluyor.

Telekom müdürlüğündeki TTNET çalışanı biz bağlarız. Ama ilerde denetim falan olursa siz sorun yaşarsınız diyor. Yani ben bağlarım, ama sorun olursa karışmam diyor. Göz yumarım diyor. Yani bu konuda denetim olmadığından yasanın uygulanma zaafından faydalanıyor. Telekomünikasyon Kurumu denetliyor sanırım. 10 yıldır internet abonesiyim. Daha bir kere apartmandan içeri girdiklerini görmedim. Yani denetlediklerini de göremedim.

Bağlantı wireless olacağı için ortada delil falan da olmayacak. Hatta bu wireless routerlar falan ara katlarda lamba kutuları içersine falan konularak saklanabilir. Çalınması da zorlaşır.

slm.
    Yalan söylemişler 2500 TL lik ceza yok. 10000 TL onun cezası. TK buna bakmıyor. TK ilgilenmezde zaten. Denetim de yapmıyor her apartmana girerek.
    Bu işler TIB ile polis işbirliği ile yapılıyor. Örneğin komşunuz bankayı hackledi. Suç size kalıyor. O yüzden, 2. kattaki komşu cahil, daha sitelerewww.siteadı.com yazarak girmesini bile bilmiyor, google dan site adını taratıp giriyor, buna vermeliyim, 5. kattaki komşunun oğlu bilgisayar kurdu, ona verirsem hem hattı sömürür hemde hackle uğraşabilir, bunlara vermeyeyim.
    İşte düşünme tarzınız böyle olursa hiçbir ceza almazsınız.
    Ha VDSL2 nasıl %100 yasal hale gelir.
    1. olarak şirket kurmanız gerek
    2. olarak TK dan İSS lisansı almanız gerek(Yıllık 4000 TL)
    3. olarak TIB e kayıt olmanız gerekicek.
    4. olarak loglama sistemi oluşturmanız gerekicek(Yaklaşık 1500-2000 TL değerinde)

bu kadar.
    Yurtdışında nasıl olur derseniz.
    1. ISP ye bağlantımı paylaştırabilirmiyim diye sorarsınız, evet ve ya hayır, cevaba göre paylaştırabilirsiniz.
    Başınız belaya girmesin diye loglamak zorundasınız.

• Şu sayfada internet kafelerin durumu ve denetimi hakkında bilgi yazıyor. Paylaşmak istedim.
    http://www.tib.gov.tr/sss_detay.html#4

Halk arasında internet salonu olarak bilinen yerler erişim sağlayıcı mıdır?
    30 Kasım 2007 tarihli İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesine Dair Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3. maddesinde erişim sağlayıcı; İnternet toplu kullanım sağlayıcılarına ve abone olan kullanıcılarına internet ortamına erişim olanağı sağlayan kişiler olarak tanımlanmıştır. Dolayısıyla internet salonları abonelik sözleşmesi yaprak İnternete erişim sağlamadığından erişim sağlayıcı değildir. Erişim sağlayıcılar hem bireysel hem de toplu kullanım sağlayıcıların İnternete erişimini sağlar.

Ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcı ne demektir?
    Ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcı; İnternet salonu ve benzeri umuma açık yerlerde belirli bir ücret karşılığı internet toplu kullanım sağlayıcılığı hizmeti veren veya bununla beraber bilgisayarlarda bilgi ve beceri artırıcı veya zekâ geliştirici nitelikteki oyunların oynatılmasına imkân sağlayan gerçek ve tüzel kişileri ifade eder. Başka bir ifadeyle; umuma açık bir yerde belirli bir ücret karşılığı toplu internet kullanma imkanı sağlamaktır. Başta halk arasında “İnternet salonu” olarak bilinen yerler olmak üzere benzer yerler ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcıdır.

Kimler ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcı olabilir?
    Mahalli mülki amirliklerden “izin belgesi” alan gerçek veya tüzel kişiler bu faaliyette bulunabilir.

Ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcıların denetimini kim yapar?
    İllerde valilikler, ilçelerde kaymakamlıklar yasal denetimi yapmakla görevlidir.

İnternet salonlarında oyun oynatılabilir mi?
    5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun kapsamında çıkarılan İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Yönetmeliğin 9. maddesinin 1. fıkrası f bendi uyarınca “işyerlerinde elektronik ve mekanik oyun alet ve makineleri bulunamaz.” hükmü yer almaktadır. Buna göre, internet salonu ruhsatı olan işletmeler işyerlerinde elektronik ve mekanik oyun alet ve makineleri bulunamaz.

Yasa kendi içinde çelişmiş. İnternet kafede biri oyun oynanır diyor biri oynanmaz diyor.

Ayrıca şu sayfa "İNTERNET TOPLU KULLANIM SAĞLAYICILARI HAKKINDA YÖNETMELİK" i okudum.
    http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26687_0.html

Yönetmeliğin 1. maddesinde diyorki:

Amaç ve kapsam

MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; internet toplu kullanım sağlayıcıları ve ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri ve sorumlulukları ile denetimlerine ilişkin esas ve usulleri düzenlemektir.

Yani internet toplu kullanım sağlayıcıları 2 ye ayrılmış. Biri ticari yani internet cafe gibi yerler. Diğeri ise ticari olmayan yani apartmanda kullanmak gibi.

Mesela 2. bölümde Yükümlülükler ve Sorumluluklar kısmında İnternet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri ayrı verilmiş, Ticarî amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri ayrı verilmiş.

İKİNCİ BÖLÜM

Yükümlülükler ve Sorumluluklar

İnternet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri

MADDE 4 – (1) İnternet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri şunlardır:

a) Konusu suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirleri almak.

b) İç IP Dağıtım Loglarını elektronik ortamda kendi sistemlerine kaydetmek.

Ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri

MADDE 5 – (1) Ticarî amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri şunlardır:

a) Mülki idare amirinden izin belgesi almak.

b) Konusu suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirleri almak.

c) Başkanlık tarafından onaylanan içerik filtreleme yazılımını kullanmak.

ç) Erişim sağlayıcılardan sabit IP almak ve kullanmak.

d) İç IP Dağıtım Loglarını elektronik ortamda kendi sistemlerine kaydetmek.

e) Başkanlık tarafından verilen yazılım ile, (d) bendi gereğince kaydedilen bilgileri ve bu bilgilerin doğruluğunu, bütünlüğünü ve gizliliğini teyit eden değeri kendi sistemlerine günlük olarak kaydetmek ve bu verileri bir yıl süre ile saklamak.

Ceza bölümünü inceledim. Cezalar hep ticari olan internet toplu kullanım sağlayıcıları için. Ancak internet toplu kullanım sağlayıcıları (yani ticari olmayan demek) için ceza yok.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Denetleme ve Cezalar

Denetleme usul ve esasları

MADDE 10 – (1) Ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılar;

a) Mülki idare amirlikleri tarafından, bu Yönetmeliğin 5 ve 9 uncu maddelerinde yer alan yükümlülükler ve şartlar açısından denetlenir.

b) Kolluk tarafından genel güvenlik ve asayiş yönünden denetlenir ve tespit edilen mevzuata aykırı hususlar mülki idare amirliklerine gereği yapılmak üzere bildirilir.

İdari para cezaları

MADDE 11 – (1) 5 inci maddedeki(Ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri var 5. maddede) yükümlülüklere aykırı hareket ettiği belirlenen ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılara, mülki idare amiri tarafından üçbin Yeni Türk Lirasından onbeşbin Yeni Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.

(2) 9 uncu maddede(İşyerlerinde uyulması gereken kurallar var 9. maddede) belirtilen kurallara uymayanlara, mülki idare amiri tarafından

2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanununun 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi uyarınca idari para cezası verilir.

(3) İdari para cezaları, 5326 sayılı Kabahatler Kanununda belirtilen usul ve esaslara göre uygulanır.

Yasal anlamda Toplu İnternet Kullanım Sağlayıcıların Hukuki Yükümlülükleri ve Sorumluluklarını incelerken şu adrese denk geldim.
    http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=19999

Yukarıdaki yazımda bahsettiğim konuları hukuki olarak açıklamışlar ve demişlerki:
    Ticari amacın kıstası, internet kullanım imkânının ücret karşılığı ve internet salonu ve benzeri umuma açık yerlerde sağlanmasıdır. Bu bakımdan, toplu kullanım sağlayıcıları ‘ticari amaçlı’ saymak için toplu internet kullanım hizmetinin hem ücretli olarak hem de internet salonu ve benzeri umuma açık yerlerde veriliyor olması gerekmektedir.

2. Ticari Olmayan Amaçla Toplu Kullanım Sağlayanlar

Kanunda ve Yönetmelikte, toplu kullanım sağlayıcılar ticari amaçlı olanlar ve olmayanlar olarak bir ayrıma tabi tutulmasına rağmen, ticari olmayan toplu kullanım sağlayıcılar için ayrı bir tanıma yer verilmemiştir. Yukarıda incelendiği gibi, Yönetmelikte yer alan ticari toplu kullanım sağlayıcı tanımında, ticari toplu kullanım sağlayıcılar için, internet kullanım imkânının ‘ücret karşılığı’ ve ‘internet salonu ve benzeri umuma açık yerlerde’ verilmesi şartı aranmıştır. Bunun mefhumu muhalifi olarak, toplu internet kullanım hizmetini ücretsiz olarak sunan veya ücretli olmakla beraber bu hizmeti internet salonu benzeri umuma açık yerler dışında sağlayan gerçek veya tüzel kişiler, ticari olmayan toplu kullanım sağlayıcı durumundadır.

Bu bakımdan, öncelikle toplu internet kullanım hizmetini ücretsiz olarak sağlayan kişiler, ticari amaçlı olmayan toplu kullanım sağlayıcılardır. Buna ek olarak, toplu internet kullanım hizmetini ücret karşılığı sağlayan ancak bu hizmeti umuma açık olmaksızın belirli koşullara göre sağlayanlar da ticari amaçlı olmayan toplu kullanım sağlayıcısıdırlar. Bunun sonucu olarak, örneğin toplu internet kullanım hizmetini ücret karşılığı sağlayan ancak sadece üyelerini bu imkândan yararlandıran bir dernek de ticari amacı olmayan toplu kullanım sağlayıcı durumunda olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golge_s -- 3 Şubat 2009; 17:21:38 >

• Kusura bakma ama lık olan sensin.
    Orda dediği PS3 gibi makinalar internet cafeye konulamaz.

"
    MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; internet toplu kullanım sağlayıcıları ve ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri ve sorumlulukları ile denetimlerine ilişkin esas ve usulleri düzenlemektir. "

Burda tek dediği, internet cafe ve hotspot sağlayıcıları. Sen ise ne anlıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 3 Şubat 2009; 17:22:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

Kusura bakma ama lık olan sensin.

"
    MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; internet toplu kullanım sağlayıcıları ve ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri ve sorumlulukları ile denetimlerine ilişkin esas ve usulleri düzenlemektir. "

Burda tek dediği, internet cafe ve hotspot sağlayıcıları. Sen ise ne anlıyorsun.

Üstteki yazımın sonuna turk.internet.com'da bulduğum yönetmelik ile ilgili hukuki açıklamayı ekledim. İncelerseniz sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Honey Sweety

görmeden inanmam geldiğine, çünkü kaç aydır gelecek yazıları vardı

fiyata gelince sanırım düşmüş biraz

4mbit 89 TL verenler sanıyorum üste biraz daha koyup 16mb ye geçerler

aynen öyle yapacaktım ama portların dolu olduğunu söylediler :S bu nasıl sistem kardeşim anlamadım :S
  • quote:

quote:

"

Üstteki yazımın sonuna turk.internet.com'da bulduğum yönetmelik ile ilgili hukuki açıklamayı ekledim. İncelerseniz sevinirim.

Şunu söyleyeyim. tk da görmüştüm sanırım ücretsiz servis sağlayıcısının ne olduğunu açıklıyordu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 3 Şubat 2009; 17:35:31 >

• quote:

quote:

quote:

"

Şunu söyleyeyim. tk da görmüştüm sanırım ücretsiz servis sağlayıcısının ne olduğunu açıklıyordu...

Size ayrıca teşekkür ederim. Çünkü bu konuda "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı" nın ilgilendiğini söylemiştiniz. Bende Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın sitesindeki sıkça sorulan sorular kısmını inceledim.
    Aslında benim bilmediğim bir kaç kavram varmış ve onları orda tek tek açıklamışlar.
    Mesela şu soru başlıkları işime yaradı.
    Erişim sağlayıcı nedir? Kimler erişim sağlayıcı olabilir?
    Erişim sağlayıcılara örnek verebilir misiniz? (Cevabı TTNET gibi)
    Yer sağlayıcı nedir? Kimler yer sağlayıcı olabilir? (www.mynet.com vb. siteler konuya örnek olarak verilebilir. Ülkemizdeki yer sağlayıcıların güncel listesine,http://www.tib.gov.tr/YS_listesi.html sayfasından ulaşılabilir. demişler.)
    İçerik sağlayıcı ne demektir, bunların ne gibi sorumlulukları vardır? (Web hosting şirketleri gibi)

En çok dikkatimi çeken bir de şu soru var o sitede:
    Toplu kullanım sağlayıcı ne demektir?
    Sonraki sorulardan birinde de
    Ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcı ne demektir?
    demişler.

Ben de gayri ihtiyari Toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülüklerine baktım ve gördüm ki bir ticari olanı var bir de ticari olmayanı var.
    Ticari olan umuma açık olmalı denmiş. Ama ticari değilse umuma açık falan olmak zorunda değil.

Yasada demişki:

İnternet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri şunlardır:

a) Konusu suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirleri almak.

b) İç IP Dağıtım Loglarını elektronik ortamda kendi sistemlerine kaydetmek.

Ama inceliyorum yani yanlış anlamış da olabilirim.

Şimdi turk.internet.com'daki sonuç kısmını okudum ve alıntı yapıyorum aşağıda.
    Onlar da kanundaki yanlış anlaşılmalardan, boşluklardan söz etmişler. Yani yasa suistimale uygun bir yasa. Nereye çekersen oraya gidiyor da denebilir.

Alıntı:http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=20052

III. Sonuç

5651 sayılı kanun ve ilgili yönetmelik, mevzuatta boşluk olan birçok noktada düzenlemeler getirmiş ve önemli bir eksikliği gidermiştir. Ancak bununla birlikte, Kanundaki ve Yönetmelikteki bazı hükümler gereksiz, amaçla orantısız ve yanlış anlaşılmaya müsaittir. Ayrıca, Yönetmelik hukuk tekniği açısından iyi hazırlanmadığından, bazı noktaları boş bırakmış, bazı maddelerde ise kavram kargaşasına neden olan ifadelere yer vermiştir. Bu eleştirileri ve çözüm önerilerini tek tek ifade etmek gerekirse:

* Kanundaki ve Yönetmelikteki, yanlış anlaşılmaya oldukça müsait olan toplu kullanım sağlayıcı tanımı gözden geçirilmelidir.

* Yönetmelikte toplu kullanım sağlayıcı kavramı, hem aynen kanunda olduğu gibi, ticari olsun ya da olmasın toplu kullanım sağlayıcıların tümünü ifade etmek için hem de sadece ticari olmayan toplu kullanım sağlayıcılarını ifade etmek için kullanılmıştır. Kargaşaya neden olan Yönetmelik maddeleri gözden geçirilmelidir.

* Ticari olmayan toplu kullanım sağlayıcılara getirilen yükümlülükler, uygulanma imkânı ve gereği olmadığından ve de yaptırıma bağlanmadığından Yönetmelikten tamamen kaldırılmalıdır.

* Ticari toplu kullanım sağlayıcılara zaten filtreleme yazılımı kullanma zorunluluğu getirilmiş ve ayrıca işyeri kuralları adı altında pek çok başka yükümlülükler yüklenmiştir. Bu bakımdan, konusu suç teşkil eden içeriği engelleme yükümlülüğü gereksiz, uygulanması imkânsız ve geniş kapsamlı bir yükümlülük olduğundan Kanun metninden çıkarılmalıdır ve Yönetmelik buna göre uyarlanmalıdır.

* Toplu kullanım sağlayıcılar, eğer kablosuz ağ ile interneti kullanma imkânı sağlıyorlarsa, kablosuz ağlarını nitelikli şifrelerle koruma yükümlülüğü getirilmelidir. Mevcut düzenlemede buna ilişkin bir yükümlülük olmadığından, şifresiz kablosuz ağlarla internete ulaşım hizmeti verilmesi kötüye kullanılmaya elverişlidir.

* Ticari toplu kullanım hizmeti verilen işyerlerine, kamera kaydı kurulmasına yönelik Yönetmelik maddesi, iletişim özgürlüğü, haberleşmenin ve özel hayatın gizliliğinin korunması açısından kaldırılmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golge_s -- 3 Şubat 2009; 17:58:47 >

• lisans verme işleri TIB de değil TK da o yüzden TIB ilgilenmiyor.
    Eğer güzel bir cevap almak istiyorsanız TIB in telefon numarasını arayıp sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 3 Şubat 2009; 17:54:53 >
  • tebrikler bulunduğunuz bölgede vardır diyo ama zaten benim download line attibilmemne 38 gösteriyo yani santrte olan uzaklaık 2,7 km yani hayal... gerçi zaten vdsl2 bağlatmayacaktımda en fazla 2 mbiti destekliyomuş bura.. böyle saçmalık olamaz.. biraz daha düşünseler daha fazla saçmalayabilirler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ghostweb

tebrikler bulunduğunuz bölgede vardır diyo ama zaten benim download line attibilmemne 38 gösteriyo yani santrte olan uzaklaık 2,7 km yani hayal... gerçi zaten vdsl2 bağlatmayacaktımda en fazla 2 mbiti destekliyomuş bura.. böyle saçmalık olamaz.. biraz daha düşünseler daha fazla saçmalayabilirler...

apartman kablon temiz mi?
  • 16 mb ıcın modem dahıl 378 ytl edıyor modem ucretını taksıte boleceklermı yoksa pesınmı alınacak 4 portlu modem 249 ytl
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ghostweb

tebrikler bulunduğunuz bölgede vardır diyo ama zaten benim download line attibilmemne 38 gösteriyo yani santrte olan uzaklaık 2,7 km yani hayal... gerçi zaten vdsl2 bağlatmayacaktımda en fazla 2 mbiti destekliyomuş bura.. böyle saçmalık olamaz.. biraz daha düşünseler daha fazla saçmalayabilirler...

apartman kablon temiz mi?

apartmanda değilimde, kablom temiz hatta girişten itibaren bu yıl yenilemiştim.. bu kadar uzak olduğumu tahmin etmezdim ya santrale..
  • Aşırı pahalı bence..ADSL'in ucuzlamasını bekleyip daha üstlere geçmek daha mantıklı..
  • 24 ay tahut edersenız telekomdan cıkmamak ıcın o zaman 4 portlu wırales modem hedıye edıyorlar 16 mb 119 ytl oduyorsunuz zaten 89 4096 oduyorum 30 ytl fazla ucuzlama bu ulkede cok zor arkadaslar ben ınanmıyorum ıletısım tam bır kazık 100 kontorun yarısından cogu devlete gıdıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: nevrans

24 ay tahut edersenız telekomdan cıkmamak ıcın o zaman 4 portlu wırales modem hedıye edıyorlar 16 mb 119 ytl oduyorsunuz zaten 89 4096 oduyorum 30 ytl fazla ucuzlama bu ulkede cok zor arkadaslar ben ınanmıyorum ıletısım tam bır kazık 100 kontorun yarısından cogu devlete gıdıyor

4 portlu wireless modem'in marka ve modelini bilen var mı aranızda?

Aşağıdaki kanun ve yönetmelikler apartmanda kaymakamlığa bilgi verildiği taktirde kaymakamlıktan izin almaya yerek olmaksızın apartman sınırları içersinde ticari olmayan şekilde toplu internet kullanımına imkan veriyor.

İNTERNET TOPLU KULLANIM SAĞLAYICILARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2007/11/20071101-4.htm

İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN
    http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2007/05/20070523-1.htm

Toplu İnternet Kullanım Sağlayıcıların Hukuki Yükümlülükleri ve Sorumlulukları Yazı Dizisi
    http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=19998

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golge_s -- 4 Şubat 2009; 13:38:46 >

• bugun abone olacagım zaten 89 ytl oduyorum arada cok fark yok bence bu hıza turkıye sartlarında ıyı fıyat zyxel yada sanırım aırtıes modem oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: nevrans

bugun abone olacagım zaten 89 ytl oduyorum arada cok fark yok bence bu hıza turkıye sartlarında ıyı fıyat zyxel yada sanırım aırtıes modem oluyor

Vdsl için Zyxel in modeminin Telekom onayı yokmuş. Telekom onayı olmayınca da eğer santralde sizden kaynaklı bir sorun olursa faturanız kabarık oluyormuş.
  • Arkadaşar verdikleri modem buymuş

http://vdsl.kbh.com.tr/VDSL-Modemler.aspx
  • quote:

Orjinalden alıntı: ttbarracuda

Arkadaşar verdikleri modem buymuş

Data Transfer Hızı : 100Mbit/s upload ve download iyiymiş.. Bu hızları ne zaman görecez acaba?

• quote:

Orjinalden alıntı: SysEdit

quote:

Orjinalden alıntı: ttbarracuda

Arkadaşar verdikleri modem buymuş

Data Transfer Hızı : 100Mbit/s upload ve download iyiymiş.. Bu hızları ne zaman görecez acaba?

-Kaptan körkün seyir defteri , tarih 2048..

-Körk:Hey spak senin kulakların ne zaman düzelecek?

-Spak:Benim kulaklarımın düzelmesi tt nin 100 mbit internet hızını vermesi kadar zayıf bi ihtimal kaptan...

-Körk:Bizim gemideki internet bağlantısı yoksa ttden mi?

-Spak:Malesef kaptan , aboneliğimiz ttden..Kampanya yapmışlar 20 senelik taahhüt imzaladık interneti 2 ay indirimli kullanacaz...

-Körk:Mr.Spak bana bi makas getirin..

-Spak:Ne için kaptan ?

-Körk:Kulaklarını kesecemde ondan uzay maymunu..

-Not:Tamamen kendim uydurdum

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.