Şimdi Ara

Tüketici mahkemesi bilirkişi raporu karmaşası hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

akıllı telefonumu aldığım elektronik mağazasını tüketici mahkemesine vermiştim.

25.06.2018 tarihinde ilk duruşma yapıldı ve "1 haftalık kesin süre içerisinde telefonu bilirkişi incelemesi için mahkeme dosyasına teslim etmem gerektiği eğer teslim etmezsem ürünün ayıplı olduğu iddiasının kabul edilmeyeceği" söylendi. Davalı tarafın avukatına da "1 haftalık kesin süre içerisinde bilirkişi ücreti olan parayı dava dosyasına yatırması gerektiği kesin süre içinde ücret yatırılmazsa bilirkişi incelemesinin yapılamayacağı" söylendi.

( hakime hanım bana döndü 1 hafta içinde telefonu mahkemeye teslim etmezsen seni haksız bulurum dedi, davalı tarafın avukatına dönüp 1 hafta içinde bilirkişi ücretini yatırmazsan seni haksız bulurum dedi )

Ben telefonu dosyaya 02.07.2018 tarihinde teslim ettim ( son gün ). 06.07.2018 tarihinde benden telefonu teslim alan katibe hanım beni arayarak "davalı tarafın bilirkişi ücretini ödemediğini istersem telefonu bana geri verebileceklerini ama hakime hanımın telefonu istemesi halinde geri getirmem gerektiğini" söyledi. Bende haklı olarak davalı tarafın parayı yatırmamasından dolayı benim haklı çıkma ihtimalimi sordum ve "hakime hanım bilir" dedi. Telefonun bana teslimi konusunda da hakime hanıma sorup bana geri dönüş yapacaktı.

Bugün telefonun durumunu sormak için katibe hanımı aradım ve "hakime hanımın izinde olduğunu haftaya gelince kendisine soracağını" belirtti ve ekledi " 1 haftalık kesin süre geçtikten sonra davalı taraf bilirkişi ücretini dosyaya yatırmış, hakime hanım ne diyecek göreceğiz" dedi.

sonuç olarak davalı taraf kesin süreye uymadığı için bilirkişi raporundan vazgeçmiş sayılması gerekiyor.

Bu durumda sizce davanın durumu ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UrTR -- 12 Temmuz 2018; 14:1:10 >

• Mazeret bildirerek (hastalık vs) tekrar süre istenebiliyor fakat bildirmeden böyle bir şey yapmışsa bilirkişi deliline dayanamaz. Siz bunu dile getirsiniz eğer mazeret bildirmisse de gider teli verirsiniz
  • Lawyer066 L kullanıcısına yanıt
    ben telefonu zaten 02.07.2018 tarihinde teslim ettim. telefon 10 gündür mahkeme dosyasında. 7 günlük kesin süre içerisinde hep mi hastaydı bu adam =) bir de firmanın iki adet avukatı gözüküyor e-devletten baktığımda. birisi hastaysa diğeri yatırsaymış parayı

ben daha önce aynı şikayetten değişim yapılmış bir cihazın servis fişini, teknoloji sitelerinde bu telefonlarda böyle bir kronik sorun olduğunun haberini içeren web sayfası görüntülerini vs delil olarak sunmuştum. işin şakası bir yana bilirkişi incelemesi olmazsa sizce sonuç ne olur?

• yok mu bu konuda bilgisi olan avukat arkadaş?
    reis bugün katibe hanımla konuştum, hakime hanım gelsin telefonunu geri alsın demiş. Bilirkişi incelemesi yapılmayacak sanırım. Sence sonuç ne olur?
  • UrTR U kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle lehine olur
    Teşekkür ederim reis. ilk duruşmadaki hakime hanımın söylediklerine ( hakime hanım bana döndü 1 hafta içinde telefonu mahkemeye teslim etmezsen seni haksız bulurum dedi, davalı tarafın avukatına dönüp 1 hafta içinde bilirkişi ücretini yatırmazsan seni haksız bulurum dedi ) güveniyorum bende inşallah iade edeceğim telefonu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.