Şimdi Ara

Türk Kahvesi Makinası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
3
Favori
10.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    düşünmeden alın!
  • Ben 6-7 ay önce Arçelik Telvenin teklisinden almıştım. 2 arkadaşımızda telvenin 2lisi vardı ama biz evde 2 kişiyiz zaten diye düşünüp bu yeterli dedik ve 2lisini almadık, memnun muyuz, memnunuz ama şu anda hanım ısrarla 2lisinin daha iyi köpük yaptığını, kahvesinin daha güzel olduğunu söylüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 tl altına mini telve beklemeyin. zira arzum okka Türk kahvesi makinesi'ni çıkarınca arçelik de telve ve mini telve adındaki otomatik cezvelerinin fiyatlarını yukarı çekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black exodus -- 5 Şubat 2015; 15:13:10 >
  • munans kullanıcısına yanıt
    Bana da hediye olarak teklisi gelmişti. İkilisinin daha iyi köpük yapıp yapmadığını bilmiyorum ama ben alacak olsam 2 liyi tercih ederdim. Bizim fincanlarda büyük herhalde, 2 fincan ancak sığıyor.. Misafir geldiğinde 2 li 2 li kahve yapmak işkence gibi oluyor.
  • arçeliğin kahve makinesi bu renkte de olduğunu bilmiyordum.. çok hoşuma gitti

http://goo.gl/YrsMgp
  • Arçelik telvelere baktım. Minilerin kapasitesi düşük eve alınsa bile yetersiz gelir 3-4 kişilik ailelere. Öte yandan çiftliler daha pratik suyu kendisi alıyor. Ayrıca çiftlilerin yaptığı kahvenin daha güzel olduğu söyleniyor suyu püskürtmesinden dolayı.
    Ama fiyatlar gerçekten çok fazla. Miniler 140-150, Çiftliler 300lira. O da plastik cezvelisi, alüminyum olanı daha da pahalı.
    Kaç yıl olmuş hala arçeliğe rakip bir alet çıkmamış piyasaya.
    Köpüklü olmasını sağlayan taşma önleyici sistem o kadar basitki. En kral sensör ile mikroişlemciyi kullansan bile 5lirayı geçmez maliyeti.
    Mekaniğe ya da el işlerine elim yatkın değil yoksa kendim yapardım eve bir tane. Hatta sensörü 3-5 tane koyup olası sensör hata/arızalarının da önüne geçerdim.
    Bu yüzden Minisine 80 lira, Alüminyum cezveli çiftlisine de 200liradan fazla para vermek gelmiyor içimden. Her ne kadar ederinden çok fazlaya satılıyor olsa da bir indirime denk getirip almayı düşünüyorum anneme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Güle güle kullanım. O makineye bende bakıyorum. O kadar çok değişken fiyatı varki. 100 tl nin altına tekli olanı bulursam hemen alacağım.

arçelik mini cezvesini hayatta satmaz 100 tl altına. çift cezvelisi zaten 350 tl civarında dolanıyorken, teklisi 150 tl bandında +/- 30 tl salınır...

@egenin_efesi; bu arada mini telve 1 dk da 3 kişilik kahve yapamaz yahu. zaten o 3 kişilik kahve yapıyorum dediği de minicik fincanlar için ki normal boyuttaki 2 fincanı bile 1,20-1,30 civarında yapıyordu...

• black exodus kullanıcısına yanıt
    Zaten yaklaşık dedim, kullanılan suyun sıcaklığı pişirme süresini etkiler. Fincan büyüklüğü de buna etken. Ben genelde küçük fincanda yapıyorum büyük fincanlarda 3 kişilik kahveyi denedim çizgiyi aştığı için pişirmeden kapanıyor.
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Arzum telve diye birşey yaptı ama fiyatı çok yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: navek

teklisi morhipoda 149,90 tl ydi. çek bölümünden 150/50 indirim çeki buldum. 150 tl ye tamamlayacak uygun ürün bulamayınca, 2,99 tl lik hediye paketini ekledim ve 152,89 tl oldu. 50 tl lik indirim çekini düşünce makine 102,89 tl ye geldi. bi süredir indirim kovalıyordum baktım ki düşeceği yok çözümü bunda buldum

Candoğan sen çok bekleme bence bu arkadaşın aldığı gibi al kaçırma, bu ürünün fabrika çıkış fiyatı artık 141 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Arzum telve diye birşey yaptı ama fiyatı çok yüksek.

arzum okka diye bir türk kahvesi makinesi şey yaptı üstad :) evet, fiyat farkı var arçelik'in cezvesi ile...
  • black exodus kullanıcısına yanıt
    kafam karıştı. :D telve nerden çıktıysa :) teknosa 'da 440 tl ye gördüm. makinede su vardı, yanında kahve de vardı, tanıtan personel yoktu ama kendim yaptım içtim. :) Güzeldi. :) Denk gelirseniz deneyin..
  • Hamdi0555 H kullanıcısına yanıt
    eyvallah üstad, afiyet olsun.
    ben de denemiştim metro markette. yaptığı kahvenin tadı gerçekten güzel...
  • Arkadaşlar bir bilgimi teyit etmek istiyorum. Arçelik ile beko aynı marka ve birebir aynı diye biliyorum doğru mudur? yani altta ki ürünü alsam Arçelik telve almış olur muyum?

http://www.bulabilirim.com/bkk2113-m-mini-telve-turk-kahvesi-makinesi.html
  • Arzum okka mi arcelik telve k-3190 mi daha guzel. Fiyat farki 100 lira var

• white35 W kullanıcısına yanıt
    Evet, hocam. Her iki markanın malı da aynı. Ucuz olanı alın.

• cemall058 C kullanıcısına yanıt
    Vallahi iki farklı ürün hocam. Arçelik otomatik Cezve, Arzum Okka ise makine. Lezzet ve pratiklik ise ana kriterlerin, Arzum Okka.
    Aynı anda iki farklı çeşit kahve yapabilmek ise kriterin, arçelik telve.
    Arzum Okka makine olduğu için aynı anda en fazla 2 tane kahve servis eder fincanlara. Ve bu iki kahve de aynı yani ikisi de orta, sade ya da şekerli olur. Makine mantığı olduğu için durumu bu.
    Arçelik telvede ise iki tane yanyana Cezve olduğu için iki farklı çeşit kahveyi aynı anda yapabilirsin. Sonuçta elinde iki tane Cezve var.
    Kriter setine göre kararını ver bence.

• Cok tesekkur ederim ilgilenip bana yardimci oldugunuz icin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: black exodus

Evet, hocam. Her iki markanın malı da aynı. Ucuz olanı alın.

Teşekkürler :)
  • arçelik telve
    pişman olmazsanız.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.