Şimdi Ara

Türk.net VoWifi (Wifi Arama) Hizmetini Engelliyor (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
486
Cevap
11
Favori
26.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ayrica bir sorum olacak daha önce denememistim ucak modu acik wifi bagli wifi arama acik iken dışarıdan arama alamiyor muyuz telefon kapalı gibi görünüyor doğru mu ?
    bu halde ben arama yapabiliyorum ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • colornick C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sorunun çözümlendiğine sevindim. Keyifli kullanımlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: colornick

ayrica bir sorum olacak daha önce denememistim ucak modu acik wifi bagli wifi arama acik iken dışarıdan arama alamiyor muyuz telefon kapalı gibi görünüyor doğru mu ?
    bu halde ben arama yapabiliyorum ama.

Normalde çağrı da alabilmelisin ama Turknet onuda engelliyor.2 sene oldu şu problemi çözmedi.böyle bir firmanın sorunu kökten çözmek yerine geçiştirme yapması hiç doğru değil.türk telekom,süperonline, milenicom,netspeed gibi firmalarda bu problem yok.turknette var ve hala kesin çözüm yok.

• Bolgemde turknet fiber alt yapıya geçti ve modem değiştirildi. Modem değiştiğinden beri bende Vowifi hizmetini kullanamıyorum maalesef çözümu yok galiba
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Daha önceden bende bağlanabiliyordum gigafibere geçtim ve bu senin kullandığın modemin aynısını taktılar ben o zamandan beri Vowifi kullanamıyorum
  • ozgens kullanıcısına yanıt
    Modemdeki firewall ayarını orta yapın
    Merhaba, yaşadığınız sorunu teknik uzmanlarımızın çözümleyebilmesi için www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Siz hiç bişey çözmuyorsunuz maalesef eski evimde çok fazla sorunlar yaşayıp kapatmistim burda bağlantı hızı sebebiyle tekrar actirdim hiç bir sıkıntı yok bunun dışında. Size bildirim yapıp ilgilenmeyisinizi ve üstüne üstlük sorunu halletmeden sorun çözüldü iletisini girdiğinizi görmek beni gerecegi için varsın vowifi kusur kalsın. Kendim çözebileceğim bişeyse diye danisiyorum arkadaşlara yoksa sorun çözümü konusunda insanı parasıyla rezil eden bir firmasiniz, o yüzden burdan ilgili firma ayakları yapıp yazmaniza bile gerek yok. Bölge alt yapısı uygunsa iyi, değilse yok. Bu kullandığım hizmette bile Kurulum ücreti aldınız bir Allah'ın kulu gelmedi üstüne birde elektrikciye para verdik.
    Arkadaşlar uzunda olsa okuyun bu firmanın size yasatabileceklerini ve sorun yasarsaniz oyalanmayin hemen kapattirin aylarca boşa fatura odersiniz. Bu kadar gömdün neden baglattin diyorsanız yeni evimin olduğu bölgede fiber hizmeti var ve ücreti düşük. Sorun yasamazsam devam ederim sorun olduğu an kapatılır taahhüt yok neticede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgens -- 24 Ocak 2021; 16:28:43 >

Bundan bahsediyorsunuz galiba zaten orta ayarda neyse şansımıza kusecegiz. Bunlara şikayet bildirimi yapıyorsun 3 gün sonra sorun çözüldü diye giriş yapıyorlar ortada çozulen birşey yok veyada ya modem firmasıyla görüşün diyecekler ki modemi de kendileri getirdiler zaten. Eski modemimde sıkıntı yoktu. Fibere geçtikten sonra yeni modemde yapmaya başladı bunu başka önerisi olan varsa Türknete şikayet bildirimi yap önerisi dışında önerileri bekliyorum.

Türk.net VoWifi (Wifi Arama) Hizmetini Engelliyor

• Turktelekom fiber altyapısı ile turknet kullanıyorum. Turkcell operatörde wowifi çalışıyor bende.

Ben turkcell im
    Siz
    Türk Telekom benim hattim. Fiber modemden önce sıkıntı yoktu 2 hafta önce fiber modem kurdular artık Vowifi çalışmıyor
  • Zileli1 Z kullanıcısına yanıt

Bende aynı sorun ile karşı karşıyayim tenda v1200 modem kullanıyorum (turk telekom) . Vowifi aktif olmuyor. Çözüm bulabildiniz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pasa86 -- 22 Mart 2021; 15:52:6 >
  • Evet 500 nolu port açıp aktif hale getirdim

• Türk.net VoWifi (Wifi Arama) Hizmetini Engelliyor

Bu port tetikleme ayarlarını modeminizde uygularsanız, vowifi servisini turknet veya türktelekom veya herhangi bir sağlayıcı farketmeksizin muhtemelen kullanabileceksiniz. (Mevcut Aygıt Yazılım Sürümü: 1.00(AAPP.7))

(Pek çok modemde benzer isimde menülerde ayarlar mevcut)

Notlar:

Port: 500 / UDP IPsec - IKE : Authentication [WFC 2.0]

Port: 993 / TCP IMAP/SSL : Visual Voicemail [WFC 1.0]

Port: 4500 / UDP IPsec - NAT traversal : Encrypted voice traffic [WFC 2.0]

Port: 5061 / TCP/UDP SIP/TLS : Encrypted SIP [WFC 1.0]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 4 Haziran 2021; 11:44:38 >

• Bende router'da hiç ayar yapmadan çalışıyor Turkcell hatta. Upnp kullanıyor desek modemde upnp kullanan cihazlar listesinde gözükürdü. Önceden başka operatördeyken de sorun yaşamamıştım.

• WiFi arama TurkNet hattımızda çalışmıyor. YAPA abonesiyiz. Abone no: 2098082

• Merhaba, yaşadığınız sorunu teknik uzmanlarımızın kontrol edebilmesi için www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • modemi değiştirmek sorunu çözebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naklov2129 -- 15 Ağustos 2021; 17:16:18 >
  • tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt

Superonline kullanıyorum, bende de vowifi olmuyordu, ipsec aktifleştirdim çözülmedi. Sip seçeneği aktifti, onu deaktif edince vowifi çalışmaya başladı. Superonline'dan bir haftadır çözüm bekliyordum, onlar dönüş yapana kadar, sizin sayenizde çözdüm. Teşekkür ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.