Şimdi Ara

Türk Telekom Fiber Altyapı Skandalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türk Telekom Fiber Altyapı Utanmazlığı.

İstanbul Beyoğlu Halıcıoğlu Mah. Büklüm Sk. No:36 binamızda 3 aboneli ADSL hattı var.

Yıllardır dilekçe veriyoruz fiber internet gelmesi için, her gittiğimizde dilekçemizi alıyorlar 6 ay içerisinde sonuçlanacak diyorlar hala bir sonuç çıkmadı.

50 metre ileride No:15'te Fiber 100 Mbps var. Bütün İstanbul'da artık Giga fiber var biz hala 100 Mbps kullanamıyoruz.

• bırakın 100 metreyi 10 metre yanınızda olsa bile ilgilenmiyorlar, sizin binanızda altyapı var altyapı olan binaya yeni altyapı çekmiyoruz diyip geçiştiriyorlar, bana öyle yaptılar 50 mbps ucu ucuna alıyorum kopmalar yaşanıyor fiber dönüşümü istedim size çekmeyiz fiber hiç olmayan yere çekiyoruz dedi bana resmen o internete şükret dedi, konuyu kapattı müdürlükteki şahıslar  

• BTK, cimer, dilekçe yazıp PTT ile il müdürlüğüne yazın, linkedin ve twitter'dan yöneticilere yazın, sonuç alana kadar devam edin.

• erkaninn59 kullanıcısına yanıt

onu geçtim mevcut altyapı siliyorlar

• BTK , cimer vs yazın ama forumdaki KDK (Kamu Denetçiliği) konusuna da bakın. Önce btk tüketici şikayetten durumu anlatan şikayette bulunun. 3 .kez itiraz ettiğinizde BTK Muhtemelen aynı cevabı kopyala yapıştır yapacak. Bu cevabı aldıktan hemen sonra KDK ya başvurun
  • Binanız için planlı çalışma varsa çekiyorlar, çalışma yoksa rica minnet bir ihtimal de olsa tanıdık vs anca bunların hiçbiri de olmuyor ise alt yapı planlama ile görüşürsünüz ücreti mukabilinde çekerler.

Mesela yakınım da Superonline fiber çalışma yapıyor, sorduğumda elbet bir gün gelir diyorlar :) bina önünden tt fiber geçiyor ama çekmiyorlar, sokakta başka bina da aktif fiber var :)

• İlk önce btk'ye başvur ondan sonra açık kapı ve cimere başvur. Türk Telekom Ceosuna e-posta at.
  • ADSL aldığına şükret, ülkedeki bir çok insanın hiç altyapısı yok.

• miskindvd kullanıcısına yanıt
    Harbiden hiç altyapı olmayan ne kadar bölge var acaba bende merak ettim :)
  • vdsl2 için zorla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 27 Şubat 2023; 17:25:13 >
  • Metin Bilgin kullanıcısına yanıt

Yeni yapılan tüm binalarda sorunlar oluyor, eğer şanslıysanız 2-3 ayda altyapı geliyor fakat özellikle şehir dışındaki Toki konutları gibi yeni gelişen yerlerde yıllarca altyapı olmayabiliyor. Esenyurtun dışında yeni bir binada daire alıyorsunuz mesela 5 sene gelmiyor Fiber. Ayrıca ülkedeki köylerin kırsal kesimlerin %90ı 4 Mbit ADSL alıyor mu almıyor mu belli değil. Benim de mesela köyde ADSL hattım var daha geçen seneye kadar 8 Mbitti şimdi 16 oldu daha artmıyor.

BTK raporlarına göre ülkemizdeki internetin 3te 1i 16 Mbit veya daha düşük hızlar kullanıyor. Bu demek oluyor ki 4 milyon civarında hat ADSL kıvamında çalışıyor, bir 4 milyon hanede de hiç hat olmasa 8 milyon, ev başına 3 kişiden çarpın 24 Milyon kişi hayatında 16 Mbit üzeri internete erişebilmiş değil.

Eğer 50 Mbit VDSL kullanıyorsanız halinize şükredeceksiniz bu ülkede, benim hattım 94 Mbit VDSL mesela artık Fiber'de gözüm yok. VDSL çalışsın ben 20 sene daha kullanırım.

• 100 metre ilerim de fiber vermiyorlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.