Şimdi Ara

Turkcell İnterneti çok hızlı gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
16.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba hattımı vodafone dan turkcell 25tl lik olan pakete taşıdım 500dk 1000sms 2gb internet ancak video falan izlemedigim halde facebook ve what's app kullanımından 2 gunde 300mb internetim gitti cok hızlı azalıyor sebebi nedir bizimi kazıklıyor bu turkcell sizlerdede bu sorun varmı ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Turkcell İnternet Hızlı Tükeniyor: Nedenleri ve Çözümleri

Turkcell internetinizin hızlı tükendiğini fark ediyorsanız, bunun birkaç olası nedeni olabilir. Bu yazımızda, Turkcell internetinizin hızlı bitmesinin nedenlerini ve bu sorunu çözmek için uygulayabileceğiniz adımları inceleyeceğiz.

Turkcell İnternet Neden Çok Hızlı Gider?

• Arka Planda Çalışan Uygulamalar: İnternet bağlantınızı kullanan arka planda çalışan uygulamalar, fark etmeden önemli miktarda veri tüketebilir.
    • Yüksek Video Akışı: Yüksek çözünürlüklü video akışı, büyük miktarda veri kullanır. Turkcell internetinizin hızlı gitmesinin nedenlerinden biri, sıklıkla video akışı yapıyor olmanız olabilir.
    • Çoklu Cihaz Bağlantısı: Birden fazla cihazı aynı anda Turkcell internetinize bağlıyorsanız, bu da internetinizin hızlı tükenmesine neden olabilir.
    • Kötü Uygulama Optimizasyonu: Bazı uygulamalar, internet kullanımını verimli bir şekilde yönetmeyebilir ve arka planda gereksiz veri tüketimine neden olabilir.
    • Virüs veya Kötü Amaçlı Yazılım: Cihazınızdaki bir virüs veya kötü amaçlı yazılım, internet bağlantınızı kullanarak veri çalabilir veya arka planda zararlı etkinlikler gerçekleştirebilir.

Turkcell İnternet Hızlı Bitmesini Önleme İpuçları

• Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın: Kullanmadığınız uygulamaları kapatarak arka planda veri tüketmelerini önleyebilirsiniz.
    • Video Akışını Sınırlayın: Video akışı yaparken mümkün olduğunca düşük çözünürlükleri tercih edin veya veri tasarrufu modunu etkinleştirin.
    • Cihaz Bağlantılarını Yönetin: Birden fazla cihazı aynı anda bağlamak yerine, yalnızca kullandığınız cihazları internetinize bağlayın.
    • Uygulama İzinlerini Kontrol Edin: Hangi uygulamaların internet bağlantınızı kullanabileceğini kontrol edin ve gereksiz izinleri iptal edin.
    • Cihazınızı Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Tarayın: Cihazınızı düzenli olarak kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayarak internet bağlantınızı kullanan zararlı etkinlikleri önleyebilirsiniz.

Bu ipuçlarını uygulayarak Turkcell internetinizin hızlı tükenmesini önleyebilir ve daha iyi bir çevrimiçi deneyim yaşayabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Otomatik güncellemeleri kapatın. 2 günde 300 MB gitmesi normal birşey değildir.
  • Türkcell in hesabım diye bir uygulaması var onda hangi tarihte ne kadar gittiği belli oluyor.

Ayrıca sitesinde de vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drak44

Türkcell in hesabım diye bir uygulaması var onda hangi tarihte ne kadar gittiği belli oluyor.

Ayrıca sitesinde de vardır.
    Aşagı yukarı böyle bi kullanım olmuş bazı zamanlar 10 15 20mb kullandığı yer olmuş nerden harcadı bunu anlayamadım vodafonede 1gb internet kullanıyordum hic sorun olmadı bu cok hızlı tükeniyor böyle giderse 1 ayı çıkarmaz ne yapmamı öneririsiniz
     Turkcell İnterneti çok hızlı gidiyor Turkcell İnterneti çok hızlı gidiyor

• Ayni paket aynı sorun var aveadan cok daha hızlı gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: korkusuz314

Ayni paket aynı sorun var aveadan cok daha hızlı gidiyor

1 ay yeticekmi şüphe içindeyim 2gb
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iempufy

quote:

1 ay yeticekmi şüphe içindeyim 2gb

Alıntıları Göster
    Ayarlardan bi veri kullanımına bakın bence ne harcıyo ki bu kadar.
    Beyler bi de bedava olaraktan ses paketin kadar interneti kullanıyorum 500 de ordan geliyor memnunum gayet de yetiyor yani

• Aynen benimde avea ile aynı sorunum var. Vodafon da böyle bir sorunum yoktu, sanırım geri dönücem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakansah

Aynen benimde avea ile aynı sorunum var. Vodafon da böyle bir sorunum yoktu, sanırım geri dönücem.
    3 operatörde de aynı paketi kullandım. Avea woops 23 lira süperfırsat, Turkcell yıldız genç 25 lira, Vodafone Efsane altın 2 GB 25 lira
    Aynı sitelere aynı yerde aynı alışkanlıklarla kullandım. Kullanım tarzım hiç değişmedi. Avea ve Vodafone da 2 GB internetimden yaklaşık 1 GB ım genelde arttı. Ancak Turkcell de 2 GB ı zor yetiriyordum. Kendimi kısıtlamak zorunda kalıyordum.
    İnternet kullanacaksan Turkcell de 2 kat fazla hesap edin.
    Konuşma yapacaksan hareket halinde baz istasyonları arasındaki geçişlerde ses kesilmelerini Avea da hesap edin.
    Müşteri hizmetleri ile işiniz sık oluyorsa Vodafone'da ukala müşteri hizmetlerini hesaba katın.
  • quote:

avea kesmiyor en azından sınırsız paketin varsa sistemden düşene kadar kullanabilrsin

Türkcell 100 mb 20 mb kalınca otomatik kesiyor bağlantıyı kendini güvene alıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

quote:

avea kesmiyor en azından sınırsız paketin varsa sistemden düşene kadar kullanabilrsin

Türkcell 100 mb 20 mb kalınca otomatik kesiyor bağlantıyı kendini güvene alıyor

Alıntıları Göster
    Turkcell gerçekten çok hızlı düşüyor. Avea ve Vodafone da faturalı/faturasız farkı yok ancak Turkcell de Faturasızda internet kütür kütür gidiyor.

• 1kb kullansan kotadan 100kb harcıyor. Onunla alakalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKİN 1881

1kb kullansan kotadan 100kb harcıyor. Onunla alakalıdır.
    Turkcel faturasız tarifelerde internet çok hızlı eriyor. Ücretlendirme periyodu Diğer operatörlerde 1 KB iken Turkcell de 100 KB mış. Bu da internetin kütür kütür gitmesi anlamına geliyor. Turkcell bu uygulamadan vazgeçmelidir, kullanmadığımız interneti kesmemelidir. Haksız ücretlendirme acilen durdurulmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: turan4646

Turkcel faturasız tarifelerde internet çok hızlı eriyor. Ücretlendirme periyodu Diğer operatörlerde 1 KB iken Turkcell de 100 KB mış. Bu da internetin kütür kütür gitmesi anlamına geliyor. Turkcell bu uygulamadan vazgeçmelidir, kullanmadığımız interneti kesmemelidir. Haksız ücretlendirme acilen durdurulmalıdır.

Alıntıları Göster
    ayda 8-10gb yetmiyor

LTE ile

• Eskiden vodafoneda aylık 5 GB yetiyordu şimdi Turkcell kullanıyorum ama 10 GB bazen 12 GB bile yetmiyor daha dün 4 GB paket aldım şimdi baktım 2.7 GB kalmış 1 günde 1.3 GB nasıl gider anlamak imkansız ne film izliyorum ne video ne de müzik filan dinliyorum normal günlük kullanım. instagram ve snapchat videolarıda 1.3 GB yemez 1 günde herhalde. Böyle devam ederse vodafone a geri geçeceğim sanırım.
    Telefon iPhone 7 Plus.
  • djhayal D kullanıcısına yanıt
    İnsta ve snap 1 günde 1.3gb yer , iphone ise hücreselde aşağıya in bak
  • 4 Ay Once Turkcell abonesiydim. Normalde 6 GB internet kullanırken. Turkcell de 13-15 gb falan kullanıyordum. 2,5 ay civarı diğer operatörlerde takıldım. Sonra yine turkcell geldim. 6 GB internet 2 aydır turkcell'de yetmeye başladı. Kullanım alışkanlığım hep aynı. Ama neden 4 ay önce aynı operatörde 13 gb kullanırken şuan 6 gb kullandığımı çözebilmiş değilim. :)
  • Telefonda kota ölçümü yapan uygulamalar var, kendi uygulaması da oluyor. Test ederek ölçebilirsiniz.

Ben ölçtüğümde telefon 2,5 gb kullanıldığını söylerken 4,5 gb internetim bitmişti.

Diğer operatörlerde aynı uygulamada doğru ölçüm yapabiliyordum. Turkcell interneti düzgün saymıyor. o yüzden hattımı turkcell'e taşımayı düşünmüyorum.
  • Bir de hızlı veri çekildiğinden arka plandaki internet de çok gidiyor. Bir çok arkadaş hem şarjı hızlı bitirdiğinden hem kotayı daha fazla yediğinden 2g ye bile düşüren var.
  • Turkcell bazı tarifelerinde veri kullanım periyodu 1MB olarak yazıyor. Yani girdi çıktı 1 MB. Bağlandı koptu 1MB . Tabi bilmeyenler anlamıyor. 1MB veri kullanım periyodu olur mu. Yuh
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.