Şimdi Ara

Türkiye'de Para Kazanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda her gün görüyorum şu işi yapsam ne kadar kazanırım kafamda şöyle şöyle bir plan var sizce nasıldır falan feşman... Arkadaşlar şu an mühendislik öğrencisi bir kardeşiniz olarak yazıyorum bu yazıları ülkenin hali ve gidişatı belli çoğu insan gibi bende umutsuzum ileride iş bulabilmek ile alakalı. O yüzden sizinle fikirlerimi paylaşmak istiyorum.

Şu an bu yazıyı okuyan kardeşim eğer kafanda eğitim hayatına devam etmek ya da eğitim hayatına girmek varsa benden bir tavsiye SAKIN !
    ÖZEL BİR OKULDA EĞİTİM ALMAK İÇİN SENELİK 15.000 LİRA PARA ÖDEDİĞİNİ DÜŞÜNELİM 5 SENE OKUSAN 75.000 LİRA PARA EDER. BUNUN GEÇMİŞTE İLKOKULU ORTAOKULU LİSESİ VAR. KENDİNİ DEVLETTE OKUYORUM ÖZELDE OKUMUYORUM DİYE ŞANSLI GÖREN ARKADAŞLARIM SİZDE DOLAYLI OLARAK BU PARALARI ZATEN ÖDÜYORSUNUZ GEREK ŞEHİR DIŞI GEREK KENDİ ŞEHİRİNİZDE OKUYUN. BU PARALARI HARCIYANA KADAR İSTANBUL İÇİN KONUŞUYORUM ABİ TUT İŞLEK BİR YERDE DÜKKAN PİLAVCILIK YAP DÜKKANA GİRMİCEKMİSİN PİLAV ARABASI AL KARDEŞİM ONU DA MI İSTEMİYORSUN ÇAYCILIK YAP KARDEŞİM SÜRÜMDEN KAZAN. BENİM İSTANBUL MARMARA HACETTEPE V.S GİBİ OKUYAN ARKADAŞLARIM PAZARCILIK YAPIYORLAR. Ben kimseyi etkilemek için böyle bir yazı yazmıyorum bunlar kendi fikirlerim. Dİceksin sen neden okuyorsun ben mesleği sevdiğim için okuyorum ama okul bittiği gibi işlek bir yerde pilav işine giriyorum zaten şu an temelini atıyorum onun. Türkiye okuyanların değil uyanık olanların para kazandığı bir ülke. Ömür bou 2 3 bin lira maaşla o kadar eğitim aldıktan sonra çalışıcaksam ve geçinemiceksem ben ne anladım okumaktan ne anladım o kadar verilen emekten.
    Bu yazımı okuyan herkesin ileride kafasını kullanıp güzel yerlere gelmesi dileğiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scarface_fk -- 8 Temmuz 2015; 20:17:10 >

• BU ÜLKENİN PİLAVCIYA DA İHTİYACI VAR!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağol kardeş sayende çok zenginim yeni villamdan yazıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ariana Grande kullanıcısına yanıt
    Birader ben kendimce ülkenin durumunu anlattım. Çok komiksin...
  • Kardeş onu bunu bilmem de, okuyan insanın bir havası oluyor.Ben şu an master yapıyorum, bak şimdi mesajımı nasıl artılayacaklar
  • Çok haklısın ne diyebilirizki ama kurulan yeni işletmelerin çoğu aynı sene batıyor. Birazda o kafaya sahip olmak lazım herkes iş yönetiminden anlamaz, yapamaz.
  • Okumayin, okuyacaginiz 20 sene calisin mi diyosun yani ; suan sen bu yaziyi yazabiliyorsan babanin sana 1.siniftayken yaptigi masraflar sayesinde yazabiliyorsun. Cahil olmek yerine okulda 3-5 bir sey ogrenirim oyle olurum. Okumak sart. Bizim egitim sistemimiz kotu ne yazik ki. Yap-boz gibi oynuyorlar , 15milyon ogrencinin 10milyonu mutsuzdur belki de. Konuya donelim.
    Okumamis birisinin sosyal cevresi de az olur , arkadaşın olmamasi ise bireyi olumsuz etkiler , kendi kendine konusmaya baslar.
    Okumamis bir insan , heba olmus bir dahi belki de...
    Okumamis bir insan kolaylikla kandirilir , neyin dogru neyin yanlis oldugunu ayirt edemez.
    Okumamis bir insan gunluk hayatinda bir cok zorluk ceker. Mesela tabelalari okuyamaz.
    Okumamis bir insan hic bir sayginliga sahip degildir , eger ki karakteri duzgun degilse...
    Bunlar da benim goruslerim. Sizinkiyle ne kadar zit olsa da sizinkine de saygim var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birader hiç okumasın demiyoruz ama ben kişiden kişiye değişir tabi ortaokuldan ya da liseden sonra okumama taraftarıyım eğer çocuk dahi olacasa çalışkansa bunu o zamana kadar belli ediyor zaten. Bu ülkede çok çalışkan olup okul bitiriceksen iyi bir iş bulablirsin yoksa x bir anadolu üniversitesinde alalade bir bölüm bitirerek hayatın boyunca hayatını birilerini zengin etmek için harcarsın...
  • senede üniversiteye 42 bin tl veriyorum soruları alayım
  • O hava sana para kazandırıyora saygı duyarım birader balonda da hava var uçmaktan başka bişeye yaramıyor bilmem anlatabildim mi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifeSuxTR

senede üniversiteye 42 bin tl veriyorum soruları alayım

Mezun olunca senede 42 bin lira kazanabilecek misin bütün sorun bu .
  • okumakla zengin olunmaz. ticaret yapacaksın başka yol yok. okuyanlar da en fazla biraz sermaye biriktirip kendi işletmelerini kurma derdinde

• Şu bir gerçek ki türkiye de bir iş tutturduktan sonra para kazanmak, diğer ülkelere göre daha kolay.
  • İlkokul mezunuyum ticaretle uğraşiyorum ayda 10 bin liradan fazla gelirim var sen okusan nolur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.