Şimdi Ara

Türkiye ve Fiber internet kepazeliği (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
1
Favori
11.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
126 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşımın ttmobil fiber neti ve ona bağlı tivibu aboneliği var. Youtube da bir videonuna çılması bazen 1 dakika sürüyor. Ve çoğu zaman görüntü tüplü televizyon kalitesinde. HD yayın izleyebilirsen çok şanslı hissediyorsun kendini.
  • Murat Burç M kullanıcısına yanıt
    Superbox almayı düşünüyordum sabit gelmiyor mu internet güzel bir konumda olsa da ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben 6 mbps download'ı zor alıyorum upload zaten 0,5 mbps ancak.ülkede yıllardır internete yatırım yok,yatırıma gidecek paralar nereye gitti hiç sormayın.ülkede ciddi bir internet krizi var. bir an önce adsl'in tamamen yasaklanması gerekiyor.20 senelik teknolojiyi hala kaktırıyorlar.
  • 2020 yılına girecegiz bizim burada bildigin bakır kabloları çalmışlar hani şu yeraltında olan kablolar. Müdürlük gayet normal bir şekilde 1-2 aya gelir yapçak birşey yok diyor... En komik kısmı ise bu 5. kez çalınıyor. Evet 5 kere çaldılar hiçkimse bir şey yapmıyor. Alamadıgım internette 16 mbitlik 0.5 uploadlı ADSL 1000 kişilik muhitte internet yok tamamen... sen fiber internet diyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 4 Kasım 2019; 23:11:10 >
  • Ne düzgün ki memlekette bu düzgün olsun Allah aşkına.
  • Çöp bizim ülke. Utanmadan fiber kablo ile 5 mbit veriyorlar. Ben utanırdım şahsen verirken, satarken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    Düşününce dediğiniz mantıklı ama operatörleri düşününce de onlar için biraz sıkıntı doğuyor. Şöyle ki şehir merkezlerinde 4.5G kapasitelerinde doyuma ulaşılmak üzere. Özellikle SuperBox gibi şebekeye sonu olmayan yükler yüklemek kapasitenin daha çabuk dolmasına sebep oluyor. Aynı anda ise, kırsal kesimde hala 3G'de olan ya da onu bile bulamayan yerler de var. Ancak buralar da yeterli abone sayısına sahip olmadığından operatörler için kârlı bir gelir kapısı olamadığından fazla ilgi görmüyorlar.
  • Türkiye ve Fiber internet kepazeliği
    Sözde teknik üniversite :((

• 5 mbit upload mı :D? Benimkisi 100kbps..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 8, 16, 24 mb gibi hizlari fiber internet diye satiyorlar. Daha once 24 mb vdsl kullaniyordum tasininca fibere cevirdiler. Degisen ne hic bir sey!
    Bir de daha tasindigim gun superonline'dan eleman geldi vdsl iken kopma olabilir, fiber daha iyi vs. anlatti durdu. Sanki 1000 mbit internet verecek...

• Fiber internet kullanıyorum. 3 yıl önce Akk varken hızım 50mbitti. Gece kuşu tarifesi sayesinde hızlı ve sınırsız denebilecek bir internetim vardı. Geçen yıl Akk geceleri kaldırılınca tarfiyi de kaldırdılar. 25 mbit platin kullandım. Sonra akk tümden kalkarken akkli bir tarifeye geçip bu yıl 24mbit sınırsız kullandım. İşin acı tarafı dün aradılar sözleşme bitiyormuş size 10mbit verelim diye. Hız düşüyor istemem dedim, herkese yetiyor bu hız neden istemiyorsunuz dediler bir de utanmadan. Tüm dünyada hız artar bizde maalesef düşer oldu.

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    Ustam herkes size korsancı damgası yapıştırmış. Milletin işi gücü var. Projelerini yedekliyodur allah allah. Ayrıca korsan yapanda gidip frankfurtta yedekleme yapmaz alır NASı evde yapar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 mbps netim var benim de. Oyun ya da yüksek boyutlu dosya indirmediğimde ucu ucuna yetiyor, aksi durumda pcyi birkaç gün açık bırakma mecburiyetinde kalıyorum.

İki sene önce Avrupa gittiğimde 100/100 neti gördüğüm vakit birkaç gün kendime gelememiştim ki o da en düşük hızlardan biriydi. Burada 10 mbps gören şükrediyor.
  • Ben Turkcell 4.5g win ile 0.1mbps alıyorum çoğu zaman

• Ttnet vardi adsl ,superonline fiber gectik ayni hiza tv de var

Youtube video acmiyor ikiside 25 mbps

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Düşününce dediğiniz mantıklı ama operatörleri düşününce de onlar için biraz sıkıntı doğuyor. Şöyle ki şehir merkezlerinde 4.5G kapasitelerinde doyuma ulaşılmak üzere. Özellikle SuperBox gibi şebekeye sonu olmayan yükler yüklemek kapasitenin daha çabuk dolmasına sebep oluyor. Aynı anda ise, kırsal kesimde hala 3G'de olan ya da onu bile bulamayan yerler de var. Ancak buralar da yeterli abone sayısına sahip olmadığından operatörler için kârlı bir gelir kapısı olamadığından fazla ilgi görmüyorlar.
    superbox'ı sadece 2100 ve 2600 bandlarından vermeleri gerekiyor.bunu düşünemiyorlar.kırsal kesimde 3g 900 MHz fazlasıyla yeterli.
  • 60 lira fatura ödüyorsun 15 lirası vergi.

kazı yapacağım diyorsun belediyeler haraç istiyor.

cihaz alacağım diyorsun yurt dışından. Yine üstüne bir sürü vergi biniyor.

3G ihalesi 4g ihalesi yapacağım diyorsun dünyanın parasını alıyorsun.

bu kadar kötü şartlara göre bence yine iyiyiz. Bence ilk devletin taşın altına koyması lazım elini. Yaptığı tek şey sene sonunda vergi affı. Onu da yapmasa zaten batacak şirketler.
  • TTnet 6mbps internete 72tl veriyorum. Daha fazlasını hat kaldırmıyormuş. Altyapı çalışması da planlamıyorlarmış :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DelReyLana

Sözde teknik üniversite :((
    Türkiye ve Fiber internet kepazeliği

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.