Şimdi Ara

Türkiye ve Fiber internet kepazeliği (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
1
Favori
11.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
126 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hızlı internet mi istiyorsunuz ölüp köyünüzün mezarlığına gömülmeniz gerek. Hızlı interneti ancak hayrat olarak görebilirsiniz

Türkiye ve Fiber internet kepazeliği

Allahın 800 metre rakımlı en fazla 50 nüfuslu dağınık yerleşime sahip köyüne tip 7 genişbant erişim kabinini mezarlığa kuracak kafayı bende yaşamak istiyorum.

Durun daha bitmedi....

Yaklaşık 800 bin nüfuslu Bağcılar ilçesinin yarısını sadece “paramız yok” bahanesiyle cumhuriyet döneminden kalma ADSL internete mahkum edenlerle, köy mezarına fiberli saha dolabı kuranlar aynı firma. Nasıl bir kafa yapısı olabilir bu şirkette ben anlayamıyorum içinizde anlayan var mı?

Dipnot: Bu malum şirket nam-ı değer Banka Telekomdur.

Banka Telekom da ne diyenler için bknz.

https://turk-internet.com/turk-telekomun-otasa-ait-55-hissesi-levent-yapilandirma-sirketine-devredildi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 5 Kasım 2019; 2:14:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

tayland yüz ölçümü

513.120 km²
    Para birimi: Tayland Bahtı

783.562 km²
    türkiye yüz ölçümü
    Türkiye Bahtı... 😊
    Bahtımız Açık Olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Tip 7 çıkan abone kabloları kalın sanki 50 kişi var diye fiber çekmez diye kural yok

Bizim burada mezarlıkta Tip 23 ZTE kar

Zaten fiber yapılmayacaklar yere yapmıyorlar 2012 den beri bekledim

Keşke herkes eve kadar fiber kullansa en düşük hiz 2000 MBps olsa isterdim

Bazı dönüşümler resime bakın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

köyden biri şirkette geçerli bir abi falan herhalde o ne öyle
  • Buyrun cenaze namazına. Ailemin köydeki interneti bu. Türk Telekom altyapısı. Köy deyince aklınıza ulaşılması zor bir yer gelmesin. Türkiye'nim birçok ilinden büyük olan ceyhan ilçesi ile, kıyı ilçesi Yumurtalık arasında yolun iki yanına kurulu bir köy. Söz konusu ilçeleri bağlayan yoldan, yani köyün içinden fiber geçiyor. Denize kuş uçuşu 4 km mesafede olup bakü-tiflis-ceyhan petrol boru hattı, almanlara ait sugözü elektrik santrali, botaş petrol işletmeleri yerleşim yeri ve sankoya ait fabrikaya giden ortak yol köyün yanından geçiyor. Kısacası merkezi bir yer olup gece gündüz trafiğin kesilmediği şehir gibi bir yer. Ama gel gelelim 3 mbps dahi hız yok. Bunun adı tek kelime ile rezalet

• Türkiye ve Fiber internet kepazeliği

• Türk Telekom'da 3mbps alırken Türk nete geçtim aynı altyapıyı kullanmasına rağmen 13 mbps ye çıktım, 1 hafta önce santrale kendi cihazlarını koymuşlar santralden sonraki trafiği Türk Net'in sağladığı sisteme geçirdiler beni, 17 mbps ye çıktı dowload santrale yakın olsaydım 100 e kadar alabilirmişim bildiğiniz bakır kablodan. Sevindiğim hızlara bakınca kendime acıyorum.

• 2 gün önce aydın merkez e taşındım. daha önce eskişehir de 80 liraya 100mbps bağlantı alabiliyorken yeni taşındığım yerde 8 mbps alabileceğim hemi de 70 liraya aydın da neredeyse hiç bir yer de fiber yok, tek tük bazı yeni yapılan bina ve siteler de var diğer yerler için yıllardır btk onayı bekleniyormuş.. yazıklar olsun.

gerci böyle yazıyorum da aydın da tam bir köy..
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

Önüne gelen bu konuyu açıyor neyin kafası ?

1 Euro eşittir
    6,36 Türk Lirası

1 ABD Doları eşittir
    5,70 Türk Lirası
    Ne olmuş yani? 1 dolar eşittir 30 tay bahtı. Tay parası Türk lirasından daha değersiz (sözde!), bu ölçüm birimi mi şimdi?
  • En ufak siyasi bir şey sızdı mı yasaklama gelen ülkede yüksek upload hızına izin mi verirler? Film denetlemek için bile kırk takla attılar, özgürlük mü kaldı sanki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 5 Kasım 2019; 7:45:36 >
  • seamewe5 S kullanıcısına yanıt
    16 MBps için 55 TL veriyorum bölgem de adsl den başka altyapı yok devlet kendine fiber çekmediği kurum kalmadı kendi Kurumlarına 1000 MBps simetrik veriyor aylık 1000 TL ye alıyor.

Biz internette yurt dışına bağımlığı olduk yurtdışı çıkışlarını kesmiş olsa google bile açılmaz

Pisayasa da para yok.

• 1000/500 alsaydın daha mantıklıydı hiç inandırıcı değil görmemişlik değil kullandığın cihazlar eski dimi...
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Sorun şurda 50 kişi kullanmıyor işte. Taş çatlasın 5 kişi kullanıyordur yüksek hız alıyordur. Geri kalanlar alamazlar zaten evler birbirine çok uzak. Tip 11 gibi ufak kabin koysalarmış madem tip 7 gibi büyük bir kabin boşa çalışıyor orada.

• Muhtemelen öyle birşey var yoksa akıl işi değil bu durum. Sırf 1 kişi için bile koyulmuş olabilir hatta.

Belki mezardaki merhumlardan birinin vasiyetide olabilir 😂

• Ülkemizde altyapıya yatırım yok ne yazıkki. Telekomun içini boşaltıp kaçtılar. Yıllardır 0,5 upload kullanıyorum resmen işkence.

• Ülkemdeki internetin ne kadar komik durumlarda olduğunu anlatmak için teşbihte bulunayım dedim meğerse olay benim düşündüğüm gibi komik değil dramatikmiş.
    Tabi ki 4TB HDD'ye yedekleme yapıp Microsoft Frankfurt'a gönderMİyorum ancak bunu yapabilmenin başka bir yolunun ülkemde olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

OneDrive aktif olarak kullanıyorum, 6x1TB kullanım alanım var.Bazen müşterilerime proje dosyalarımı online göndermek zorunda kalıyorum.Benim proje dosyaları da genelde 1GB'nin altında olmuyor.Adamlara 3-4 proje göndersem 4-5GB yapar, 5Mbps upload ile bu dosyaları da ancak 2-2,5 saatte gönderebiliyorum, o da herşey yolunda giderse.(Arada başka e-posta göndermek zorunda kalıyorum, skype/discord'dan görüşme yapmam gerekiyor vb.).Ayda ortalama 400-500 GB dosya senkronizasyonu yapıyorum, yani serverdaki eski dosyayı silip kendi makinemdeki yenisiyle değiştiriyorum.

Asıl beni kahreden zaten "BULUT" teknolojisinin ülkemizde eski bakanımızın da dediği gibi "abur, cubur ne varsa içine doldurmuşlar" gibi görünmesi, bu yüzden herhalde çok fazla kişi bu durumu (UPLOAD'ın maksimum 5 Mbps olması) pek fazla sorgulamıyor.

UPLOAD=Abur-cubur gibi bir mantık yerleşmiş toplumumuza.

Birde internette yüksek trafik ve hız kullananlara sürekli "FİLMCİ/ARŞİVCİ/KORSANCI" yaftalamasını yapıştıranlar var ya, onlara da harbi ayar oluyorum.Bütün amacı tüketmek olan bu tiplere UPLOAD ne işe yarar diye sorsan yüksek olunca daha iyi olurmuş der geçer, hayatında daha 1KB'lik ".txt" dosyayı yüklememiştir karşıya ama ÇUKUR'un aynı bölümünün 144p'den 1080p'ye kadar bütün çözünürlükteki serisini indirmiştir.

Geçen başka konuda birisi 4 kişilik aileye 8/1 Mbps hız çok rahat yeter, 100/5 Mbps lüksten başka birşey değil diyordu.
    Yok ben mi interneti 25 yıldır farklı anlamışım yoksa insanlar mı doğru kullanıyor bazen tereddütte kalmıyor değilim.

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    Katiliyorum.. Cidden bende Google Dropbox kullaniyorum telefonumdan birşey yedek ler iken çok sorun oluyor özellikle yüksek boyutlu dosya lar. Süper online aradim dedim 5 mbps den yüksek upload olan tarife varmi diye şaka gibi beyfendi sizin için 5 mbps yeter Dedi. Yani ne bileyim alti ustu 25 mbps veriyor lar oda kazik fiyata ama reklamlarda uçak gibi hizli olarak lanse ediyor lar fiber çıktığından beridir kullaniyorum hoş hizli vs ama çok pahali hem pahali hemde düsük hiz. Sadece bu degilki bakin 4.5g de internet hizli bitiyor 5g oldugu zaman daha hizli bitecek yil olmuş 2020 ama hala 8gb internet... Bide bunu bol veriyorlarmis gibi gösteriyor lar. Yetmiyor yetmiyor sinirsiz a geçsinler artik 100/50 verseler gene yeter ama nerde verirler mi hiç? 8mbps neye yetmiyor dimi. ...

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    :)

Hocam upload'ların aslında daha fazla olması şart. 2 Mbps, 5 Mbps gibi komik uploadlar ile bilişim çağında debelenmeye devam ediyoruz.

Teşbihinize gülümsedim. (ne yalan söyleyeyim ciddiye aldım)

Velhasıl, BTK bu ülkenin iletişim teknolojilerinin önündeki prangadır. GSM Operatörleri üzerinde bile kılıcını sallamakta, GSM operatörleri onun izni olmadan tarife yapamıyor.
  • Geçen hafta pc bozuldu açılmadı. Format için cd bulamadım. İnternet kafelere gittim. Flasha atmam 1,5 saat sürdü. Toplamda 5 gb dosyaydı. Evde eşim bekliyordu. Tüm programımız iptal oldu. İnternet artık olmazsa olmaz zaten ancak yakın zamanda hızı da olmazsa olmaz olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bulunduğunuz il müdürlüğü bakıyor planlamaya sormak lazım 2.250 kişilik kasabada 2 tane T11 yapılıyor sözde
    2012 yılından beri bekliyorum

Fiber çekildi
    Dolap konuldu
    Elektrik hatlarını çektiler
    T11 dolaplardan birisi geldi diğeri gelmedi hiç göndermese
    Beklemek bile koymaya başlıyor

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.