Şimdi Ara

tviden harici kolona ses veremiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben tviden beş artı bire ses vermek istiyorum ama yamamadim fotoğraflarda kablo girişlerinin detayları mevcuttur ne yapmam lazim acil desteğinizi rica ediyorum
     tviden harici kolona ses veremiyorum tviden harici kolona ses veremiyorum tviden harici kolona ses veremiyorum tviden harici kolona ses veremiyorum

• Tv nin arkasındaki coax.out yazan yere, kablonun tekli ucunu; ses sisteminin Aux. input yazan yerede kablonun diğer ikili uçlarını bağladığınızda stereo olarak sesi iletmesi gerekir. Tv nin ayarlarından harici hoparlör vb bir ayar seçilmesi de gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kablonun tekli ucu tvideki yuvaya olmuyor kabloyu yanlışmı aldım acaba
  • sonmoh S kullanıcısına yanıt
    Coax Out yazılı soket dijital çıkış olduğundan kullanamazsınız.

Fotoğraftaki gibi bir scart/RCA adaptör alıp TV'nin arkasına takın. Sinyal yönünü "out"a çevirin.
    Uygun bir bağlantı kablosu ile bağlantı yapın. Almış olduğunuz kablo yanlış. Saklayın başka bir işte kullanırsınız.

Yukarıda fotoğrafı görülen adaptöre alternatif olarak aşağıdaki gibi bir kablo alabilirsiniz.

[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kursun_ -- 19 Ekim 2014; 18:25:10 >

• İkinci fotoğrafta uçlardan hangisini veya hangilerini ses sistemine takacam anlayamadım
    Fişlerin üzeri işaretlidir:
    Genelde
    * Video In
    * Audio L in
    * Audio R in
    * Audio L out
    * Audio R out

Audio L out ve Audio R out fişlerini sisteminize (Aux L ve R) bağlayacaksınız.
  • Resimdeki scarti aldım tarif ettiğiniz gibi taktik yine ses alamadim

Dikkat ederseniz benim verdiğim bağlatıdaki ara kablosu Scart => 5 RCA fiş şeklinde idi.
    Piyasada sizinki gibi 3 RCA fişlileri de bulunuyor. Bunlar bir harici cihazdan TV'ye (diğer yöne değil) sinyal aktarmaya yarar.

Sadece,
    * Video In
    * Audio L in
    * Audio R in fişleri vardır.

TV'den çıkış sinyali, yani
    * Audio L out
    * Audio R out alabilmeniz için benim anlattığım tip, yani 5'lisini almanız gerekir.

Elinizdeki Scart => 3 RCA bağlantı kablosunu yeni aldıysanız iade etmenizi öneririm. Zira ileride de işinize yarayacağını sanmıyorum. :)
  • O detayı sonradan farkettim iade ettim yarin onerdiginiz ara kabloyu bulmaya çalisicam artik
    Tekrar başa dönelim,, tv nizde kulaklık çıkışı varmı,, varsa eğer bu kabloyuhttps://store.donanimhaber.com/9e/a9/36/9EA9361DA8D3B13132A0D3BEB474B573.jpg tv nin kulaklık çıkışna bağlayın, diğer ucunu ise ses sisteminin AUX İNPUT yazan yerine bağlayın.. tv nin arkasında monitör girişi kullanmışsınız,, ondan ses alabilmek için tv de kulaklık çıkışı yerine,, sessistemi kablonuzu Pc nin yeşil ses çıkışına bağlayın..
    Tv de yayın kaynağı olarak ne kullanıyorsunuz,, eğer hd uydu alıcı veya tv nizin uydu alıcısını kulllanıyorsanız,, arkadaşların önerdiği 6 uçlu skart kablosu analog kaynak olduğundan ses çıkışı vermeyecektir.. sessistemini uydu alıcı veya d-smart-dijitürk gibi cihazlara bağlamak için,,http://www.vatanbilgisayar.com/slx-162-2-rca-stereo-kablo-15m.html bu kabloyu uydualıcının arkasına takıp, diğer tarafını hine sessisteminin aux girişine bağlamalısınız. şu anda kullanım klavuzundan tv nizde kulaklık çıkışı olup olmadığına bakın

• Kulaklık çıkışı var tvide ben tviyi hem monitör hem TV olarak kullanmak istiyorum uydu alici entegre yani ben hem TV izlerken hem de PC monitörü olarak kullanırken sesin sadece sistemden gelmesini istiyorum elimde en başta fotolarini yayinladıgim ekipmanlar var bunlar yeterlimi değilse %100 sonuç almak için ek olarak ne almalıyım yada ne yapmalıyım detaylandırır şan iz sevinirim saygilar

• arkadaşlar emeği geçen herkese teşekürler sorun çözüldü tvideki kulaklık çıkışından hem tvi yayınlarının hemde pc'deki sesi sisteme verdim
    sevindim,, iyi gunlerde kullanin, yeni sisteminiz hayirli olsun. şuan en iyi kullanim şekliniz bu.

Kulaklık çıkışını kullanmanız bence uygun değil. Zira kulaklık çıkışı genelde çok orta yerde oluyor. Oraya kablo takmanız görüntüyü bozacaktır. Daha da önemlisi kulaklık çıkışları genelde zayıflatılmış hoparlör çıkışı olduğundan ses kalitesi scart çıkışı kalitesinden biraz daha düşüktür.

Uydu receiver da kullansanız DVD player da, bunlar hdmi üzerinden de bağlı olsa scart'da daima ses çıkışı vardır.
    Scart çözümünü kullanmanızı öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.