Şimdi Ara

TWRP stok recovery??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar note3 n9005 e TWRP kurmustum. recovery için ses açma home güç tuslarina basili tutunca TWRP yerine stok recovery geliyor?? neden ola??

• fatpo kullanıcısına yanıt
    Odin ile TWRP kurarken Odin'de Auto Reboot seçeneğini devre dışı bırakarak kurun. Kurulum bittikten sonra bataryayı çıkartıp takın ve telefonu recovery modda açın.
  • eksik anlatmışım galiba kusura bakmayın. dediğiniz gibi yapmıştım zaten yani TWRP yüklenmişti ve ben menülerden backup yapmıştım efs falan için. sonrasında şarj %20 deyken şarja taktım fakat 2 saat yerine 4 saatte ancak doldu. sonraki şarj da yine aynı şekilde olunca twrp recovery den battery wipe yapayım dedim. fakat stok recovery geliyor sanki twrp uçtu gitti :)

twrp yi kurduğumda çıkan ilk sayfada salt okunur (read only ) seçeneğini seçmiştim ( root yapmak istemiyordum ve o nedenle bu seçeneği seçtim ) ondan mı acaba? tek kullanımlık recovery modu muydu acaba bu seçenek
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

eksik anlatmışım galiba kusura bakmayın. dediğiniz gibi yapmıştım zaten yani TWRP yüklenmişti ve ben menülerden backup yapmıştım efs falan için. sonrasında şarj %20 deyken şarja taktım fakat 2 saat yerine 4 saatte ancak doldu. sonraki şarj da yine aynı şekilde olunca twrp recovery den battery wipe yapayım dedim. fakat stok recovery geliyor sanki twrp uçtu gitti :)

twrp yi kurduğumda çıkan ilk sayfada salt okunur (read only ) seçeneğini seçmiştim ( root yapmak istemiyordum ve o nedenle bu seçeneği seçtim ) ondan mı acaba? tek kullanımlık recovery modu muydu acaba bu seçenek

Evet, read only seçmenizden kaynaklanıyor zira TWRP'nin silinmesine engel olan işlemi siz engellemiş oluyorsunuz. Dolayısıyla yeniden başlattığınızda TWRP siliniyor.

TWRP yükledikten sonra root yaparsanız birşey kaybetmezsiniz. Hem TWRP hem rootsuz çok mantıksız oluyor :)

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    read only seçeneğini işaretlemezsem telefon rootlanmış mı olur yani. yoksa tel yeniden başladığında twrp nin telefondan silinmesi mi engellenmiş olur
  • quote:

read only seçeneğini işaretlemezsem telefon rootlanmış mı olur yani. yoksa tel yeniden başladığında twrp nin telefondan silinmesi mi engellenmiş olur

Telefon rootlanmış olmaz, ama rootlanmaktan bir farkı kalmaz çünkü artık /system dizini oynanmıştır. Cihaz durumu her türlü "Normal"den "Özel"e geçecektir.

(Cihaz durumunu görmek için Ayarlar --> Telefon Hakkında --> Durum)
    cihaz durumu özel yazıyor
  • peki teli fabrika ayarlarına geri döndersem özel den normal e döner mi?
  • fatpo kullanıcısına yanıt
    Tekrar stok rom atana kadar dönmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

peki teli fabrika ayarlarına geri döndersem özel den normal e döner mi?

@Exfat'ın da dediği gibi, stock ROM yüklemen lazım.

Garanti gitmesin diye mi root atmıyorsunuz?

evet garanti yüzünden root lamak istemiyorum şimdilik. yoksa arya mod yükleyeceğim hemen. şimdi benim garanti gitmiş midir :) knox dan belli olur mu yada başka bir yerden??
  • quote:

evet garanti yüzünden root lamak istemiyorum şimdilik. yoksa arya mod yükleyeceğim hemen. şimdi benim garanti gitmiş midir :) knox dan belli olur mu yada başka bir yerden??

TWRP'yi yükleyerek çoktan Knox sayacını 1 yaptınız hocam zaten. Garanti yok yani artık.

olan oldu yani hahahah o zaman arya modu yükleyim gitsin bakalım. cevaplar için çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.