Şimdi Ara

Üç Ekran Kartı ve TV yaktım sıkıntı nerede?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben kendi söküğünü dikemeyen bahtsız bir IT yim 2014 yılından bu yana PC Gigabayt HD6850 ekran kartı ile Samsung 46" 7000 serisi Led tv ye hdmi dan bağlıydı. 2020 Ağustos ayında sistemi upgrade edeyim dedim ve 10 nesil i5 ile asus z490m plus bir anakart aldım. (almaz olaydım)

(HD6850) Ben oldum olası bilgisayarı hiç kapatmam iş yerinden uzaktan bağlanır dosya alır veririm. 6850 Ekran kartını sisteme bağladım 4 gün sonra ekran kartı yandı. Dedim herhalde miyadı doldu (statikdendir) nerden baksan 2012 den beri durmadan çalışıyor taş çatlasa toplamda 3 ay kapalı kalmıştır. (emektarı çok özlüyorum) 

(Kablo) Evde Quadro P620 mim vardı yedekde. Gittim Mini Display to Hdmi kablo aldım bağladım TV ye. 1-2 hafta kullandım o sırada kablo gitti bu sefer. kablo 110 tl idi verdim servise.(vatana)

(RTX 2060) Bu sırada gittim ikinci el RTX2060 aldım garantisi 1,5 yıl daha var. Taktım makinaya herşey çok güzel 1 ay sonra yandı. Verdim garantiye dedim güç sorunu herhalde, power 550 watt miyadı doldu yada kaldırmıyordur dedim. Gittim rampage 650w 80+ power aldım.

(Quadro P620) Beklerken bir kablo daha aldım kablo 150 tl olmuş bu arada (battı balık yan gider). 1,5 ay tıkır tıkır çalıştı sıkıntı yoktu gene birgün geldim eve makina kapalı noldu dedim elektrikler gitmişti dediler, açtım tık yok yanmış zavallı. Tabi ben kafayı yiyorum bi yandan.  

(Erkan Kartı Fiyaskosu) Kasımın sonu ekran kartı fiyatları fırladı iyice. Arkadaşı aradım dedim böyle böyle oldu varmı ekran kartı boşta, benim stoklar tükendi. Var dedi MSI GT710 verdi sıfır kutundan çıkarıp taktım ama Bu sefer ikinci ekran kartı slotuna. Dedim herhalde boardun slotu sıkıntılı. Bu sırada garantideki 2060 a bilin bakalım ne dediler İADE yapılacak. Kart sadece izmirde var oda teşir ürünü dedim olsun gönderin alıcam, iade işlemlerim uzayınca izmirdeki kartlar puff oldu aldım elime 2600 tl lik iade kuponu   (bekliyoruz bir umut stoğa girerse diye)

(GTX 480 ve TV) Beklerken mayıs ayında ikinci el ucuzundan bir kart buldum Zotac GTX 480 ısı canavarı. Baktım bu canavara Mini HDMI slotu koymuşlar gittim internetten ucuz bir kablo aldım veee TV nin 4. HDMI slotuna taktım. TV nin slotundan da şüphelenmeye başladım. 15 gün sonra nolsun film izlerken birden puff. TV nin işlencisi yanmış. Sonradan Ekran kartını başka TV ye korkarak bağladım ondan da görüntü yok. Buda gitti diye düşünürken kablo yada mini HDMI slot ihtimallerini ortadan kaldırmak için bir ekran aldım arkadaşdan.

(Günümüz) Evde millete dağıta dağıta kablo kalmamış, Bu gün gittim 100 TL ye Display kablo aldım(bu ne yaa uçmuş fiyatlar) Taktım makinaya çalıştı.

Bende hafif bir mutluluk var ama sevinsem mi bilemiyorum; Yanan TV işlemci bekliyor evde TV yok, Ekran kartları ne zaman türkiyeye girecek stok bekliyorum, PC durmadan kart, kablo ve TV mi yakıyor sıkıntı nerede?

Benim düşüncem TV miyadını doldurmuş gelen tüm kart ve kabloları o yakmıştı (Gidenin ardından hep böyle konuşurlar işte ehehehe)

Uzun bir yazı oldu (sıkıntıdan şişmişim) valla içimi döktüm. Sabredip okuyana ve cevap yazabilecek kişilere şimdiden teşekkürler.

Sizce sıkıntı nerede???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonkayhan -- 15 Haziran 2021; 6:27:3 >

• Selamlar,

Bir voltaj ölçer alıp ev elektriğini takip etmenizde yarar var. Bu arada "niyad" değil *miyad dolmasıyla alakalı bir problem olduğunu sanmıyorum bazı kaçak durumu hdmi yada display port gibi kablolardan geçen akımı düzensizleştirebilir. Bu ekran kartı yada tv monitör gibi cihazlara ek güç gelmesine ve soketlerinin yanmasına sebep olabilir. Keza kırsalda çanak antene yıldırım düştüğünde yada akım geldiğinde ilk receiver bozulur sonrasında ara kablodan giden akım ya tv yi bozar yada soketi yakar. Bu nedenlerin tamamında düzensiz elektrik vardır. Ciddi bir problemdir. Eğer yüksek yada alçak bir akım varsa regülatör almanızda fayda var.

Kolay Gelsin..

• Teşekkürler emre aslında bir ara güç kaynaklarına da baktım; Tunçmatiğin online 3kw lığını gözüme kestirdiydim salona atıp uzatma ile oturma odasına çekerim diyordum (salonda oturmuyoruz ve kapısı sürekli kapalı). İş yerinde kullanıyorum 3-6 ayda bir full şarj yap, 2-3 senede bir akü al masraflı ve gürültülü aletler. Üşendim açıkcası onun yerine göstergeli watt volt gösteren regületörlü prizler var onlardan alabilirim gürültüde yok. Apartmandan kurtulup müstakil bir eve geçersem inşallah online akü ve güneş paneli tesisatı kurarım zaten.(evin gazı ile başta üşenmem herhalde)  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.