Şimdi Ara

Ufak bir kaza..bu tampon tamir edilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bimin aystiisi -- 24 Mayıs 2020; 14:3:56 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ufak Bir Kaza... Bu Tampon Tamir Edilir mi?

Küçük bir kazanın ardından aracınızın tamponunda hasar oluşması can sıkıcı olabilir. Tamponu tamir ettirmenin mümkün olup olmadığını ve maliyetinin ne kadar olacağını merak ediyor olabilirsiniz. İşte bu konuyla ilgili bilmeniz gerekenler:

Tamponun Tamir Edilebilirliği:

Tamponun hasarının yeri ve şiddeti, tamir edilebilirliğini belirler. Küçük çizikler, ezikler ve çatlaklar genellikle tamir edilebilirken, daha ciddi hasarlar ön tamponun değiştirilmesini gerektirebilir.

Tampon Tamiri Yöntemleri:

Tampon tamiri için kullanılan yöntemler hasarın türüne bağlıdır. Sökmeden tampon tamiri, küçük çizikleri ve ezikleri gidermek için kullanılabilir. Çatlaklar ve kırık tırnaklar gibi daha ciddi hasarlar için tamponun sökülmesi gerekebilir.

Tampon Tamiri Fiyatı:

Tampon tamiri fiyatı, hasarın boyutuna, konumuna ve kullanılan tamir yöntemine göre değişir. Genellikle, küçük çiziklerin ve eziklerin tamiri daha ucuzdur ve birkaç yüz liraya mal olabilirken, ciddi çatlaklar ve kırık tırnakların tamiri bin liraya kadar çıkabilir.

Ön Tampon Değişimi Fiyatı:

Ön tamponun değiştirilmesi gerekiyorsa, maliyet genellikle 1.000 ila 4.000 lira arasında değişir. Fiyat, aracın modeline, tamponun malzemesine ve kullanılan boyaya bağlıdır.

Profesyonel Tamirci Önerilir:

Tampon tamiri veya değişimi, aracınızın görünümünü ve güvenliğini etkilediğinden, profesyonel bir tamirci tarafından yapılması önerilir. Uzman tamirciler, hasarı doğru bir şekilde değerlendirebilir ve en uygun tamir yöntemini belirleyebilir.

Sigorta Kapsamı:

Kazanız sigorta kapsamındaysa, tampon tamiri veya değişimi masraflarının sigorta şirketiniz tarafından karşılanması mümkün olabilir. Sigorta şirketinize başvurmanız ve kazayı bildirmeniz önerilir.

Önemli Hatırlatma:

Tampon hasarını mümkün olan en kısa sürede onarttırmanız önemlidir. Hasarlı bir tampon, aracınızın aerodinamik özelliklerinden ödün verebilir ve güvenlik özelliklerini etkileyebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kırık parçası varsa tamir olur ancak tam köşe ve kavis olduğu için hoş olmaz .

Tampon sökme ve tamir 250
    Boya 250
    Tabi yaptıracağınız yere göre fiyat değişir bunlar minimum rakamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benim 3'e bölünen tampon bile tamir oldu. Bunu da tamir ederler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Multistrada

Kırık parçası varsa tamir olur ancak tam köşe ve kavis olduğu için hoş olmaz .

Tampon sökme ve tamir 250
    Boya 250
    Tabi yaptıracağınız yere göre fiyat değişir bunlar minimum rakamlar
    hocam o kadar çok tutar mı ?
    çıkma tampon bulsam o bile daha ucuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Hocam benim 3'e bölünen tampon bile tamir oldu. Bunu da tamir ederler.
    fiyat tahmininiz var mı hocam ?
    tamir çok fazlaysa direk çıkma aramaya başlıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bimin aystiisi -- 8 Şubat 2020; 21:3:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bimin aystiisi

fiyat tahmininiz var mı hocam ?
    tamir çok fazlaysa direk çıkma aramaya başlıcam

Alıntıları Göster
    Ben 6 yıl önce indirdim tamponu. O yüzden fiyat veremeyeceğim.
    Ama fiberle orayı doldurarak yapıyorlar. Çıkma tampon bulmak da zor oluyor. Yan sanayidense orijinalin tamirlisi daha iyi oluyor çoğunlukla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bimin aystiisi

hocam o kadar çok tutar mı ?
    çıkma tampon bulsam o bile daha ucuz

Alıntıları Göster
    Araç megane 2 değil mi ?

Temiz çıkma tampon 350 den aşşağı zor bulunur ki onda da ufak tadilat olur

Yine sökülüp takılacak kaporta en iyi ihtimalle sökme takma için 50 TL ister

Çıkma tampon da boyanmak zorunda 300 TL isterler komple boyanacak

Toplamda size 700 TL ye patlar iyi ihtimalle

Daha ucuza bulacağınız çıkma tampon muhtemelen haşat olacaktır

• Çıkmacılar sıfırına yakın fiyat istiyorlar. Tahminimce işçilikle birlikte 1000 liraya yaklaşır çıkma tampon. Plastik aksam tamiri yapan yerler var. 1001 stop ve 2002 stop diye ararsanız bulursunuz. Ben 1001 stop iskitlerde difüzör tamiri yaptırdım. Memnun da kaldim. Geçen sene 200 lira aldılar. Sizin tampon için tamiri boyası derken yine 600 700 ü bulur diye düşünüyorum. Yinede götürüp gösterip bir fiyat almakta fayda var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cok gecmıs olsun cıkma tampon bıle ısınızı gorur megane 2 ler pıyasada sayıları fazla olan araclardır..
  • Boyama ile 500-600 tutar
    Çıkma eğer 400 e bulursan bunu verip 400 de verip çıkma al

• Fiber işçiliğiyle hallolur, çok tutmaz maksimum 500 tutar. Örnek sanayinde Eroğlu kaporta boya var, Abdullah Usta'nın el işçiliği gerçekten harika. Bizde de Megane 2 var her işimizi ona götürürüz yıllardır kaportacımız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lag3

Cok gecmıs olsun cıkma tampon bıle ısınızı gorur megane 2 ler pıyasada sayıları fazla olan araclardır..
    Sağolun hocam yarın bakcam sanayiye

• quote:

Orijinalden alıntı: hazarcep

Boyama ile 500-600 tutar
    Yarın bakcam hocam çıkmacılara inşallah boya gerektirmeyecem bu renkte bir çıkma bulurum

• quote:

Orijinalden alıntı: hazarcep

Boyama ile 500-600 tutar
    Yarın bakcam hocam çıkmacılara inşallah boya gerektirmeyecek bu renkte bir çıkma bulurum tamircilere de sorcam hangisi olursa artık

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.