Şimdi Ara

Ultrabook karasızlık.(Apple vs Diğerleri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2616 TL ye Macbook Air 13" ve diğer ultrabooklar var daha önce bir oyuncu bilgisayarı sattım 17'3'lük ekran ve bataraya çanta derken 9.5 kilo taşıyordum istan ettim .Şimdi hergün okula götürebileceğim ve neden sattım ben bu bilgisayarı nan dedirtmemesi lazım olan bir ultrabook arıyorum.Adobe FireW. Adobe DreamW. ve diğer bütün uygulamaları neredeyse kullanacağım(Adobe M. web tasarım ürünleri).Ekran çözünürlüğü konusunda zaten anlamadığım şeyler var aydınlatırsanız sevinirim açıkçası daha ucuzu ama işimi görecek bir Windows 8 li bilgisayar da bakıyorum denebilirim ama bir yandan Apple , sıyırmaz isem iyidir yani 1.5 ay sonra alacağım için yeni modeller varmı gelecek onlarıda merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .MUTLU. -- 12 Kasım 2013; 23:12:18 >

• .MUTLU. . kullanıcısına yanıt
    Sony vaio pro 13 sadece 1 kg 60 gram. 13.3 inc ekranı var. Macbook air 13 1.35 kg. Elinle her ikisini tartınca taşıma ve göbekte kullanımda rahatsız etmeme eşiğini anlıyorsun. Tam ekran kamera goruntusu iyi değil sony pro 13un bir de Mouse padi arada saniyelik takılıyor. Mouse pad sorunu güncellemeyle zaman içinde cozulur kı wifi problemi vadı ilk çıktığında ben pcyi yeni aldım su an yok wifi problemi. Tam ekran kamerayla isim yok diyorsan ki tam ekran goruntulu konuşmalarda kullanılmıyor karsı taraf da gozuktugu için ve foto da çekmem diyorsan laptop kamerasıyla etrafın ya da başkalarının fotosunu çekme imkanı da olmadığına gore bu pc hafiflik çözünürlük görüntü kalitesi açısından macin onunde ve bence tercih edilmeli.
  • Ya birde cahil sayılırım ben monitöre bağlayınca çözünürlük isterim yoksa 13.3 te o kafar fark etmez monitör dediğimde televizyon bu arada hdmi ile bağlamayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: .MUTLU.

Ya birde cahil sayılırım ben monitöre bağlayınca çözünürlük isterim yoksa 13.3 te o kafar fark etmez monitör dediğimde televizyon bu arada hdmi ile bağlamayı düşünüyorum
    Casper ve samsung ativ book 9 lite dışında, macbook air yerine tercih edilecek cihaz yok bence. (fiyat / performans bakımından)
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ittersweet

Casper ve samsung ativ book 9 lite dışında, macbook air yerine tercih edilecek cihaz yok bence. (fiyat / performans bakımından)

Alıntıları Göster
    Acer aspire s3'ü unutmayalım.
  • quote:

Ya birde cahil sayılırım ben monitöre bağlayınca çözünürlük isterim yoksa 13.3 te o kafar fark etmez monitör dediğimde televizyon bu arada hdmi ile bağlamayı düşünüyorum

Hocam vinnimi ve lig tvmi de aldım. İnternetten izliyorum maçları. Yüksek cozunurlukte olanını aldım lig tvnin. 309 tl verdim. Gs maçını arkadasın 140 ekran Panasonic tvsine baglayip izledik 4-4luktu. Cozunurlugu muhteşem. Rahatlıkla film falan izleyebilir lig tv izleyebilirsin tvye bağlayarak.
  • l3ittersweet kullanıcısına yanıt
    ativ book 9 plusın sağlam cozunurlugu var ama 1.4 kg agır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 15 Kasım 2013; 20:33:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaju waffle

ativ book 9 plusın sağlam cozunurlugu var ama 1.4 kg agır.
    Acer S7 tam senlik bilgisayar. Ben kullanıyorum. Herşeyiyle mükemmel. Tüm adobe programlarını jet hızıyla kullanıyorum. Photoshop'u açıyorum 2 saniye içinde kullanıma hazır geliyor. Tasarımcıyım. Ekran full hd ve ips. Ayrıca dokunmatik. Ve dünyanın en ince ultrabooku.

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-s7-391-53334g12aws-s7-391-notebook-core-i5-18ghz-4gb-128gb-133-intel-w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65150

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [C_a_N_e_R] -- 17 Kasım 2013; 2:42:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Acer S7 tam senlik bilgisayar. Ben kullanıyorum. Herşeyiyle mükemmel. Tüm adobe programlarını jet hızıyla kullanıyorum. Photoshop'u açıyorum 2 saniye içinde kullanıma hazır geliyor. Tasarımcıyım. Ekran full hd ve ips. Ayrıca dokunmatik. Ve dünyanın en ince ultrabooku.

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-s7-391-53334g12aws-s7-391-notebook-core-i5-18ghz-4gb-128gb-133-intel-w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65150

1.3 kg agir. Kimse kusura bakmasin sony 13.3 inc ultarbooku 1 kg 60 gram yapiyorsa digerleri de bu agirliga yaklasmalilar. Bir tek toshibanin bir ultrabooku 1.100 civarinda o da 1 yillik bir urun neredeyse. Bu ultrabooklar ve macbook ilk ciktiginda da 1.35 kg civarindaydi hala da oyle cihazlarini hafifletmeliler gercekten de 1.35 kg ile 1 kg 60 gram coj fark ediyor. Magazada elinizle kaldirino 290 gramlik farkin ne kadar fark ettigini gorun. Sony vaio pro 13u kaldirinca sanki elinizden ucup firlayacakmis hissine kapiliyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: kajukaju

quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

1.3 kg agir. Kimse kusura bakmasin sony 13.3 inc ultarbooku 1 kg 60 gram yapiyorsa digerleri de bu agirliga yaklasmalilar. Bir tek toshibanin bir ultrabooku 1.100 civarinda o da 1 yillik bir urun neredeyse. Bu ultrabooklar ve macbook ilk ciktiginda da 1.35 kg civarindaydi hala da oyle cihazlarini hafifletmeliler gercekten de 1.35 kg ile 1 kg 60 gram coj fark ediyor. Magazada elinizle kaldirino 290 gramlik farkin ne kadar fark ettigini gorun. Sony vaio pro 13u kaldirinca sanki elinizden ucup firlayacakmis hissine kapiliyorsunuz

Bir ultrabookta ağırlığın, tablette olduğu kadar önemli olmadığını düşünüyorum (özellikle farklar 250-300 gram aralığında olduğunda).

Sonuçta biz bu bilgisayarı devamlı elimizde taşımayacağız. Tablet mecbur bir elle tutulur, diğer el ile kullanılır. Bu şekilde ultabook kullanacak olan yoktur herhalde.

Benim düşünceme göre, ultrabookun inceliği ve ele alınca verdiği malzeme kalitesi hissi (yani acaba bu zamanla yamulur mu, kırılır mı diye düşündürmeyecek olan), ağırlığından çok daha önemli kriterler.

Ben bu çerceveden bakınca, acer s7'in mac book air'e mantıklı bir alternatif olabileceğini düşünüyorum.

• dentsecurity D kullanıcısına yanıt
    Adamlar karbon fiber malzeme aluminyumdan bilmem yuzde kac daha dayanikli demisler. Yalan oldugunu sanmiyorum. Ayrica normal laptoplarin aksine ultrabooklar gobek ustunde kullanilabilirler. Hafiflik bu noktada son derece onemli. 1.30 kgnin verecegi rahatsizlikla 1.060 kgnin verecegi rahatsizlik bir degil. Ben 3-4 saat gobegimde kullaniyorum agri olmuyor kaburgalarimda felan sadece hareketsizlikten biraz tutuluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 17 Kasım 2013; 12:55:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaju waffle

Adamlar karbon fiber malzeme aluminyumdan bilmem yuzde kac daha dayanikli demisler. Yalan oldugunu sanmiyorum. Ayrica normal laptoplarin aksine ultrabooklar gobek ustunde kullanilabilirler. Hafiflik bu noktada son derece onemli. 1.30 kgnin verecegi rahatsizlikla 1.060 kgnin verecegi rahatsizlik bir degil. Ben 3-4 saat gobegimde kullaniyorum agri olmuyor kaburgalarimda felan sadece hareketsizlikten biraz tutuluyorum.
    Ultrabook kullanırken eğer birisi fıtık olursa, kimse bunun Sony pro ile Acer S3 arasındaki gramaj farkından kaynaklandığına inanmaz.

Benim mantığıma göre, 250 gram ağırlık ultrabookta binlerce lira farka denk değildir.

İncelik ve ele alındığında verdiği sağlamlık hissi ancak o fiyat farkına haklılık kazandıran önemli kriterlerden bir kaçıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dentsecurity -- 17 Kasım 2013; 13:05:59 >
  • Mesele fitik olma meselesi degil. 2.7 kglik standart laptoplar da fituk etmez ama en fazla 1 saat sonra kaburgalariniz agrimaya baslar. Diyecegim tek sey elle sony vaio pro 13le macbook air acer s7 vs. nin elle tartilip aradaki farkin gorulmesidir. Hem gobekte kullanma hem de yaninda tasima bakimindan essiz bir ultrabook. Xreailty truliminos bravia teknolojileri ve 1920*1080 full hd ekran da cok onemli. Goruntu kalitesi olarak da bence macbook da dahil ustune yok. Sadece 2 handikapi var. 1 mp kamerasi tam ekranda iyi goruntu vermiyor. Dahili kamerasi yetersiz tam ekran acikken.Bir de mouse padi arada takiliyor. Mouse pad sorunu sony vaio updatele zaman icinde cozulur. Tam ekran kamera da zaten pek bir ise yaramaz.Kalkip da pcyi kucagimizda gezdirip etrafi cekcek halimiz yok. 3 saniyede acilip kapaniyor. Goruntu kalitesi,hizi,aydinlatmali klavyesi, dokunmatik ekrani ve hafifligiyle bence macbook airin de onunde su an. Ha yeni cikan macbook air nasildir bilmiyorun ama agirligi 1.35 kg dokunmatik ekrani olmayisi ve fiyatiyla pro13le yle yine de kiyaslanamayacagini dusunuyorum.

• dentsecurity D kullanıcısına yanıt
    Fiyata gelirsek pro 13le acer s7 hemen hemen ayni fiyatta zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajukaju

Fiyata gelirsek pro 13le acer s7 hemen hemen ayni fiyatta zaten.

Hocam öyle bir yazmışsın ki S7'yi yerin dibine sokmuşsun. Ben sony'i de detaylı inceledim. Tamam hafif olabilir ama s7'deki malzeme kalitesi kesinlikle yok. Sony'nin klavye bölümü kağıt gibi. Tuşlara hızlı bassan yerinden çıkacakmış gibi, ve çok esnek. Oynuyor bastırınca. S7'de klavye bölümü çok tok ve gram esneme yok alüminyum olduğu için. Ve sert vursanız dahi dayanıklılık gösterecek bir hisse sahip. S7'deki touchpad yağ gibi akmakta ayrıca. Donanımsal hiçbir sıkıntı yok. Sanırım S7'yi hiç canlı incelememişsin. O ekranın netliğini görseydin ekran hakkında birşey söylemezdin. Sony'nin kendi teknolojileri olabilir, ancak acer bu modelde kendini aşmış emin ol.

Ayrıca ikisini de yanyana koyduğunuzda acer resmen beni al beni al diye bağırıyor. Daha karizma bir ultrabook yok şu an. Macbook air ancak yarışabilir tasarım konusunda acer s7 ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [C_a_N_e_R] -- 17 Kasım 2013; 14:25:37 >

• Tabi zevkler ile renkler tartısılmaz ancak sunu demek istemiştim: Ağırlığı 1.3 kg olan Acer S3 kullanan bir kullanıcı olarak, Acer S3'ün de "hem gobekte hem de yanında taşıma bakımından" eşssiz bir ultrabook olduğunu söylüyorum. 1.3 kg zaten dizüstü kullanılacak bir bilgisayar için çok hafif bir ağırlık. Bu yüzden aradaki 250 gr farkın anlamlı olmadığını düşünüyorum. Bence bu anlamsız ağırlık farkı konusundaki pazarlamacı yaklaşımın, sony vaio pro almayı düşünenleri etkilememesi gerekiyor.
  • [C_a_N_e_R] kullanıcısına yanıt
    S7 yi yerin dibine sokmadim. Agirlik ve fiyat acisndan kiyasladim. Elbet iyi ozellikleri vardir. Cok da bilgim yok s7 hakkinda acikcasi. Siz yazdiginizda baktim 180 derece ekran acilmasi gibi guzel ozellikleri var. Cozunurlugu de pro 13le ayni sanirim. Tuslarin esnemesinin ne sakincasi var onu anlamadim. Tek basista goruyor. Bir sıkıntı yok. Benim icin hafiflik onemli. Ultrabook alacaklar elleriyle tartsinlar ve aradaki 240-340 gramlik farklarin ne kadar onemli oldugunu gorsunler diyorum sadece. Yoksa s7yi veya macbook airi yerin dibine soktugum yok.
  • Arkadaşlar yeni bişeyler deneyelim dedim ve vatandan 2470 e mac air 13 aldım pişman olmam umarım :) bu arada daha önce 4 kilo msi kucamda kullandım 1 hafta çile çektim 2 kg lik lenovo bile kuş gibi bakalım air nasıl hissettirecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .MUTLU. -- 24 Kasım 2013; 3:48:29 >
  • quote:

Arkadaşlar yeni bişeyler deneyelim dedim ve vatandan 2470 e mac air 13 aldım pişman olmam umarım :) bu arada daha önce 4 kilo msi kucamda kullandım 1 hafta çile çektim 2 kg lik lenovo bile kuş gibi bakalım air nasıl hissettirecek
    hayırlı olsun macbook air bu segmentte referans bir modeldir, senelerdir aynı ve zaman ötesi kasasıyla bence de doğru tercih.
    asus dışında diğer rakipler sürekli kasa vs değiştiriyor sonuçta hassas bir ürün bu kafada ? oluyor. sıralama sudur
    macbook -> prime book -> s7 -> vaio
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunshines35

hayırlı olsun macbook air bu segmentte referans bir modeldir, senelerdir aynı ve zaman ötesi kasasıyla bence de doğru tercih.
    asus dışında diğer rakipler sürekli kasa vs değiştiriyor sonuçta hassas bir ürün bu kafada ? oluyor. sıralama sudur
    macbook -> prime book -> s7 -> vaio
    İncelik ve hafiflik özellikleri konusunda öncelik kişiden kişiye değişebilir. Neticede herkesin beklentisi ve kullanım şekli farklı. Ben küçük sırt çantamda gün boyu yanımda taşıyacağım bir ultrabook istediğim için öncelikle ağırlığa çok önem veriyorum. Ve gerçekten 250-300 gr çook fark ediyor. 4-5 yıldır Toshiba Portege R500 kullandım. 790 gr idi. Üretildiğinde ultrabook kavramı bile çıkmamıştı ortaya... Bir bilgisayarın bir iki milim daha ince olmasının ne önemi olduğunu anlamıyorum ama 300 gr daha hafif bir bilgisayarın ne anlama geldiğini biliyorum. Toshiba'm geçen ay bozuldu. Aralık ayında yeni bir ultrabook alacağım. Macbook Air 11" ile Sony Vaio Pro 11" arasındayım. İbre Sony'den yana doğru kaymış durumda. Sadece yeni yılla birlikte veya yılbaşı dönemi yurtdışında falan çıkacak yeni model var mı, onu merak ediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.