Şimdi Ara

Üniversite de seçmeli dersten kalma hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
7.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben 2.sınıf yazılım ögrencisiyim geçen sene 1.sınıfın 2.döneminde yatay geçiş yaptım , geçiş yaptıgım okulumda 4 tane seçmeli ders arasından 2 tane seçmeli ders seçmem gerekiyordu ben bu 4 ders arasından 2 tanesini yatay geçiş yapmadan önceki okulumda zaten geçmiştim yani hiç seçmesemde olurdu ama gittim enayi gibi (aslında biraz da sıkıntı çıkmasın diye seçtim) diğer 2 dersi seçtim ve 1 tanesinden dersi geçemedim .

Şimdi sorum şu , ilk dönem bitiyor 2.dönem ders seçimleri başlayacak 1 ay sonra ben bu kaldıgım seçmeli dersi geçmem zorunlu hale geldi mi zaten 2 dersi geçmiştim ama dersten kaldıgım için artık mecbur durumu mı geldi dersi seçeyim mi tekrardan yoksa gerek yok mu yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

• Kalmışsan tabi ki seçmek zorundasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: wearesorryserver

Kalmışsan tabi ki seçmek zorundasın
    Teşekkürler hocam , ben diğer geçtigim seçmeliler kaldıgımın yerine geçer diye düşünmüştüm çünkü aynı dönem ve aynı krediye sahipler diye yapacak bir şey yok :)
  • Huawei16 kullanıcısına yanıt
    Daha önce görmüş olduğun dersi seçip, muafiyet talebinde bulunsaydın, hiç uğraşmazdın. Yerine geçmez
  • kaldığın seçmeli dersi alternatifi var ise seçmek zorunda değilsin. mezuniyet şartlarında kaç kredi seçmeli ders var ise gereken krediyi tamamladığın vakit mezuniyet şartı sağlanır.

ben nasıl mezun olduğumu anlatayım. 2. dönem seçmeli dersten devamsızlıktan kaldım, sonraki sene önceki yılda 1. dönemde seçmediğim seçmeli dersi tercih edip dersten geçtim ve mezuniyet şartı için sağlanan krediye ulaştım.

edit: bahsettiğim seçmeli ders bölüm seçmeli. birde üsd adı altında olan seçmeli var. ikisinde de kural aynıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiberdono -- 25 Aralık 2019; 19:48:59 >
  • Teşekkürler hocam ben de aslında sizin gibi düşünüyorum , bu hafta yogunluktan dolayı okulda degildim haftaya garanti olması açısından hocalarla vs konusucam

Son bir sorum var hocalarla konusmadan önce size sorayım , kaldıgım seçmeli ders o dönem not ortalamamı düşürdü peki genel not ortalamasına etkisi olur mu başka bir seçmeli ders seçilince genel not ortalamasına etkisi kalkar sanırım .
    Teşekkürler tekrardan.
  • Huawei16 kullanıcısına yanıt
    benim olmadi muhtemelen sizin de olmayacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaiberdono

benim olmadi muhtemelen sizin de olmayacaktir.
    Teşekkür ederim tekrardan :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.