Şimdi Ara

Üniversite Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yazı uzun olabilir ama yardıma ihtiyacım var,okursanız sevinirim.
    Ben bir üniversitede işletme bölümünde okuyorum ve evimden gidip geliyorum ama hiç mutlu değilim.Yarım dönem ingilizce hazırlık okuyup geçtim geçen sene,şimdi 1.sınıf ve ilk dönem bitti,derslerin %75'ine gitmedim ve sonuç olarak 4 dersten kaldım.Ben işletme bölümünden memnun değilim yani derslerden 1 gram zevk almıyorum,okula gitmek bana işkence gibi geliyor.Birçok kişi bana öneride bulundu;üniversiteyi bitir başka iş yaparsın,üniversiteyi bırak sınava tekrar gir.Sınava tekrar girmek istiyorum tabiki ama sorun şu ki ben eşit ağırlıkçıyım ve eşit ağırlıktan bir meslekte mutlu olacağımı düşünmüyorum.Bu yüzden sayısal bölüm olan mimarlık veya inşaat mühendisliği istiyorum ama bunlar çok zor benim için.Resim çizmeyi severim ve küçükken şehir,bina çizerdim.Mimarlık daha iyi olur gibi geliyor ama işte sorun lisede ben hiç fen dersi görmedim.Sınava seneye girsem ne kadar şansım olabilir?Okul başladı ve ben kararsızım.Ya devam ya tamam.Sizin fikirleriniz nedir?

• Beynin analitik düşünmek için geç kalmış. Mimarlık vs. analitik düşünce istiyor. Eşit ağırlıktan tekrar sınava hazırlansan bile sayısaldan başka adam gibi bölümler yok. Belki hukuk olabilir. Lisede eşit ağırlık gereksiz bir bölüm bence hatta sözel çok gereksiz...
  • Uzun bir zaman var önümde ve sanırım hayatımın en büyük riskini alıcam,sayısala nerden hazırlanabilirim,yani dershane şartmıdır yoksa başka şeyler yapılabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

Beynin analitik düşünmek için geç kalmış. Mimarlık vs. analitik düşünce istiyor. Eşit ağırlıktan tekrar sınava hazırlansan bile sayısaldan başka adam gibi bölümler yok. Belki hukuk olabilir. Lisede eşit ağırlık gereksiz bir bölüm bence hatta sözel çok gereksiz...

Bu ulkenin gelecekteki hakimlerine, savcilarina, avukatlarina gereksiz mi diyorsun?
    herkes fen okuyacak diye bir sey yok ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

Beynin analitik düşünmek için geç kalmış. Mimarlık vs. analitik düşünce istiyor. Eşit ağırlıktan tekrar sınava hazırlansan bile sayısaldan başka adam gibi bölümler yok. Belki hukuk olabilir. Lisede eşit ağırlık gereksiz bir bölüm bence hatta sözel çok gereksiz...

Bu ulkenin gelecekteki hakimlerine, savcilarina, avukatlarina gereksiz mi diyorsun?
    herkes fen okuyacak diye bir sey yok ki.

Katılıyorum. ayrıca gelecek iş açısından değilde matematikden hiç anlamayanlar (misal ben) ne yapiyim ?
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForgottéN

up

bak güzel kardeşim fen olayı apayrı bir olaydır, öyle edebiyat-coğrafya gibi derslere benzemez sadece kitaba yumularak hatta dersaneye bile giderek bir yere gelemeyebilirsin. millet4-5 sene temel yapıp fen den sınava giriyor. keza sen tm cisin. bunun fiz 2 si kim 2 si biy 2 si de var. yani deha değilsen olmaz bu iş. bir de mimarlık gibi en az 425 mf 4 puanını isteyen bölümden bahsetmişsin çok çoook zor. ha inşaat müh her yerde açıldığı için köhne bir yerde okuyabilirsin ona bir şey demem. ama ne kaar sağlıklı bir seçim olur? en mantıklısı ea dan güzel bir bölüm ve şehir tutturmak. şehir önemli değil derler ama öle olmuyor işte. 4-5 sene kalacaksın minimum. insan köreliyor küçük yerlerde. sana bunları 4 yıllık tecrübelerimle söylüyorum. yanlış bir iş yapma sene ve seneler geri gelmiyor. kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cobra 2

quote:

up

bak güzel kardeşim fen olayı apayrı bir olaydır, öyle edebiyat-coğrafya gibi derslere benzemez sadece kitaba yumularak hatta dersaneye bile giderek bir yere gelemeyebilirsin. millet4-5 sene temel yapıp fen den sınava giriyor. keza sen tm cisin. bunun fiz 2 si kim 2 si biy 2 si de var. yani deha değilsen olmaz bu iş. bir de mimarlık gibi en az 425 mf 4 puanını isteyen bölümden bahsetmişsin çok çoook zor. ha inşaat müh her yerde açıldığı için köhne bir yerde okuyabilirsin ona bir şey demem. ama ne kaar sağlıklı bir seçim olur? en mantıklısı ea dan güzel bir bölüm ve şehir tutturmak. şehir önemli değil derler ama öle olmuyor işte. 4-5 sene kalacaksın minimum. insan köreliyor küçük yerlerde. sana bunları 4 yıllık tecrübelerimle söylüyorum. yanlış bir iş yapma sene ve seneler geri gelmiyor. kolay gelsin.

eşit ağırlıktan hangi meslek bana uyar bilmiyorumda işletme istemiyorum artık,2 sene geçti geç kalmış sayılırmıyım?

• bende lise bitti 1 yıl hazırlandım. sonra 2 yıllık bitirdik. şimdi tekrar hazırlanıyorum.yaş oldu 22. geç olmasına geç ama yapacak bir şey yok. 3-5 sene yüzünden 30-40 sene mutsuz olmaya değmez deyip kendini teselli edeceksin...
  • quote:

bende lise bitti 1 yıl hazırlandım. sonra 2 yıllık bitirdik. şimdi tekrar hazırlanıyorum.yaş oldu 22. geç olmasına geç ama yapacak bir şey yok. 3-5 sene yüzünden 30-40 sene mutsuz olmaya değmez deyip kendini teselli edeceksin...

Haklısın ama sınavda başarılı olcağımın garantisi yok.Bu ülkede bu sistem olduktan sonra çoğu kişi sevdiği işi yapamayacak
  • resim çizmeyi seviyorsun ama mimarlık diyorsun. ressam ol arkadaş bu kadar küçümsemeyin meslekleri mimarla küçükken bina çizmenin alakasını çözemedim.

okulu şimdi bırakmazsan seneye bırakırsın. çalışacaksan gitmeyi bırak ders çalışmaya başla.
  • TAm olarak hangi bölümler var bilmiyorum ama resim vb. konusunda yetenekliysen konservatuarda deneyebilirsin şansını.
  • quote:

quote:

bende lise bitti 1 yıl hazırlandım. sonra 2 yıllık bitirdik. şimdi tekrar hazırlanıyorum.yaş oldu 22. geç olmasına geç ama yapacak bir şey yok. 3-5 sene yüzünden 30-40 sene mutsuz olmaya değmez deyip kendini teselli edeceksin...

Haklısın ama sınavda başarılı olcağımın garantisi yok.Bu ülkede bu sistem olduktan sonra çoğu kişi sevdiği işi yapamayacak

o zaman bölümü bitirip paşa paşa askere gidecen. gelince de artık yl, master derken bir şekilde iş bulur çalışırsın. yabancı dili de geliştireceksin. en önemlisi yabancı dil. bu ülkede yabancı dilin varsa diplomanın önemi kalmıyor. geleceği kimse göremez garanticiyim diyorsan elindekine bakacaksın. başarılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackened_61

resim çizmeyi seviyorsun ama mimarlık diyorsun. ressam ol arkadaş bu kadar küçümsemeyin meslekleri mimarla küçükken bina çizmenin alakasını çözemedim.

okulu şimdi bırakmazsan seneye bırakırsın. çalışacaksan gitmeyi bırak ders çalışmaya başla.

mimarlıkta çizim var arkadaşım,küçümsediğimde yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.