Şimdi Ara

Üniversitede üniversite sınavına hazırlanmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Diyelim ki tercihinizi verdiniz ve aslında gitmek istemediğiniz bir bölüme yerleştiniz.Tekrar hazırlanabilmek için.Sizce üniversitede,üniversite sınavına tekrar hazırlanmak,ne kadar mantıklı?

• ilk sene okul puanın düşüyodu hala düşüyomu bilmiorum ona dikkat et
  • 25 puan kırıyolardı ilk sene
  • İşin aslına bakarsanız okul puanından ne kadar kırılacağı umrumda değil,lisede de takmazdım,şimdi de takmam.Sadece sorun bulunduğum ortamda ders çalışamamam.Ders çalıştığım sürece biraz daha ilerlediğimin farkındayım.
  • Başka fikri olan?
  • Şu an 2. sınıf arkadaşım var.Bu sene hazırlandı bakalım girecek tekrar sınava.Dershaneye yazıldığı için ünideki derslerine gelmedi.Eğer kazanamazsa başka bir bölümü 1 senesi heba olmuş olacak.Çok büyük risk var bence bu işte.Ya kal dershanede gitme üniye , ya da ünide girdiğin bölümü bitir.
    Ben de biraz tırsmaya başladım bölümümden ama bırakma gibi bir düşüncem yok.
  • İkisini birlikte yürütemezsin. Ya üni derslerini salacaksın sınava hazırlanacaksın. Ya da girdiğin bölümü okuyacaksın.Ünide ortalamam iyi olsun kazanamazsam devam ederim tarzı birşey imkansız yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wicked-muk

Şu an 2. sınıf arkadaşım var.Bu sene hazırlandı bakalım girecek tekrar sınava.Dershaneye yazıldığı için ünideki derslerine gelmedi.Eğer kazanamazsa başka bir bölümü 1 senesi heba olmuş olacak.Çok büyük risk var bence bu işte.Ya kal dershanede gitme üniye , ya da ünide girdiğin bölümü bitir.

bölüm nedir ?
  • Bize genellikle üniversitede ilk yıl dersler kolay derlerdi ondan dolayı hem üniversite derslerini çalışır hem de sınava hazırlanırım diye düşünmüştüm.Ama büyük ihtimalle üniversite derslerini salacağım.Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
  • ünidede ders çalışılmıyor vizeler finaller bile son güne kalıyorbiraz irade meselesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: HacıTaşlayanŞeytan

quote:

Orijinalden alıntı: wicked-muk

Şu an 2. sınıf arkadaşım var.Bu sene hazırlandı bakalım girecek tekrar sınava.Dershaneye yazıldığı için ünideki derslerine gelmedi.Eğer kazanamazsa başka bir bölümü 1 senesi heba olmuş olacak.Çok büyük risk var bence bu işte.Ya kal dershanede gitme üniye , ya da ünide girdiğin bölümü bitir.

bölüm nedir ?

Bölüm Bankacılık(4)
  • Öyle bir dünya yok... Hayallerine son derece bağlı, düzenli, çalışkan, prensipli birisi başarabilir. Ama zaten öyle birisi istemediği bir üniversiteye veya bölüme gitmez. İşi baştan sıkı tutar ve ilk seferinde istediği yeri kazanır. Bölümünden memnun olmayıp da gaza gelen çok kişi tanıdım. Sadece bir tanesi başardı. O da yetenek sınavıyla girilen bir bölüme girdi. Ders çalışmadı barajı geçmesi yeterli oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SebaStianbjK

Öyle bir dünya yok... Hayallerine son derece bağlı, düzenli, çalışkan, prensipli birisi başarabilir. Ama zaten öyle birisi istemediği bir üniversiteye veya bölüme gitmez. İşi baştan sıkı tutar ve ilk seferinde istediği yeri kazanır. Bölümünden memnun olmayıp da gaza gelen çok kişi tanıdım. Sadece bir tanesi başardı. O da yetenek sınavıyla girilen bir bölüme girdi. Ders çalışmadı barajı geçmesi yeterli oldu.

Hocam gayet güzel noktalara değinmişsin fakat başka seçeneğim yok.Şunu söylüyeyim,artık kendime fırsat verecek durumda değilim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.