Şimdi Ara

Üst Çene Genişletme Apareyi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bunu kullananlara bir kaç soru sormak istiyorum. Bugün takılalı iki gün oldu ama hala azı dişlerimi kullanarak bir şeyi çiğneyemiyorum. Haliyle hiçbir şey de yiyemiyorum. Bu ileriki günlerde geçer mi yoksa bende bir sıkıntı mı var?

• Ortadan ayarlanabilir aparey mi? Sürekli takılan cinsten mi?
  • mertcb kullanıcısına yanıt
    Evet sürekli takılan cinsten ve ortadan ayarlanabiliyor(doktor benim yapmamı söyledi çok beceremedim bayağı zor deliği tutturmak)
  • UP
  • up acil
  • Ben çıkarılabilen cinsinden takmıştım öyle ise dinlendirerek kullanmanızı tavsiye edecektim. 2 günde daha ağız alışamaz zaten 1 haftayı bulur ona alışmak kalıcıysa. Yani yıllardır sabit duran bir damağı baskıyla açmaya çalışıyorsunuz vücudun tepkisi de normal yani. Ama ağrı çok olursa açma aralığını kısabilirsiniz. Ortodontistiniz örneğin 3 günde bir aç falan dediyse onu 5 günde bir falan açarsınız. Yapabileceğiniz tek mantıklı şey bu sabitlerde.
  • mertcb kullanıcısına yanıt
    hocam ortodontist her gün aç dedi ya :D. ayrıca dişlerim falan normalde hiç acımıyor ama dişlerimi en ufak sıktığımda ya da azı dişlerimi değdirdiğimde ağrımaya başlıyor. alışmakla geçecek bir şey mi bu acaba?
  • lenene L kullanıcısına yanıt
    Hocam dişler sürekli damakla birlikte yer değiştiriyor, sürekli bir hücre yenilenmesi var yani orada. Ama belli bir süreden sonra damak ve diş o basınca direnç kazanmaya başlıyor. Sizde de olur mu, sınırı ne kadardır bilmiyorum ama belli bir süreden sonra zaten daha da genişlememeye başladı ve orada kestik tedaviyi ne kadar açabilirsek hesabı. En azından alıştırma süresince 2 günde bir falan açın bence çok kısa süreli bir tedavi değil zaten aparey kullanımı 1-2 günlük azaltma o kadar da etkilemez yani.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.