Şimdi Ara

Vantilatör çarptı. Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
9.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok sıcak oluyor diye yanıma vantilatör koymuştum. Oda çarptı. Boynum tutulmuş. Acayip kötüyüm. Napayım. Evde yapılacak birşeyler söyleyin. Şimdi sıcak havlu ile duruyorum.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Vantilatör Çarpmasına İlk Yardım

Vantilatör çarpmaları, sıcak yaz aylarında sık görülen kazalardır. Vantilatör pervanelerinin neden olduğu yaralanmalar hafif morluklardan ciddi kesiklere kadar değişebilir. Vantilatör çarpmasına uğradığında yapılması gerekenler:

İlk Adımlar:

• Sakinliğini koru ve yaralı bölgeye basınç uygula.
    • Yaralı bölgeyi yükselt.
    • En yakın sağlık kuruluşuna başvur.

Yaralanma Türüne Göre İlk Yardım:

• Hafif morluklar: Buz uygula ve ağrı kesici al.
    • Kesi ve sıyrıklar: Yarayı temizle, dezenfekte et ve bandajla.
    • Derin kesikler: Kanama durana kadar yaraya temiz bir bezle basınç uygula. Yaralı bölgeyi yükselt ve en yakın acil servise git.

Vantilatör Çarpmasına Ne İyi Gelir?

• Soğuk kompres: Morluk ve şişliği azaltmak için yaralı bölgeye soğuk kompres uygula.
    • Ağrı kesiciler: İbuprofen veya asetaminofen gibi reçetesiz satılan ağrı kesiciler ağrıyı ve iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir.
    • Antibiyotikler: Kesi veya sıyrıklar enfekte olursa, doktor antibiyotik reçete edebilir.

Vantilatör Çarpmasını Nasıl Geçirirsin?

• Yaralı bölgeye düzenli olarak soğuk kompres uygula.
    • Yaralı bölgeyi yükselt ve mümkün olduğunca hareket ettirme.
    • Ağrı kesiciler al ve doktorun reçete ettiği ilaçları talimatlara göre kullan.
    • Yaralı bölgeyi temiz ve kuru tut.

Vantilatör çarpması ciddi yaralanmalara neden olabilir. Yaralanma ne kadar hafif olursa olsun, en kısa sürede tıbbi yardım almak önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • abi bende vantilatörün fanı çarptı sandım yaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: SagittariuS

abi bende vantilatörün fanı çarptı sandım yaa

• quote:

Yok ona ben daha önce çarpmıştım. Pervanesine kalem soktum. O da intikam aldı çok kötüyüm ahhhhh boynum
  • Geçer bi şey olmaz ağrı kesci krenler vardı ondan sür masaj yaparak ov
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tormentor03

Arkadaşlar çok sıcak oluyor diye yanıma vantilatör koymuştum. Oda çarptı. Boynum tutulmuş. Acayip kötüyüm. Napayım. Evde yapılacak birşeyler söyleyin. Şimdi sıcak havlu ile duruyorum.

banada paso oluyor.boynum hep sağa yatık kalıyor.geçmiş olsun
  • sıcak su ile masaj yap boynuna ağrı hafifliyor
  • Cabral al bi tane kas gevşetici, bana tek işleyen o.

Ekleme: biraz da thermoflex krem sür oraya hafif yakar ama gevşetir(hala var mı piyasada bilmiyorum son 3 yıldır aladım hiç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccaparli -- 8 Temmuz 2007; 17:26:37 >
  • Kas gevşeticiler galiba işe yarıyordu.Bilgim yok ama öyle diye biliyıorum.
  • Kesin Çözüm Aşağıda

kafanı sağa doğru çevir zorlada olsa çevirdikten sonra çok hızlı bi şekilde sola çevir bakalım eğer acı hissetmiyosan başardık demektir eğer hiç bişe hissetmiyosan başarısız olduk demektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: legend86

Kesin Çözüm Aşağıda

kafanı sağa doğru çevir zorlada olsa çevirdikten sonra çok hızlı bi şekilde sola çevir bakalım eğer acı hissetmiyosan başardık demektir eğer hiç bişe hissetmiyosan başarısız olduk demektir.

eğer acı hissediyorsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: sameducer

quote:

Kesin Çözüm Aşağıda

eğer acı hissediyorsa

o zaman n ben böle bi yazı yazdım nede siz okudunuz

• ne ilginç.. birisi çıkıp vantilatörü yan yatır dememiş
  • quote:

Kesin Çözüm Aşağıda

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrgggggggggggggggggggggghhhhhhhhhhhhhhhhhh
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tormentor03

quote:

Kesin Çözüm Aşağıda

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrgggggggggggggggggggggghhhhhhhhhhhhhhhhhh

Ehem yani valla n bilim geçer sandımdı kardeş iyimisinHayır bana yapmışlardı ordan bilirim ağrısını

• quote:

ilk başta bende böyle sandım.. Vantilator çarptı deyince...

----

dedikleri gibi kas gevşetici krem sür işe yarar en olmadı acısını azaltır
    o da olmazsa bekliycen zamanla geçer heralde?

• quote:

bende aynı tepkiyi verdim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.