Şimdi Ara

VDSL modem şart mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • geçen hafta uzun zamandır beklediğim tarife değişikliğimi yaptılar. Fibernet 20mbps e geçtim. ancak internetim gitti. modemim adls modemhttp://www.asus.com.tr/Networks/ADSL_Modem_Routers/DSLN10/#specifications
    "teknik" arkadaşlar, modemin gelen sinyale yetersiz geldiğini söylediler ve vdsl modem almam gerektiğini söylediler. naapmalıyım. bu adamlar doğru söylüyorsa şu anda bissürü vdsl modem satılıyor olması gerekmezmiydi. baktım bikaç tane modem satılıyor. ayrıca kendileri de satıyor 144 tl ye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ninca -- 18 Ekim 2012; 16:00:15 >

• modeminizin desteklemesi lazım özelliklerde gözüküyor baya iyi bir modem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 18 Ekim 2012; 17:23:08 >
  • vdsl modemlerin sinyal frekansları adsl modemlerden farklıdır bu yüzden dsl sinyali gelmez modeme_
  • Kullandığınız Asus DSL-N10 düşük güç tüketen ve ADSL2+ desteği olan iyi sayılacak bir modem. Bu cihaz 24 mbps'ye kadar internet bağlantıları için kullanılabilir. Bu modemle VDSL2 sinyali üzerinden hizmet alamazsınız ama ADSL2+ seçeneğiyle en kötü ihtimalle 18-19 mbps hız alabiliyor olmanız lazım. TTNET'in 20 mbps'ye kadar fibernet bağlantısının ADSL2+ destekli modemlerle kullanılabileceğini bizzat TTNET müşteri hizmetlerinden onaylatmıştım. Ama kendim henüz denemediğim için kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Bazı arkadaşlar ADSL2+ seçeneğinde düşük SNR sorunu yaşanabildiğinden bahsetmiş.

En iyisi denemek ve ona göre karar vermek. Öncelikle TTNET'in müşteri hizmetlerine internet hizmetini ADSL2+ sinyali üzerinden almak istediğinizi söyleyin. Modem ayarlarını da kurcalayarak öncelikle bu seçeneği deneyin. Sorun çözülmezse mecburen VDSL2 uyumlu bir modem kullanacaksınız. Açıkçası, önümde seçenekler olsa, ben TTNET'in verdiği VDSL2 modemler yerine Asus DSL-N10'u kullanmayı tercih ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TYFTP -- 18 Ekim 2012; 17:56:04 >

• dedikleriniz doğru tabi. 10 gündür belki 20 kere derdimi anlatmaya çalıştım ama hala bi çözüm yok. yarın bi kez daha denerim. bana 144 tl ye teklif ettikleri modem şuhttp://www.zte-xdsl.com/931wii/default.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: ninca

dedikleriniz doğru tabi. 10 gündür belki 20 kere derdimi anlatmaya çalıştım ama hala bi çözüm yok. yarın bi kez daha denerim. bana 144 tl ye teklif ettikleri modem şuhttp://www.zte-xdsl.com/931wii/default.aspx

Yakında ben de fibernet tarifelerinden birine geçmeyi düşündüğüm için size önerdikleri modemin özelliklerine şöyle bir göz attım. Aslında donanım olarak oldukça iyi görünüyor. Kalitesiyle ve stabilitesiyle bilinen Broadcom chip kullanılmış. Güç tüketimi oldukça düşük, sürekli açık bırakılabilecek bir cihaz. Sorunsuz bir yazılımla (firmware) her türlü DSL (adsl2, adsl2+, vdsl2 vs.) bağlantı için kullanılabilecek ideal bir cihaz olabilir. Ama Çinli üretici firmanın internet sitesinden ürün desteğine (datasheet, firmware gibi) ulaşılamıyor. Görünen o ki, TTNET'e özel firmware (muhtemelen bazı seçenekler kısıtlanmıştır) dışında seçenek olmayacak.

Siz fibernet tarifesine nasıl geçtiniz? Fibernet kampanyalarında TTNET VDSL2 modem veriyor da, o açıdan sordum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.