Şimdi Ara

Vergi ödemede gariplik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar alttaki resimdede görüldüğü üzere;

Vergi ödemede gariplik

Aracı 24.08.2011 tarihinde almışız. Az önce internet vergi dairesinden baktığımda ise;

Vergi ödemede gariplik

24.09.2011 tarihli vergi borcu olduğunu görüyorum. Normalde bu vergi taksitleri 1 ve 7. aylar arasında değilmi? Benim aldığım tarihte bu aracın 2011-2 taksitinin showroom tarafından ödenmiş olması gerekmiyormu?

• onu anlaşma ile ödemelerini talep edersiniz yada o meblağda indirim istersiniz yaksa trafiğe çıktıktan 1 ay zaman zarfında ilk vergiyi yatırmanız gerekir
  • Ustat aldiginiz bayiye gidip verginin odendigine dair belgeyi isteyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigproblem

Ustat aldiginiz bayiye gidip verginin odendigine dair belgeyi isteyin

Ödemişlerse tabi:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

quote:

Odememislerse odicekler o zaman :)
  • Prosedür gereği bunun ödenmiş olması lazım lakin tarihte 9. ay olarak gözüküyor, bu durumda alengir dönmüş olabilirmi ?
  • quote:

quote:

quote:

Takip etmek gerekiyor malesef... Eninde sonunda yatırırlar ama o ekranda borç gözükmesi bile insanı kıl eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baskan`

Prosedür gereği bunun ödenmiş olması lazım lakin tarihte 9. ay olarak gözüküyor, bu durumda alengir dönmüş olabilirmi ?

8.ayda almış, 1 ay sonra son ödeme tarihi olarak belirlendiği için 9.ay olarak gözükmesi normal...
  • mtv ödenmeksizin aracın trafiğe çıkabilmesi için gereken işlemler yapılabilir hale geldiğinden beri, ki bu yaklaşık 3-4 senedir böyle, mtv 1. taksit bayii ile müşteri arasında pazarlık konusu haline geldi,

hatta kimi bayiide mtv fiyatlarımıza dahil değildir diye yazılar bile konuluyor.

sizin bayii de ödememiş ve bu konuda elinizde yazılı bir sözleşme olmaksızın yapılabilecek bir şey yok.
  • Yani iyide MTV bilgileri kısmında tarihlerde değişim oluyormu ben bildim bileli ya 1'dir, yada 7.
    Tahsilat bilgilerinde tarihlerde değişkenlik gözükebilir ona birşey diyemem.
    Örnek vermek gerekirse;
     Vergi ödemede gariplik
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

mtv ödenmeksizin aracın trafiğe çıkabilmesi için gereken işlemler yapılabilir hale geldiğinden beri, ki bu yaklaşık 3-4 senedir böyle, mtv 1. taksit bayii ile müşteri arasında pazarlık konusu haline geldi,

hatta kimi bayiide mtv fiyatlarımıza dahil değildir diye yazılar bile konuluyor.

sizin bayii de ödememiş ve bu konuda elinizde yazılı bir sözleşme olmaksızın yapılabilecek bir şey yok.

Anladım teşekkürler.
    Benim derdim MTV bilgileri kısmındaki vadenin 9. ay gözüktüğü için bu işte bir bit eniği olduğunu düşünüyorum, asıl öğrenmek istediğimde bu aslın. Yarın bayi ile iletişime geçeyim bakalım ne olacak.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Takip etmek gerekiyor malesef... Eninde sonunda yatırırlar ama o ekranda borç gözükmesi bile insanı kıl eder.

üstat sıfır aldım diye rahat ediyorsun bayi çakallıp yapıp ödemiyor yada savsaklıyor. İşin peşini bırakmamak gerek hergün arıcak gerekiyorsa

• Yasal olarak mtv nin ödenmesinden siz sorumlusunuz. Firmanın yasal olarak sorumlu olduğu vergiler ötv ve kdv. Alırken aracın anahtar teslim olması mtv ödeme konusunda sizi sorumluluktan kurtarmaz.

vw den polo alırken mtv yi kendilerinin ödeyeceğini belirtip araç tesliminde mtv ödendi makbuzunuda vermişlerdi.

hondada city alırken biz mtv ye karışmayız demişlerdi. bende 1 ay içinde mtv yi kendim ödemiştim.
  • 700 tl vergimi olur arabayı hediye et bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baskan`

quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

mtv ödenmeksizin aracın trafiğe çıkabilmesi için gereken işlemler yapılabilir hale geldiğinden beri, ki bu yaklaşık 3-4 senedir böyle, mtv 1. taksit bayii ile müşteri arasında pazarlık konusu haline geldi,

Anladım teşekkürler.
    Benim derdim MTV bilgileri kısmındaki vadenin 9. ay gözüktüğü için bu işte bir bit eniği olduğunu düşünüyorum, asıl öğrenmek istediğimde bu aslın. Yarın bayi ile iletişime geçeyim bakalım ne olacak.

Hocam bir bit yeniği yok... Aracın trafik tescil işlemi yapıldıktan 1 ay sonra olacak şekilde MTV vadesi gösteriliyor. Mesela benim aracında ilk MTV vade tarihi 30.10.2010 idi:)
    Alım için yapılan anlaşma/sipariş formunda MTV muhabbetinide yazdırdığım için içim rahattı:) Sen yine de bayi ile görüş, ne zaman yatıracaksınız diye sor bakalım...

• Bayidekiler muamelecinin işgüzarlığı olduğunu kabul edip gün içerisinde ödemeyi yapacaklarını beyan ettiler.
    Yardımlarından dolayı herkeze teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.