Şimdi Ara

Victor Dizüstü Bilgisayar Kargo Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle bu konuyu açacağım asla aklımın ucundan bile geçmemişti. Böyle de olsun inanın istemezdim fakat olan olayları anlatınca belki hak vereceksiniz. amacım da kişilerden ötürü Hiçbir Kurumu karalamak değil ama hak verirsiniz ki kurumda çalışan kişilerin sorumluluğu da o kuruma aittir. Ama Barış Beyi kesinlikle tehzih ediyorum kendisi gerçekten iyi niyetli ve ilgili.

Öncelikle Olay şu. Geçen hafta Pazar günü Sipariş verdiğim Victor g801 modelini heyecanla beklemeye başladım. Çünkü 6 aydır bilgisayar almamıştım biraz iyi bir şey olsun diye para biriktiriyordum. neyse işin bu boyutu çok önemli değil. pazar verdiğim sipariş kayser'ye CUMARTESİ günü ulaştı. Bunu da sorabilirsiniz Barış beye asla dert etmedim olayı büyütmedim hani insanız dedim. Daha sonra üründe Msata sorunu ortaya çıktı.Ve ürünü dün yolladık bugün de incelemişler. Teknik Servis'ten SÜLEYMAN adlı kişiye neden böyle olduğunu sordum. kendisi msata arızalı imiş değiştirdik dedi. Ben de hiç test yapmıyor musunuz bu nasıl mantık dedim . Kendisi Kendi hard diskleri ile test yaptıklarını söyledi. Neyse çok mantıksız bir şekilde de olsa bunu da geçtim. Daha sonra 1 gün önceden Barış beye yeni adresim attım. Çünkü daha önce de söylemiştim artık Kayseri'de olmayacağım diye ürünü buraya lütfen yollamayın diye. Herneyse bugün Teknik Ekipten Süleyman adlı kişi bana ürünü nerden geldiyse oraya yollayacaklarını söyledi. ben de ona ürünü yollayacağınız adresi barış beye verdim dedim ama ben bana gönderilen adrese tekrar gönderebilirim ded. napmam lazım dedim o da barış beyi aramanız lazım dedi. tekrar barış beyi aradım yeni adresi söylerseniz unutmasınlar diye ama kendisine ulaşamadım. ardından kargo bölümünden nergis hanıma durumu bildirdim lütfen kayseriye yollamayın diye tembih ettiim. daha sonra 3 saate yakın barış beyi aradım ama açmadı. ben de nolur nolmaz diye teknik birimden Süleyman isimli kişiyi tekrar aradım emin olmak için fakat o yine kayseriye gideceğini söyledi ürünün. kendisine olayın saçma olduğunu benim antalyada olduğumu anlattım ama ciddiye almayan bir tavırla ve ezbere kelimelerle bana yapacağı bir şey olmadığını vs. söyledi. peki dedim ürün giderse ordan biri almazsa ne olacak ? ürün geri döner bize dedi. ben de bu böyle sürüp gidecek mi acaba diye merak ettim. daha sonra arkadan birisi gayet de sesli bir şekilde ürün gelir bize biz de alırız gibi bir laf etti ama alay edercesine. bakın birincisi sen bu firmada çalışan bir tekniker,çalışansın karşındaki kişiye sana insan gibi yaklaşan kişiye müşteri gibi davranmayı öğreneceksin. içindeki zerre olmayan düşüncen kendine sakla veya en azından telefonu kapattıktan sonra söyle. ama benim yerimde başka birisi olsa yer yerinden oynar ortalığı birbirine katardı. o kadar iyi niyetle kutu açılış videoları falan da hazırlamıştım heyecanlıydım ama ne yazık ki şu anda ülkemizin gerçeği ile karşılaştım. #ciddiyetsizlik ve #olmayan iş ahlakı . merak ediyorum ne zaman herkes kendi işini ciddiyetle ve düzgünce yapacak ? kafanızı ağrıttığım için özür dilerim ama içimdekileri buraya dökmem gerekiyordu. en sonunda barış beye ulaştım kendisi mesaj attığını söyledi teknik servise ama şuan nolacak bilmiyorum Süleyman bey adresi değiştirecekmiş vs. keşke bunlar en başında olsaydı da 3 küsür milyarlık bilgisayar oyuncak gibi oraya buraya gitmeseydi. gelişmeleri yazmaya devam edeceğim. tekrar ediyorum bu bir olanı biteni anlatma yazısıdır karalama değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burokoli -- 3 Aralık 2014; 17:01:04 >

• Buyrun ulan ya eçmiş olsun Victor Monster isterse artik 880M ile 2000TL ye ürün cikarsa yine almam senden önce bir arkadaşin basina da gelmisti ayni sorun kargo vs. Bosuna insanlar Asus MSI Lenovo gibi markalar önermiyorlar her neyse bu konuyu da ya o victor gaming kullanici adli uye sildirir ya da seni bu konudan hemen sonra arayip bir seyler zirvalayip konuyu sildirirler geçmiş olsun tekrar. Bence direk ürünü geri iade et onun yerine kaliteli güvenilir markali bir ürün al.Ah Victor ah!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirusBro

Buyrun ulan ya eçmiş olsun Victor Monster isterse artik 880M ile 2000TL ye ürün cikarsa yine almam senden önce bir arkadaşin basina da gelmisti ayni sorun kargo vs. Bosuna insanlar Asus MSI Lenovo gibi markalar önermiyorlar her neyse bu konuyu da ya o victor gaming kullanici adli uye sildirir ya da seni bu konudan hemen sonra arayip bir seyler zirvalayip konuyu sildirirler geçmiş olsun tekrar. Bence direk ürünü geri iade et onun yerine kaliteli güvenilir markali bir ürün al.Ah Victor ah!!
    çalışan kişinin ettiği laf çok yanlış olmuş fakat. güvenlik sebebi ile laptop hangi adresten geldi ise oraya yolluyorlar diye tehmin ediyorum. sizin cihazınızı başka birisi başka bir adrese yönlendirse de kaybolup gitse ne olacak...

bu monster victor meselesi değil. siz hangi servise yollarsanız yollayın onlar tamiri bitince gelen kutunun üzerindeki adrese yollarlar. ya da servis kaydı oluştururken aldıkları adrese.

• quote:

Orijinalden alıntı: tns1

çalışan kişinin ettiği laf çok yanlış olmuş fakat. güvenlik sebebi ile laptop hangi adresten geldi ise oraya yolluyorlar diye tehmin ediyorum. sizin cihazınızı başka birisi başka bir adrese yönlendirse de kaybolup gitse ne olacak...

bu monster victor meselesi değil. siz hangi servise yollarsanız yollayın onlar tamiri bitince gelen kutunun üzerindeki adrese yollarlar. ya da servis kaydı oluştururken aldıkları adrese.

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_99506652/tm.htm
    valla sinirlenen arkadaşlar rica ediyorum kalın yazmayın. valla bir göz attım sadece okumadım. 1-2 saatte nasıl değişmişsiniz öyle

kargoları gönderen kişide bir sıkıntı var sanırım daha önce de birininkini yanlış yollamışlardı

eğer başına birşey gelirse makinenin kargoda sorun çıktığındaki prosödürü uygulatıp çözüme ulaşırsınız.çünkü sizin hatanız değil.makineyi ordan biri alsa bile bu onların suçu.sanırım biraz gecikmeli olur ama elinize ulaşır.olmadı bunun tüketici hakları var mahkemeleri var.sonuçta hukuk devleti değil miyiz?

edit: tamam kabul ediyorum. hukuk devleti kısmına ben bile inanmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kozmic Blues -- 19 Kasım 2014; 0:39:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kozmic Blues

http://forum.donanimhaber.com/m_99506652/tm.htm
    valla sinirlenen arkadaşlar rica ediyorum kalın yazmayın. valla bir göz attım sadece okumadım. 1-2 saatte nasıl değişmişsiniz öyle

kargoları gönderen kişide bir sıkıntı var sanırım daha önce de birininkini yanlış yollamışlardı

eğer başına birşey gelirse makinenin kargoda sorun çıktığındaki prosödürü uygulatıp çözüme ulaşırsınız.çünkü sizin hatanız değil.makineyi ordan biri alsa bile bu onların suçu.sanırım biraz gecikmeli olur ama elinize ulaşır.olmadı bunun tüketici hakları var mahkemeleri var.sonuçta hukuk devleti değil miyiz?

edit: tamam kabul ediyorum. hukuk devleti kısmına ben bile inanmadım

Alıntıları Göster
    Öncellikle Çok büyük Geçmiş Olsun

Bence O tekrar aynı adresse yollama nedeni güvenlik içindir olur ya başkası senin adına bir şeyler yapar felan diye

Umarım PC ni kısa sürede alırsın

Gelişme Oldukça Yazarsanız Sevinirim

Takipteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: AntiLacc

Öncellikle Çok büyük Geçmiş Olsun

Bence O tekrar aynı adresse yollama nedeni güvenlik içindir olur ya başkası senin adına bir şeyler yapar felan diye

Umarım PC ni kısa sürede alırsın

Gelişme Oldukça Yazarsanız Sevinirim

Takipteyim

Alıntıları Göster
    şimdi arkadaşlar durum şöyle diyorsunuz ki güvenlik nedeniyledir. zaten barış bey de bunu dedi şayet sen telefonla son gün arayıp desen yollamazdık ama bana öncesinde mesaj olarak kendi telefonundan attığın için yollanması gerekti dedi. bu noktada zaten ben daha önceden de yani istanbul'a gitmeden de barış beye söylemiştim. herneyse olaya prosedür olarak bakarsanız normalde pazar verilen sipariş salı veya çarşamba gelmiş olsaydı ben örn: çarşamba günü alır tekrar yollardım cuma kayseri'ye gelir ürünümü alırdım yani bu gecikmenin de getirdiği etki sonucu olaylar bu noktaya vardı. yani sonsuz bir döngü halinde gidemez ki bu güvenlik konusunda kayıtlı telefon, Tv kimlik numarası gibi basit bilgiler kullanılabilir veya gönderilecek evdeki kişilerin benimle aynı soyadında olduğunu da görebilirler.

son durum: kargom kayseri'ye gitmiş ve düzeltme yapılmış ordan da antalya'ya gelecekmiş. umarım pişman olmam ilerde ve bu kadar çektiğimiz sorunlara değer. inceleme videolarını tekrar koyacağım biraz sakin olmam lazım önce. burdan da tekrar ediyorum şu çıkmasın her victor alan böyle sorunla karşılaşır gibi. bu asus da da olabilir başka markalarda da olabilir. victor'un biraz daha profesyonel ve koordinasyonlu çalışması ile düzeltilebilecek bir sorun bu.

Son durum : An itibariyle ürün kayseriden bana gelecek. Kargo ücretini tekrar Victor karşılıyor bir de fare hediye edecekler. Dediğim gibi sorun ürünün gecikmesi veya ssd bozuk gelmesinden ziyade teknik serviste çalışanın ciddiyetsizligi ürünü yollamayın dememe rağmen Kayseri'ye yollamasi. Neyse yarın elime ulaşacak (umarım).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burokoli -- 19 Kasım 2014; 16:04:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burokoli

şimdi arkadaşlar durum şöyle diyorsunuz ki güvenlik nedeniyledir. zaten barış bey de bunu dedi şayet sen telefonla son gün arayıp desen yollamazdık ama bana öncesinde mesaj olarak kendi telefonundan attığın için yollanması gerekti dedi. bu noktada zaten ben daha önceden de yani istanbul'a gitmeden de barış beye söylemiştim. herneyse olaya prosedür olarak bakarsanız normalde pazar verilen sipariş salı veya çarşamba gelmiş olsaydı ben örn: çarşamba günü alır tekrar yollardım cuma kayseri'ye gelir ürünümü alırdım yani bu gecikmenin de getirdiği etki sonucu olaylar bu noktaya vardı. yani sonsuz bir döngü halinde gidemez ki bu güvenlik konusunda kayıtlı telefon, Tv kimlik numarası gibi basit bilgiler kullanılabilir veya gönderilecek evdeki kişilerin benimle aynı soyadında olduğunu da görebilirler.

son durum: kargom kayseri'ye gitmiş ve düzeltme yapılmış ordan da antalya'ya gelecekmiş. umarım pişman olmam ilerde ve bu kadar çektiğimiz sorunlara değer. inceleme videolarını tekrar koyacağım biraz sakin olmam lazım önce. burdan da tekrar ediyorum şu çıkmasın her victor alan böyle sorunla karşılaşır gibi. bu asus da da olabilir başka markalarda da olabilir. victor'un biraz daha profesyonel ve koordinasyonlu çalışması ile düzeltilebilecek bir sorun bu.

Son durum : An itibariyle ürün kayseriden bana gelecek. Kargo ücretini tekrar Victor karşılıyor bir de fare hediye edecekler. Dediğim gibi sorun ürünün gecikmesi veya ssd bozuk gelmesinden ziyade teknik serviste çalışanın ciddiyetsizligi ürünü yollamayın dememe rağmen Kayseri'ye yollamasi. Neyse yarın elime ulaşacak (umarım).
    senin yerinde olsam o makineyi iade eder gider asus lenova dell vs... gibi dünya devi markalarının ürünlerini alırım onların teknik servislerindede sorun yaşarsın ama gerçekten haklıysan ve bunu ispatlayacak net kanıtların varsa yurtdışındaki ofislerine bir telefon bir e-mail bak o firma türkiyedeki servisi ne yapıyor şırıngayla kan alırlar bir tarafından :) aslında yazılacak çok şey var ama değmez türkiyede u serisi işlemcilere 2000 tl veren insanlar olduğu sürece casper exper monster victor gibi kendi ülkenin firmaları daha çok yolarlar böyle insanları

• quote:

Orijinalden alıntı: ucaryasin

Buyrun ulan ya eçmiş olsun Victor Monster isterse artik 880M ile 2000TL ye ürün cikarsa yine almam senden önce bir arkadaşin basina da gelmisti ayni sorun kargo vs. Bosuna insanlar Asus MSI Lenovo gibi markalar önermiyorlar her neyse bu konuyu da ya o victor gaming kullanici adli uye sildirir ya da seni bu konudan hemen sonra arayip bir seyler zirvalayip konuyu sildirirler geçmiş olsun tekrar. Bence direk ürünü geri iade et onun yerine kaliteli güvenilir markali bir ürün al.Ah Victor ah!!

Victor'u bilemem ama gerçekten monster teknik servisi şu zamana kadar gördüğüm en iyi teknik servis bence hakkını vermek gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: LiveStorm-TR

quote:

Orijinalden alıntı: ucaryasin

Victor'u bilemem ama gerçekten monster teknik servisi şu zamana kadar gördüğüm en iyi teknik servis bence hakkını vermek gerek

Alıntıları Göster
    olayı victor monster noktasına getirmek doğru değil hocam. monster da bir ton şikayet almış.. olay biraz beklenti meselesi...

• burokoli kullanıcısına yanıt
    Son durum nedir hocam
  • Hocam ben bu durumda firmanin yanlis bisey yaptigini dusunmuyorum.siparisteki adres nereyse oraya gider.bana ters bisey gelmedi bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrsysxll365

Son durum nedir hocam

hocam ürün geldi. yanında fare de yollayacaklarını söylediler ama o hala gelmedi pek de umudum yok.
  • quote:

quote:

Son durum nedir hocam

hocam ürün geldi. yanında fare de yollayacaklarını söylediler ama o hala gelmedi pek de umudum yok.

Sen simdi boyle Victor rezaleti diye konu aç, milleti gaza getir, sonra da bekle ki sana mouse gelsin :)
    Gelmez o mouse, ben sana diyeyim..

Bu arada olayı atlamayalım. Burokoli arkadasimizin sisteme kayitli olan cep telefonundan mesaj atarak ve sonrasında da arayarak ürününü Antalya ya yonlendirme istemis olmasi yeterli bir pratik cozum olmaliydi ancak biz bu asamada güvenlik ve tabii daha once yasanan kotu tecrubeler nedeniyle ürünü geldigi yerden daha farklı bir yere gondermek istemedik (zaten ilgili arkadaslarda gonderemezlerdi cunku sistemsel olarak kullandigimiz yazilimda da farklı adrese gondermenin engellenmesi icin kilit var) ama gonderebilmemiz gerekiyor. Hararetli bir surecti sanirsam ama asildi, bu noktada kendimizi gelistirmemize vesile olup, stress ceken Burokoli ye tesekkur ederim.

Tabii o bilgisayarın ilk anda o sekilde gitmemesi gerekirdi, o da daha farklı bir nokta.

Diğer uluslararası marka taraftarlarına da şunu söyleyeyim Tamam hata yapiyoruz ama ben, bu firmanın yöneticisi ve karar mercii olarak Burokoli ye hızlı ve net çözüm ulaştıracak kişi olarak 1 telefon uzaktayım. Eğer siz bu tür bir yanlışlığın yada hiçbir şekilde bu tip bir yanlışlığın uluslararası bir markada olmayacağını düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz. Onlara telefon ile ulaşacağınız ilk kişinin gerçekten yetkili ve etkin olduğuna yada prosedürler haricinde birşeyler yapabilecek yetkili ve etkin birine kolayca ulaşabileceğinize inanıyorsanız sanırım gene yanılıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Victor Gaming Machine

quote:

quote:

Son durum nedir hocam

Sen simdi boyle Victor rezaleti diye konu aç, milleti gaza getir, sonra da bekle ki sana mouse gelsin :)

Bu arada olayı atlamayalım. Burokoli arkadasimizin sisteme kayitli olan cep telefonundan mesaj atarak ve sonrasında da arayarak ürününü Antalya ya yonlendirme istemis olmasi yeterli bir pratik cozum olmaliydi ancak biz bu asamada güvenlik ve tabii daha once yasanan kotu tecrubeler nedeniyle ürünü geldigi yerden daha farklı bir yere gondermek istemedik (zaten ilgili arkadaslarda gonderemezlerdi cunku sistemsel olarak kullandigimiz yazilimda da farklı adrese gondermenin engellenmesi icin kilit var) ama gonderebilmemiz gerekiyor. Hararetli bir surecti sanirsam ama asildi, bu noktada kendimizi gelistirmemize vesile olup, stress ceken Burokoli ye tesekkur ederim.

Tabii o bilgisayarın ilk anda o sekilde gitmemesi gerekirdi, o da daha farklı bir nokta.

Diğer uluslararası marka taraftarlarına da şunu söyleyeyim Tamam hata yapiyoruz ama ben, bu firmanın yöneticisi ve karar mercii olarak Burokoli ye hızlı ve net çözüm ulaştıracak kişi olarak 1 telefon uzaktayım. Eğer siz bu tür bir yanlışlığın yada hiçbir şekilde bu tip bir yanlışlığın uluslararası bir markada olmayacağını düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz. Onlara telefon ile ulaşacağınız ilk kişinin gerçekten yetkili ve etkin olduğuna yada prosedürler haricinde birşeyler yapabilecek yetkili ve etkin birine kolayca ulaşabileceğinize inanıyorsanız sanırım gene yanılıyorsunuz.

hediye edeceğiz demişsiniz ve foruma göremi çalışıyorsunuz

• quote:

quote:

quote:

Son durum nedir hocam

aslında haklısınız başlığı bulamadım şimdi de başlığı değiştiremiyorum. ben sadece olan biteni yazdım kötüleme veya kıyaslama işine girmedim veya şu marka bu markada olmazdı diye. ben artık bende şans yok diyorum hangi marka olursa olsun bende olurdu bu olay. :) işin şakası bir yana sizin hakkınızı asla yiyemem ilginiz ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. şayet başlığı değiştirebilirsem "victor bilgisayar alırken yaşadığım çileli süreç" adında değiştirmek istiyorum :D valla ben fareyi hakettiğimi düşünüyorum bu çileler sonucu gelmezse de artık yapacak bir şey yok . zaten fareyi teklif eden nergis hanımdı . :) bugün de yollandı sanırsam ehehe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burokoli -- 24 Kasım 2014; 19:19:40 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Son durum nedir hocam

aslında haklısınız başlığı bulamadım şimdi de başlığı değiştiremiyorum. ben sadece olan biteni yazdım kötüleme veya kıyaslama işine girmedim veya şu marka bu markada olmazdı diye. ben artık bende şans yok diyorum hangi marka olursa olsun bende olurdu bu olay. :) işin şakası bir yana sizin hakkınızı asla yiyemem ilginiz ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. şayet başlığı değiştirebilirsem "victor bilgisayar alırken yaşadığım çileli süreç" adında değiştirmek istiyorum :D valla ben fareyi hakettiğimi düşünüyorum bu çileler sonucu gelmezse de artık yapacak bir şey yok . zaten fareyi teklif eden nergis hanımdı . :) bugün de yollandı sanırsam ehehe.

Nergis anlamaz maalesef mouse tan :(
    Çileli günler seni bekliyor bence, usb kablolu bir mouse gelecek sana ben sana diyeyim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Son durum nedir hocam

Nergis anlamaz maalesef mouse tan :(
    Çileli günler seni bekliyor bence, usb kablolu bir mouse gelecek sana ben sana diyeyim :)

zaten şuan var fare ben onu anı olarak saklayacağım. :)

• Çalışanların tavrı bence hoş olmamış lakin ortada rezalet denecek bir durum da göremiyorum.

1366x768 panellere 2 bin lira üstü bayılmaktansa Victor hala çok avantajlı. Asus deyip duruyorsunuz da (laptopum asus) onların servis de ortada. Bir düştün mü dibine kadar geçirmeden bırakmıyor keretalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonfly23

Çalışanların tavrı bence hoş olmamış lakin ortada rezalet denecek bir durum da göremiyorum.

1366x768 panellere 2 bin lira üstü bayılmaktansa Victor hala çok avantajlı. Asus deyip duruyorsunuz da (laptopum asus) onların servis de ortada. Bir düştün mü dibine kadar geçirmeden bırakmıyor keretalar.
    Kardeş sen ne sorunlu bir adammışsın bir tane laptop almışsın F/P ürünü serviside sorun çözmeye odaklı. Bence kişisel olayları bir kenara bırak ve sana verilen cihazın kalitesine iş görmesine odaklan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asilkan_25

Kardeş sen ne sorunlu bir adammışsın bir tane laptop almışsın F/P ürünü serviside sorun çözmeye odaklı. Bence kişisel olayları bir kenara bırak ve sana verilen cihazın kalitesine iş görmesine odaklan.

sorunlu ile şanssız kelimesinin yerini değiştirip kalan cümleyi onaylıyorum. şuan zaten bir sorun ettiğim yok. başıma geleni anlattım hepsi bu. bunu da anlatamayacaksam daha ne..? umuyorum aynı şeyler bir gün senin de başına gelir. :) cihazın kalitesine odaklanırsın sonra.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.