Şimdi Ara

Video İzlerken Anlık Donma Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başına daha önce gelen ya da duyan bilen birileri vardır diyerekten bilgi almak istedim. Sorun şu;

İnternetten video izlerken (tüm tarayıcılarda test ettim) 1 saniyelik bir görüntü donması oluyor ve yeni bir donanım bulunduğu zaman çıkan ses geliyor (Windows 7'deki ses) Test amaçlı Aygıt Yöneticisi açıkken baktığımda tam o ses geldiğinde sanki tarama yapıyor gibi ama yeni bir şey eklenip çıkmıyor, liste yenileniyor sadece.

Sistemi yeni topladım ve tüm driverlar son sürüm ve doğru olarak yüklü. Her şey normal gözükmesine rağmen her 1-2 dakikada bir kere olmak üzere bir saniye takılma yaşıyor windows. Sorun hakkında bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

Not: Eset Smart Security ve Combofix taraması yaptırdım ve sonuç alamadım.

• hddniz yeni mi?

bir pcde yaşamıştım pc yeniydi ama hdd değişmemişti hddde bariz zorlamanın sesi geliyordu(özellikle okuma yaparken.)
    Hdd değiştirdik sorun kalmadı bu yöne yönelip bi bakmanızda fayda var

böyle bir sorun yaşamıştık belki bir yardımı dokunur başka birşeyde olabilir.
  • işletim sistemini yenilemeni rica ediyorum birde öyle dene. sık karşılaştıgım bir problem.. işletim sistemini faklı bi cd ile yükle
  • quote:

Orijinalden alıntı: atof

hddniz yeni mi?

bir pcde yaşamıştım pc yeniydi ama hdd değişmemişti hddde bariz zorlamanın sesi geliyordu(özellikle okuma yaparken.)
    Hdd değiştirdik sorun kalmadı bu yöne yönelip bi bakmanızda fayda var

böyle bir sorun yaşamıştık belki bir yardımı dokunur başka birşeyde olabilir.

OCZ Vertex 4 SSD var sistemde. Herhangi bir sıkıntısı yok. Ayrıca 3 tane farklı markalara ait HDD mevcut veri depolama için onlarda da bir sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursat.samli

işletim sistemini yenilemeni rica ediyorum birde öyle dene. sık karşılaştıgım bir problem.. işletim sistemini faklı bi cd ile yükle

İşletim sistemini zaten daha yeni kurdum ve MSDN ile taze indirip USB ile kurulum yaptım.
  • işletim sisteminin kurulu oldugu harddiski sata1 bagla biosdanda öne al
  • quote:

işletim sisteminin kurulu oldugu harddiski sata1 bagla biosdanda öne al

Öyle zaten. SSD'de kurulu işletim sistemi ve Sata1'e bağlı olarak direk Biosta First seçili.
  • harddiskini tarat birde ram bul tam ramların salammı gorelım
  • flash updatelerini kontrol et.
    antivirüsün tarama yaparsa da duraklatabilir. antivirüs'ü kapatıp bir de öyle dene.
    hdd'yi denemişsin sanırım ve işletim sisteminin kurulumunda da sorun yok yazmışsın.
    son olarak ramlari çıkarıp yeniden tak daha da olmadıysa işlemci diyeceğim ama fazlasıyla abartılı olur :D
  • quote:

harddiskini tarat birde ram bul tam ramların salammı gorelım

Sistem sıfır zaten tek tek tüm parçaları test ettim. Sorun yok. Harddisk tarattım, (Eset Smart Security - CCleaner - Combofix - MalwareBytes) sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dvdwriter

flash updatelerini kontrol et.
    antivirüsün tarama yaparsa da duraklatabilir. antivirüs'ü kapatıp bir de öyle dene.
    hdd'yi denemişsin sanırım ve işletim sisteminin kurulumunda da sorun yok yazmışsın.
    son olarak ramlari çıkarıp yeniden tak daha da olmadıysa işlemci diyeceğim ama fazlasıyla abartılı olur :D

Hepsini yaptım =) Bence çok basit bir problem ama dur bakalım çözeceğiz elbet =)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.