Şimdi Ara

vınn mesaj almıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
7.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • vınn bilgilendirme mesajı almıyor. önceden sim hafıza dolu diyordu telefona takıp hallettim ama bağlantı kurduğumda dın dın mesaj sesi yok. Bu problemi nasıl çözerim?

• böyle bir problem yaşayan yok galiba
  • valla bende hiç yapmadı bu zamana kadar
  • Arkadaşlar bunu tek çözümünü az önce turkcell'den teknik hizmetleri arayarak öğrendim uyguladım ve sorunum çözüldü
    önce wınn modemimizi bilgisayarımızdan çıkarıyoruz... ve aşağıdaki işlemler tamamlanana kadar takmıyoruz
    1. Belgelerim klasörü içindeki Wınn klasörünü shift+delete yaparak siliyoruz.
    2. Bilgisayarım>yerel disk c'yi açıyoruz> araclar, seçenekler, klasör seçenekleri , görünüm, gizli dosya ve kalsörleri göster seçeneğini seçip uygula tamam diyoruz ve c sürücüsü içindeki documents and settings klasörünü açıyoruz.. daha sonra users klasörünü ardindan aplication data klasörünü açıp o klasördeki Turkcell teknoloji isimli klasörü yine shift+delete yaparak siliyoruz....
    3. denetim masasından program ekle kaldır a gelerek wınn'ı kaldırıyoruz
    4. kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz
    5. bilgisayar açıldıktan sonra wınn modemimizi takıyoruz ve karşımıza çıkan kurulum işlemlerini takip ediyoruz...
    6.bu işlem tamamlandıktan sonra wın'ımızı pc den çıkarmadan sim kartı wınn dan çıkarıp tekrar takıyoruz...
    7.sim senkronizasyonu yapılıyor gibi bir ileti alacaksınız...senkronizasyon tamamlandıktan sonra pc yi son kez yeninden başlatıyoruz..
    bilgisayar açıldıktan sonra wınn modeminiz "sim hafızası dolu" hata iletisini almadan bir önceki güne ve o güne kadar gelen mesajlarınızı görecek duruma dönecek... oradaki mesajlarınızı okuyup hemen silin...

tek sorun şu "sim hafısası dolu " iletisini almaya başladığınız günden sonra gelen mesajları göremeyeceksiniz..
    uygulayan arkadaşlar dönüş yaparlarsa faydalı olur....

İşletim sistemim iksP Professionall (iks tusum bozuk :) ) yukarıdaki dosya ve klasörlerin yerleri işletim sistemlerine göre değişebilir...
    Geçmiş olsun
    muteber miktarda sevgiyle beraber saygılar ve iyi bayramlar..

• bu sorunun çok basit bir çözümü var yukardaki arkadaşın yazıklarını uygulamanıza gerek yok.ben denemiştim olmadı zaten.bende rastgele deneyerek çözdüm
    önce ana sayfadan SMS e tıklayın.daha sonra gelen kutusuna tıklayacaksınız ama burada dikkat edilmesi gereken nokta burası.gelen kutusuna tıkladıktan sonra hepsi sil butonou aktif oluyor 1 saniyeliğine.işte gelen kutusuna tıklar tıklamaz o hepsini sil butonuna tıklayın sorun çözülüyor.tabi biraz hızlı olmalısınız ama zor değil. daha sonra gelen kutusun içindeki modem ve sim ede aynı şeyleri uygulayın.sorun tamamen çözüldü arada sırada bu işlemi tekrar edebilirsiniz.

hala sorun çözülmediyse başka bir bilgisayarda deneyin düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iso227 -- 30 Mart 2016; 18:16:07 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.