Şimdi Ara

VİSTA'DA HDD SÜREKLİ BŞLER YAPIYOR YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR VİSTA SP1'li İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIYORUM, İŞİN TUHAFI MAKİNA BOŞTAYKEN DE, OYUNLARDA YA DA HERHANGİ BİR UYGULAMADA DA HARD DİSK SÜREKLİ BİRŞEYLER YAPIYORMUŞ GİBİ SESLER ÇIKARIYOR VE RAHATSIZ EDİYOR..
    AYNI SORUNU YAŞAYAN VE ÇÖZÜMÜNÜ BİLEN BAŞKA ARKADAŞLAR VARSA LÜTFEN YARDIM... TŞKURLER

• 1. Otomatik birleştirmeyi kapat, arada sırada daha uygun birleştirme programları kullan. (Hard Disk/araçlar)
    2. Indexing servisini (Hızlı arama için Dizin Oluşturma Hizmeti) kapat. (Hard Disk Sağ tık özellikler)
    3. Superfetch özelliği de kapatabilirsin, ama tavsiye etmem, en çok kullanılan programların daha çabuk açılmasını sağlar.

Kolay gelsin...
  • Superfetch özelliği nasıl kapatılıyor acaba?
  • http://forum.donanimhaber.com/m_25105182/tm.htm burdaki ayarları yap pc yi actıktan 5 dakka sonra harddisk normal bi halde görür sin onun öyle olma sebebi daha hızlı arama özelligi ve bi kaç sey daha :)
  • Ayrıca SİSTEM GERİ YÜKLEME bilgisayarı çok fazla yavaşlatıyor. Tüm yapılan değişiklikleri bir kenarda tutmak zordur tabi. Ben hep kapatırım, vistada hiç bir yavaşlama kalmıyor.

quote:

Superfetch özelliği nasıl kapatılıyor acaba?

Superfetch servislerden kapatılabilir. Bilgisayarım/Yönet/Servisler. Superfetch'e sağ tıklayıp özelliklerden DEVRE DIŞI seçip yeniden başlatın, RAM tüketimi azalır, ama bazı programların açılış süreleri uzayabilir. RAM çok ise kapatılmaması daha iyidir.

Saygılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.