Şimdi Ara

vista'yı kaç defa kurabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şu anda bilgisayarımda hem xp hem de vista kurulu. Vista Home Premium versiyonunu yaklaşık bir ay önce orijinal oem olarak satın aldım ve ilk kurduğumda aktivasyon yapmadım ama bir iki gün içerisinde bir aylık aktivasyon süresi dolacak. Açıkçası vista sp1 çıkınca vista'yı tam olarak kurmak ve kullanmak istiyorum fakat vista'yı aynı bilgisayara aynı ürün anahtarı ile kaç defa kurabildiğimizi bilmiyorum. Acaba belli bir kurma limiti var mı yoksa istediğimiz kadar kaldırıp kurabiliyor muyuz? Bu konuda bana bilgi verebilecek deneyimli arkadaşların yanıtlarını bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler...

• bende belirli bir limiti var diye duymustum sordum ama biz oyle birsey duymadık dediler belki farklı dusunen vardır ve bizi aydınlatır
  • arkadaşlar ben de aynı soruyu sormuştum forumdan arkadaşlara donanım değiştirmedikçe istediğiniz kadar kullana biliyormuşunuz
  • Donanım değiştirmekten kasıt ne acaba ? Herhangi bir parçayı değiştirince tekrar kuramıyor muyuz yani ? Biraz saçma bir uygulama gibi geldi bana, konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatırsa sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hyperborian

Donanım değiştirmekten kasıt ne acaba ? Herhangi bir parçayı değiştirince tekrar kuramıyor muyuz yani ? Biraz saçma bir uygulama gibi geldi bana, konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatırsa sevinirim...

anakart
  • anakart değişmediği sürece istediğiniz kadar kurabilirsiniz bazen şöyle bir sorun oluyor. kurarken cdkeyi giriyorsunuz kendi otomatik aktivasyon yapmaya çalışırken bu lisans anahtarı kullanımda diyobiliyor öyle bi sorun olursa bilgisayarıma sağ tıklayın ürün anahtarını değiştir diyip aynı anahtarı tekrar yazın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GobliN

anakart değişmediği sürece istediğiniz kadar kurabilirsiniz bazen şöyle bir sorun oluyor. kurarken cdkeyi giriyorsunuz kendi otomatik aktivasyon yapmaya çalışırken bu lisans anahtarı kullanımda diyobiliyor öyle bi sorun olursa bilgisayarıma sağ tıklayın ürün anahtarını değiştir diyip aynı anahtarı tekrar yazın.

bende o sorun olmuştu. anakartı değiştirince bu lisans anahtarı kullanımda demişti. ama ben ürün anahtarımı değiştir diyince olmamıştı.

microsoft'u arayıp telefonla aktivasyon yapmak zorunda kalmıştım.
  • peki işlemci degistirince?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Randall

peki işlemci degistirince?

ben sadece anakart'ı değiştirince sorun oluyor diye biliyorum.
  • Yanıtlar için teşekkürler ancak sanırım hala kesin bir bilgiye sahip değiliz. Ayrıca microsoft saçmalamış bence, ne yani vista kurdum diye kendi bilgisayarımda donanım değişikliği yapamayacak mıyım? Buna kimse karışamaz, istersem ikide bir anakart değiştiririm. MS korsanla mücadele edemeyince böyle saçma uygulamalar icat etmiş
  • Arkadaşlar yok mu bu konuda kesin bir bilgisi olan, orijinal vista'yı donanım değiştirsek de kaç defa kurabiliyoruz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hyperborian

Arkadaşlar yok mu bu konuda kesin bir bilgisi olan, orijinal vista'yı donanım değiştirsek de kaç defa kurabiliyoruz?

istediğin kadar kurabiliyorsun. ancak donanım değiştirdikten sonra internetten aktivasyonu yapamıyorsun. sonra microsoft'u arıyorsun. onlar sana birkaç defa aktivasyon için yardımcı oluyorlar. bu telefonla aramayı çok yapınca müşteri temsilcisiyle konuşman isteniyor. sonra o da sana birkaç defa yardımcı oluyor. aktivasyonu yapabiliyorsun. telefonla aktivasyona devam ettikçe sende bilgisayarının ve oem vistanın olduğu faturayı istiyorlar. onu fakslıyorsun. senin adına bir dosya açıyorlar. ve sonra istediğin kadar aktivasyon yapıyorsun.

bu yazdıklarımın bazılarında hata olabilir, hatırladığım kadarıyla böyleydi. vista ilk çıktığında oem ile box vista arasındaki fiyat farkı neden bu kadar fazla başlıklarında bunlar konuşulmuştu.

hatta ben bu olaylarla uğraşmamak için OEM vista almamıştım. Şuanda BOX vista kullanıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: can-selcik
    istediğin kadar kurabiliyorsun. ancak donanım değiştirdikten sonra internetten aktivasyonu yapamıyorsun. sonra microsoft'u arıyorsun. onlar sana birkaç defa aktivasyon için yardımcı oluyorlar. bu telefonla aramayı çok yapınca müşteri temsilcisiyle konuşman isteniyor. sonra o da sana birkaç defa yardımcı oluyor. aktivasyonu yapabiliyorsun. telefonla aktivasyona devam ettikçe sende bilgisayarının ve oem vistanın olduğu faturayı istiyorlar. onu fakslıyorsun. senin adına bir dosya açıyorlar. ve sonra istediğin kadar aktivasyon yapıyorsun.

bu yazdıklarımın bazılarında hata olabilir, hatırladığım kadarıyla böyleydi. vista ilk çıktığında oem ile box vista arasındaki fiyat farkı neden bu kadar fazla başlıklarında bunlar konuşulmuştu.

hatta ben bu olaylarla uğraşmamak için OEM vista almamıştım. Şuanda BOX vista kullanıyorum.

evet, dogru.. ben de aldigim hp laptop'in ram'ini 1gB'tan 2gB'ta cikardim.. internetten aktivasyon edemiyorsun, key'i tekrar girsen bile.. telefonla aktivasyon ettim.. otomatik telefon aktivasyonu gibi birsey bu da.. sen ona bir 'installation id' giriyorsun telefonla, o da sana 'confirmation id' soyluyor; 'confirmation id'yi giriyorsun bilgisayarina, aktivasyon tamamlanmis oluyor (:

• ram değiştirincede yeni aktivasyon istiyor başıma geldi ordan biliorum :)
  • bu yuzden zaten oem lisanslar genelde notebooklarda kullaniliyor.
  • can-selcik in dediği doğru istediğin kadar güvenle kurabilirsin donanım değiştirsen bile
  • Orjinal olduktan sonra dert etmeyin herzaman key bulursunuz..
  • Yani arkadaşlar ben şunu anladım bu yazdıklarınızdan orjinal vista cdsini aldığım sürece bu cdden birin üstünde bilgisayara kurum yapabilirim öylemi... Çünkü ben alınca kendime babama en azından yüklemek istiyorum tek cdyle bu ikisine yükleyebilirim diorsunuz öylemi... Bilgilendirirseniz çok sevinirim vede teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: okistylesman

Yani arkadaşlar ben şunu anladım bu yazdıklarınızdan orjinal vista cdsini aldığım sürece bu cdden birin üstünde bilgisayara kurum yapabilirim öylemi... Çünkü ben alınca kendime babama en azından yüklemek istiyorum tek cdyle bu ikisine yükleyebilirim diorsunuz öylemi... Bilgilendirirseniz çok sevinirim vede teşekkürler...

hayır nerden çıkardın. bir orjinal windows aynı anda sadece 1 adet pc'ye kurulu olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.