Şimdi Ara

Vodafone Kontratlı HTC Desire PDA >> Custom Rom Yükleme İşlemi.... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
456
Cevap
2
Favori
33.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en son durum: oxygen romdan kurtulup başka reflext hd yükleyeyim dedim
    bi şekilde bağladım bilgisayara aleti
    yükledim, ama başlamadı sürekli reboot yapar hale geldi htc ekranında ondan dolayı
    leedroid e döneyim deddim yükledim
    o da boot ekranında takılıyor şu anda..

recovery açılıyor o yönden sıkıntım yok ama nerede problem var bulamıyorum.
    partition programıyla partition yaratmıştım kartta ondan olabilirmi
    bir de recovery e ilk girdiğimde sd card ı kontrol ederken 2 dosyayı bulamadığını belirtip sonra devam ediyor normal şeklinde
    acaba o iki dosyayı internetten bulup sd card a atsam düzelirmi bilemedim ya..
  • dosya pb99diag.zip
  • ra recovry dışında başka bir bootloader kullanıyorsanız sorun muhtemelen sdcard'dan kaynaklanıyordur . Bence sdcard'ı pc'ye bağlayıp tüm patitionları silin . Sonra fat32 olarak biçimlendirin . Bu işlemden sonra kartı pcden çıkartırkende usb aygıtları çıkartırken çoğu zaman ihmal ettiğimiz hemen çektiğimiz şekilde değilde donanımı güvenle kaldır şekliyle kaldırın . Ayrıca sdcardlı kurulum yapıyorsanız kartınız bence mutlaka class 6 olmalı ve bootloader olarak ra-recovery kullanmalısınız .
  • benign2004 bir şekilde düzeldi senin dediklerini deneyince..
    ama şimdi sd kart okumuyor alet..

off ilk defa bu kadar zayıf kaldım teknoloji karşısında..
  • Şu yasaklamalar olmasada bizde böyle şeylerle uğraşmasak.
  • Arkadaşlar merhaba. Desirenin pili hakkında bir öneriniz var mı?Yani başka pil mi almalıyım yoksa üzerinde bir takım ayarlar mı yapmalıyım? Çok az gidiyor ve 3g çok işime yarıyor benim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akibak

Arkadaşlar merhaba. Desirenin pili hakkında bir öneriniz var mı?Yani başka pil mi almalıyım yoksa üzerinde bir takım ayarlar mı yapmalıyım? Çok az gidiyor ve 3g çok işime yarıyor benim.

Valla Hocam Benim Pilde Az Gidiyor Maalesef.Yapacak Bir Şey Yok.Eğer Başka Pil Alacaksan Kaliteli ve Onaylanmış Marka Almani Tavsiye Ederim.
  • LeeDroid partitionlu SD+ versiyonu için 31.12.2010 tarihli güncelleme çıkmıştır. İlgilenen arkadaşlar için linkini veriyorum.
    (LeeDrOiD_V2.3c_A2SD_PATCH)
    Buradan indirdiğiniz *.zip dosyayı SD karta kopyaladıktan sonra, recovery moddan açıp install from zip seçerek normal rom yükler gibi yüklüyoruz. Yalnız bu işlemi yaparken güncelleme olduğu için wipe uygulamıyoruz. Sadece recovery moddan zipli dosyayı yükleyin. Yükleme sonrasında makinanın açılması 5-10 dk sürebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzeNHocA -- 3 Ocak 2011; 15:14:56 >
  • ozen hocam forumlarda market enabler çok geziyo. cihazı yalnızca root yapıp market enableri yüklesem resmi markete girebilirmiyim.
  • Evet bir şekilde telefonun içinden çıkan sd cardı takınca alet kendine geldi rom manager la ext3 bile yaptım..
    ama kötü olna bunun 4 gb class2 kartta olması:)
    diğer kartı napcam bilmiorum..
    neyse ext3 olayı süpermiş kuruyorum kuruyorum bitmiyor yer:) :)
    ama applanet çalışmıyor galiba yine..
    switch pro diye bi widget vardı indirdiğim ama applanet claısmadıgı ıcın ındıremıyorum..
    musicbox ındırdım
    sarkıyı yazıyosun anında ındırıyosun mukemmel bı uygulama.
  • Applanet bende de 3-4 gündür çalışmıyordu dün akşam düzeldi şu an sorunsuz çalışıyor.
  • emegine saglık hocam ilk sayfadaki tüm yazdıklarını yaparak tlf u root ladım teşekkür ederim ama bir yerde sorun oluyordu onuda biraz araştırmayla buldum htc nin tüm dosyalarını silmiştim ben pc den bu durumdayken usb takınca reflash packed çalışmıyordu ama tekrar htc sync yükleyince ( ama çalıştırmadan sadece yükleme yaparak kalacak ) program çalıştı bunu eklerseniz yazının başına güzel olur ama yinede teşekkür ederim hiç bilmeyen birine bu işi yaptırdınız
  • Custom Rom ile ilgili kafama takılan bir şey var; Ben bir kere custom rom kurdum dolayısıyla radio rom da kurdum ama şimdi başka bir custom rom kurmak istediğimde radio romu da baştan kurmak zorundamıyım diye merak ediyorum. Bu arada kurduğum rom Pays sense HD rom. dün kurdum arayuzu falan gayet güzel ama biraz yavaş geldi bana ama geliştirici zamanla hızlanır diyor aynı zamanda telefonun açılması da baya uzun sürüyor ama yine de denemek isterseniz şuradan indirebilirsiniz;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=865782#

Ben app2sd için 2gb partition yaptım minimum 1gb istiyor eğer deneyen olursa tecrübelerini paylaşırsa güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: sagamor

ozen hocam forumlarda market enabler çok geziyo. cihazı yalnızca root yapıp market enableri yüklesem resmi markete girebilirmiyim.

Hayır giremezsin market vodafone romunda maalesef çalışmıyor. Market enabler zaten ücretli uygulamaları açıyor. Custom rom kursan bile eğer enabler yoksa sadece ücretsiz uygulamaları indirebiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurduygu

Evet bir şekilde telefonun içinden çıkan sd cardı takınca alet kendine geldi rom manager la ext3 bile yaptım..
    ama kötü olna bunun 4 gb class2 kartta olması:)
    diğer kartı napcam bilmiorum..
    neyse ext3 olayı süpermiş kuruyorum kuruyorum bitmiyor yer:) :)
    ama applanet çalışmıyor galiba yine..
    switch pro diye bi widget vardı indirdiğim ama applanet claısmadıgı ıcın ındıremıyorum..
    musicbox ındırdım
    sarkıyı yazıyosun anında ındırıyosun mukemmel bı uygulama.

İstediğin uygulamayı 4shared.com adresinden indirebilirsin ama daha güzeli marketten 4shared uygulamasını indirip kendi hesabınla login olunca .apk uzantılı uygulamaları arayabiliyor ve direk telefonuna indirip kurabiliyorsun.
  • süpersin ya ben bunu bilmiyodum( bir çok şeyi bilmiyorum o ayrı)
    o zaman bi nevi applanet gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurduygu

süpersin ya ben bunu bilmiyodum( bir çok şeyi bilmiyorum o ayrı)
    o zaman bi nevi applanet gibi..

applanetten farkı ne aradığını bilmen gerekir sonuçta 4shared bir paylaşım platformu.
  • hmm tamam, işyerindeyim şimdi giremedim ondan..
    çok teşekkürler..
  • Merhaba. Şimdi bir rom güncellemesi geldi. Şimdi yükle diyince beni baştaki ekrana atıyor. orda ne yapam gerekli?
  • Yani telefonu açınca "sistem yazılımı güncellemesini yükle" diye bir uyarı geliyor. şimdi yükle diyince beni recovery ekranına yönlendriyor. orda ne yapmam gerekli anlayamadım.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.