Şimdi Ara

vodafone ye dava açmalımıyım yardım???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    vodafone vınn hattı kullanıyordum yurtdışına çıktım vınn burda kaldı sonra kullanmadım hani bilirsiniz hattı sözleşmeli olup her ay sabit ücret ödenen cinsten bir aletti(sanırım vodem mi ne deniliyordu?). sonra vodafone 2 fatura ödenmediği için hattı otomatik olarak durdurup sözleşmeyi iptal etmiş. banada cayma bedeli olarak 200 lira gibi bir fatura yansıtmışlar.
    buraya kadar herşeyi kabullendim ve yaklaşık 7 ay önce bütün kalan faturaları cayma bedellerini ödeyip hattı kapatın dedim. hat kapanmıştır diye tahmin ederken oda ne?
    bir numaradan mesaj............ nolu hattınıza ait yasal takip süreci başlatılmıştır? hemen avukatlık bürosunu aradım ben hattımı kapattığımı böyle bir olayın olamayacağını söyledim. tekrar vodafone ile görüştüm sonra tekrar sonra tekrar... bana yine bir fatura çıkmış durumu izah ettim ve bana verdikleri banka hesabına 20 tl yatırdığımda tüm sorunların ortadan kalkacağını söylediler. lanet olsun diyip sırf uğraşmamak adına verdikleri hesaba 20 tl yatırıp aynı zamanda dekontunu mail yoluyla gönderdim. tam herşey halledildi derken dün evime gelen icra kağıdı ile sarsıldım...
    eve icralık olmuşum ve konuştuğum avukatlık bürosu benden tekrar dan 220 tl avukatlık parası talep edip bunu öderseniz dosyanız kapanır diyor. vadofoneyi aradığımda ise siz olayda haklı bulunmuşsunuz deniliyor. Maddi anlamda değil ama manevi anlamdan eve gelen icra kağıdı ile sarsıldım. bunca yıllık ticari yaşantımda tek bir tane bile borcum olmayıp herşey güzel giderken evime icra kağıdı geldi ve nerden geldiğini bilmediğim için(evde yokken muhtarlığa gitmeniz için bırakılan tebligat kağıdından bahsediyorum) gece uyku uyuyamadım .

şimdi sorum şu?

vodafone karşı gerçek anlamda(benim düşüncem 100 bin tl gibi rakamlar) hem maddi hemde manevi tazminat davası açsam bunun hukuk adında yeri nedir? sizce mantıklı bir iş mi yapmış olurum?

cevap veren arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

• sweetdevil S kullanıcısına yanıt
    Çok garip bir durum düşük fatura tutarlarına dava açılamıyordu diye biliyorum.
    Belli ki korkutma amaçlı her yolu denemişler 200 TL için yazık bir şey diyemiyorum.
    BTK ve Bimer'e başvurun onlar ne açıklama yapacak bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Çok garip bir durum düşük fatura tutarlarına dava açılamıyordu diye biliyorum.
    Belli ki korkutma amaçlı her yolu denemişler 200 TL için yazık bir şey diyemiyorum.
    BTK ve Bimer'e başvurun onlar ne açıklama yapacak bakalım.

amacım kesinlikle 200 tl vs değil inanın zaten zamanında göze alıp her dediklerine evet dedim ama eve gelen icra kağıdıyla eşimle huzurumuz kaçtı. manevi olarak ciddi zarar gördüm diyebilirim. zaten ödediğim 200-300 tl de değilim. açacağım dava yüksek olucaktır.
    200 lira'yı bırakın Türk Telekom'dan banada icra kağıdı gelmişti.2006'da açtırdığım hattı kapatırken ödediğim halde 2-3 TL ödenmedi görünmüş her neyse icra kağıdı geldi.
    Ne icrası bu dediğimde anlattı işte ıvır zıvır ne kadar dedim 21 TL o gün bu gündür Avea'ya bulaşmıyordum.Kenarda faturasız hat duruyor zaten burada Türk Telekom'un 3G'si bile çekmiyor.
    200 TL tamam ödemediğiniz için bu para alınacak buraya kadar normal kapansın diye ekstra para yatırıyorsunuz buda tamam ama icra kağıdı gelince bu olmaz burada bir sorun var ama bir sonuç çıkacağını pek sanmıyorum.
    Ben artık önlemimi aldım bu firmalara karşı Türkiye.gov.tr'den borç alacak soracaktan bütün bilgilerim görüyorum herhangi bir durumda anında müdahale ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 12 Ağustos 2016; 19:27:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

200 lira'yı bırakın Türk Telekom'dan banada icra kağıdı gelmişti.2006'da açtırdığım hattı kapatırken ödediğim halde 2-3 TL ödenmedi görünmüş her neyse icra kağıdı geldi.
    Ne icrası bu dediğimde anlattı işte ıvır zıvır ne kadar dedim 21 TL o gün bu gündür Avea'ya bulaşmıyordum.Kenarda faturasız hat duruyor zaten burada Türk Telekom'un 3G'si bile çekmiyor.
    200 TL tamam ödemediğiniz için bu para alınacak buraya kadar normal kapansın diye ekstra para yatırıyorsunuz buda tamam ama icra kağıdı gelince bu olmaz burada bir sorun var ama bir sonuç çıkacağını pek sanmıyorum.
    Ben artık önlemimi aldım bu firmalara karşı Türkiye.gov.tr'den borç alacak soracaktan bütün bilgilerim görüyorum herhangi bir durumda anında müdahale ediyorum.

hayır işin garibi vodafone mh yi aradığımda evet şikayet kaydınız lehinize sonuçlanmış diyor ama bir yandan icra kağıdı geliyor? birde kapanmış kullanılmayan hatta sizin borcunuz .....xx numaraya mesaj olarak gönderilmiş diyor ben hattı kullanmıyorum mesajı nasıl görücem dediğimde onu bilemiyoruz diyor(bu anlattığımda ilk başlarda yaşanan süreç):):)

Sen onlarla görüşüp çözüm bulamazsın. İlk olarak tüm faturaları ödediğini ve son görüşme de herhangi bir faturam kaldı mı dediğimde kalmadı diye müşteri hizmetlerinden onay aldım. Ses kayıtlarında bu görüşme mevcuttur. Bu yüzden göndermiş olduğunuz avukat ücretini kabul etmiyorum ama eksik bilgilendirme olup geri de kalan bir faturam varsa faizi ile ödemeyi kabul ediyorum. Müşteri hizmetlerini şu şu numaradan aradığını ve savcılığa gidip ses kayıtlarını talep edip firmanıza maddi ve manevi dava açacağım diyeceksin olay bu kadar basit.
    İlk olarak müşteri hizmetlerini ara fax numarası iste oraya dilekçeni yaz dilekçenin altına da ek-1 - nüfüs cüzdanı fotokobisi de onu da gönder. Avukatlık ücretini de ödeme. Ayrı olarak bu yazdıklarımı anlaşılır bir dil ile BTKhttps://sikayet.btk.gov.tr/uyelik/ üye olup bu sayfanın altında tüketici şikayeti gönder kısmından şikayetini yolla firmaya daha çabuk çözümlenir.https://sikayet.btk.gov.tr/giris/
    Unutma her zaman ortaya müşteri temsilcisinin ses kayıtlarını atacaksın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.