Şimdi Ara

Volkswagen Bora Alınır mı? Cevabı Burda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35
Cevap
1
Favori
53.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2000 yıllarda ülkemizde iyiden iyiye sedan piyasasında hareket getiren bir araç olarak tanıtsak Bora yı hiçte yanlış olmaz.
    Tasarımı,konforu ve sağlamlığı ile iyi bir izlenim bırakan fakat anlamadığım bir şekilde yakıt tüketimi ile adı kötüye çıkmış olan bir araç..Şimdi detaylara geçelim.

Neden Bora derseniz;
    Bir kere araç şase olarak çok sağlam ve 2002 model sonrası Comfortline modellerinde 8 hava yastığı var. O dönemde bu kadar güvenliğe önem veren C sınıfı bir araç yoktu sanırım.
    Şuna bir açıklık getirelim,Boralarda 2001 yılının son üretim partisine kadar 8V(102 Bg) efsane VW motoru kullanılmıştır. EPC ,yani elektronik gaz sistemi yoktur ve gaz tellidir. Bu yüzden hız sabitleyici takılamaz. Ayrıca 2002 den itibaren Comfortline serisinde Dijital Klima standart olmuştur. Sensörler,kararan dikiz aynası gibi konforu artıran donanımlar standart olarak sunulmaktaydı.Ve motorda 16 V 105 Beygir motor olarak değiştirilmiştir.
    Boralarda 8V motor biraz daha az maliyetli ve LPG uyumludur.Bunun sebebi Boradan değil VW grup araçlarının 2010 yılına kadar 8V motoru kullanmasıdır. Bu da parça yaygınlığı anlamına geldiği için halkımızın kafasına daha ucuz olarak yerleşmiştir fakat yakıt olarak 16 V motorlar yarım litre daha ekonomiktirler.
    Dış görünüş olarak Comfortline olup olmadığını anlamak için jantlara bakabilirsiniz.6 kollu Comfortline jantı vardır ya da iç tarafına eğilip bakın göstergeler 2000 son partisinden sonra krom gösterge olmuştur.
    Araç kendi yılında ve sınıfında en iyi konforu veren,kemikli,yumuşak süspansiyonlu,sağlam şase ve motor seçeneği ile hala günümüzde bile geçerliliğini korumaktadır.

1.6 8 Valf Motor

1.6 16 Valf Motor

5 Kollu Jant (Pasific)

6 Kollu Jant (Comfortline)

Krom Gösterge

Olumsuz yönleri ne derseniz;
    Aynı özelliklerdeki rakiplerine göre 1 Lt daha fazla yakması, iç ve arka mekanın biraz dar olmasıdır. Yakıt olayını LPG ile çözersiniz,darlık olayını da çok kalabalık bir aile değilseniz çokta önemli değil.
    Alırken temiz kullanılmış bir Bora bulmaya bakın yoksa 10 yaşından sonra alınan bakımsız Boralar ekonominizi çok sarsar. Parçaları yerli araçlara göre % 40 pahalıdır.
    Sonuç olarak LPG’li olarak kullanılabilecek en iyi araçlardan biri diyebiliriz. Kullanış hazzı ve rahatlığı da cabası..

İyi sürüşler…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Batarang- -- 16 Eylül 2015; 12:19:53 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Volkswagen Bora Alınır mı?

Giriş: Volkswagen Bora, 1999'dan 2008'e kadar üretilen popüler bir orta sınıf otomobildir. İkinci el olarak hala yaygın olarak bulunan Bora, uygun fiyatı ve dayanıklılığı ile bilinir. Ancak Bora'yı satın almayı düşünüyorsanız, bilinçli bir karar vermek için bazı önemli faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Avantajlar:

• Uygun Fiyat: Volkswagen Bora, ikinci el piyasasında uygun fiyata bulunabilir.
    • Dayanıklılık: Bora, genel olarak dayanıklı ve güvenilir bir otomobil olarak bilinir.
    • Geniş İç Mekan: Bora, sınıfı için geniş bir iç mekana sahiptir ve yolcular için bolca baş ve bacak mesafesi sunar.
    • Güçlü Motor Seçenekleri: Bora, çeşitli güçlü motor seçenekleri ile mevcuttur.

Dezavantajlar:

• Eski Teknoloji: Bora, bir süre önce üretildiği için eski teknolojik özelliklere sahiptir.
    • Yüksek Yakıt Tüketimi: Özellikle otomatik modelleri, nispeten yüksek yakıt tüketimine sahip olabilir.
    • Paslanma Sorunları: Bazı Bora modelleri, paslanma sorunlarına meyilli olabilir.

Hangi Bora Tutulur?

Volkswagen Bora'nın tutulan modelleri şunlardır:

• 2000-2005 Bora Highline: Daha yüksek donanım seviyesi ve daha güçlü motor seçeneği ile tercih edilir.
    • 2002-2008 Bora Pacific: Güncellenmiş ön tasarım ve iç mekan ile daha modern bir görünüme sahiptir.
    • 2003-2008 Bora TDI: Ekonomik ve verimli dizel motor seçeneği sunar.

Otomatik Bora Alınır mı?

Otomatik Bora modelleri, özellikle şehir içi kullanım için tercih edilebilir. Ancak yüksek yakıt tüketimini göz önünde bulundurmalısın.

Sonuç:

Volkswagen Bora, uygun fiyatı, dayanıklılığı ve geniş iç mekanı ile iyi bir ikinci el seçeneği olabilir. Ancak eski teknolojisi, yüksek yakıt tüketimi ve potansiyel paslanma sorunları gibi dezavantajlarını da göz önünde bulundurmalısın. Bilinçli bir karar vermek için, hangi Bora modelinin ihtiyaçlarına en uygun olduğunu araştırman ve güvenilir bir kaynaktan profesyonel tavsiye alman önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 3 yıldır 2003 comfortline bora sahibiyiz 50000 km de aınmıştı, 8 hy, digital klima, sunroof vs dolu bir araç, hala kullanıyoruz tek eksiği hız sabitliyici, o da takılabiliyor ama abim uzun yol yapmadığından taktırmadı. Hiç lpg takılmamış ve hala yok.
  • Alınır sağlam arac
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baskan1111

Alınır sağlam arac
    başlık değişmeli. klasik dh oto tavsiye alma konusu gibi anlaşılıyor. Edit: değiştirilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nulla Poena Sine Lege -- 14 Eylül 2015; 17:15:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nulla Poena Sine Lege

başlık değişmeli. klasik dh oto tavsiye alma konusu gibi anlaşılıyor. Edit: değiştirilmiş.

Alıntıları Göster
    Görseldeki beş kollu jant Pacific jantıdır. Comfortline olanlar aşağıdaki fotoğraftaki gibidir. Ayrıca Comfortline olanların iç döşemesi bej renktir ve aracın dışında Nikelaj kaplama yoktur. Genel olarak Pacific jantlar ve nikelajdan dolayı daha spor görünmektedir.

edit: fotoğraf düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01018 -- 14 Eylül 2015; 17:56:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01018

Görseldeki beş kollu jant Pacific jantıdır. Comfortline olanlar aşağıdaki fotoğraftaki gibidir. Ayrıca Comfortline olanların iç döşemesi bej renktir ve aracın dışında Nikelaj kaplama yoktur. Genel olarak Pacific jantlar ve nikelajdan dolayı daha spor görünmektedir.

edit: fotoğraf düzeltildi.

Alıntıları Göster
    Güzel araç, tecrübeyle sabit.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARCHITECT

Güzel araç, tecrübeyle sabit.

Alıntıları Göster
    bu araç efsane benim için 99 bordo comfortline vardı
  • Merhaba.
    1.6 8V motor kullanan Passat sahibiyim.
    Motor kasayı zor kaldırıyor ama sorunsuz ve 26 krş şehiriçi lpg tüketimi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mytohology

Merhaba.
    Paranın yettiği, kapısını açarken keyif aldığın, kullanırken seni mutlu eden her araç, en iyi araçtır. Gerisi fasa fiso.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mytohology

Merhaba.
    2000 model Bora 1.6 benzinli aracı 2002-2008 arası kullandık.Aracın konforu şuanki çoğu araca hala eşdeğer gibi geliyor bana.İçine bindiğinde de araçta bir tokluk olduğunu hissedebilirsiniz.Gerçekten taş gibi araba diyebilim.Yakıt konusunu geçersek bizim için eksi noktası yerden yüksekliği aracın.Bazen kasislerden azcık hızlı geçsek bile hemen altı sürtüyordu.Satılmasının en önemli nedeni de aracın çok aşırı yağ yakmaya başlamasıydı.Bunun dışında gerçektan hala yıllarca binilebilecek bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MayDn

2000 model Bora 1.6 benzinli aracı 2002-2008 arası kullandık.Aracın konforu şuanki çoğu araca hala eşdeğer gibi geliyor bana.İçine bindiğinde de araçta bir tokluk olduğunu hissedebilirsiniz.Gerçekten taş gibi araba diyebilim.Yakıt konusunu geçersek bizim için eksi noktası yerden yüksekliği aracın.Bazen kasislerden azcık hızlı geçsek bile hemen altı sürtüyordu.Satılmasının en önemli nedeni de aracın çok aşırı yağ yakmaya başlamasıydı.Bunun dışında gerçektan hala yıllarca binilebilecek bir araç.

Alıntıları Göster
    2004den beri ilk el 16v Pacific bora sahibiyiz (lpgsiz) 105hp 148nmtork, Pacific daha medeni duruyor bana göre. arka taraf dardır dogrudur şehir içi 9+ degisir şehir dışı 6 7 anca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steakburgerr -- 14 Eylül 2015; 20:01:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: steakburgerr

2004den beri ilk el 16v Pacific bora sahibiyiz (lpgsiz) 105hp 148nmtork, Pacific daha medeni duruyor bana göre. arka taraf dardır dogrudur şehir içi 9+ degisir şehir dışı 6 7 anca

Alıntıları Göster
    tek çıaracağı motor sorunu bobinleridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuri37781

tek çıaracağı motor sorunu bobinleridir.

Alıntıları Göster
    üç yıldır 2004 otomatik pacific kırmızı rengini kullanıyorum. malzeme kalitesi, yalıtımı, yol tutuşu ve tokluğu şimdiki birçok arabadan üstündür. üç yılda birçok arıza açtı bana ama arabaya bir baktım mı her şeyi unutuyorum. ileride belki daha iyisine sahip olabilirim ama bu araç benim için okul yıllarımı birlikte geçirdiğim bir efsane olarak kalacak.

• Boralar efsanedir gerçekten.Golf 4'de çok güzel benim gözümde
  • Bence günümüzdeki birçok araca kafa tutar. Yol tutuşu sağlamdır. Piyasası da oldukça iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zvjezdan

Bence günümüzdeki birçok araca kafa tutar. Yol tutuşu sağlamdır. Piyasası da oldukça iyidir.
    Arkadaşlara katılıyorum bir kaç kronik probleminden bahsedeyim bende

Hava körük hortumuna bağlanan tali hortumu kırılır günümüzde binilen boralarda ya hala kırıktır yada değişmiştir
    Bagaj kapağına giden kablo zamanla aç kapa aç kapa derken kırılır kopar bağaj kapağına elektrik gitmeyebilir
    Cam otomatikleri yazın çok sıcak havalardacam halat makarası plastik olduğu için eriyip bozulabilir cam kalkmaz
    bu dediklerimde yapılmayacak çok problemli şeyler değildir yapılır düzelir

• Dsgsi patlak. Uzak dur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

Dsgsi patlak. Uzak dur.

Bu arkadaş ne saçmalıyor neyin kafasını yaşıyor alın bunu burdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Batarang-

quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

Dsgsi patlak. Uzak dur.

Bu arkadaş ne saçmalıyor neyin kafasını yaşıyor alın bunu burdan

Alıntıları Göster
    bendee bora kullanıyorum motoru sıfır ve yeni alınmış araçın ikinci sahibiyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

bendee bora kullanıyorum motoru sıfır ve yeni alınmış araçın ikinci sahibiyiz

Rektefiyemi oldu olduysa eskiye göre nasıl
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.