Şimdi Ara

Volkswagen Caravelle 3 yıllık izlenimlerim,incelemem (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
4
Favori
77.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O ortalama hıza göre 9.8 litre ekonomik bence.Hep kısa mesafe kullanyorsun aracı demekki.Fabrika verilerine laf atmaya gerek yok.
  • Masallah. Guzel arac vesselam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok yooook, bence bunlar senin aracın resimleri biz yine KEM gözlerle bakalım daa..

Allah kaza bela vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

O ortalama hıza göre 9.8 litre ekonomik bence.Hep kısa mesafe kullanyorsun aracı demekki.Fabrika verilerine laf atmaya gerek yok.

Fabrika verilerini şehirler arasında da tutturmak zor 70 kg şoför yarım depo yakıt ve 90 km/h ile yakalanıyor o ortalama.6. viteste 90 ile gitmeye çalışırsam 1500 km sonra yine DPF lambası yanmaya başlar çünkü 1600-1800 civarı devirde 90'a ulaşıyor.Ben genelde 5. vitesi kullanıyorum.Bir de böyle bir araçla müsait yolu bulunca basmamak iyi bir irade istiyor

@ cemrek Teşekkür ederim Mustafa abi

• Kardeşim Allah kaza bela göstermesin. Güzel bir minibüsünüz var. :)

Bir de şunu öğendim ki, arkasındaki D ve I kırmızıysa sellektör yapmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

Kardeşim Allah kaza bela göstermesin. Güzel bir minibüsünüz var. :)

Bir de şunu öğendim ki, arkasındaki D ve I kırmızıysa sellektör yapmamak lazım.

Çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

quote:

O ortalama hıza göre 9.8 litre ekonomik bence.Hep kısa mesafe kullanyorsun aracı demekki.Fabrika verilerine laf atmaya gerek yok.

Fabrika verilerini şehirler arasında da tutturmak zor 70 kg şoför yarım depo yakıt ve 90 km/h ile yakalanıyor o ortalama.6. viteste 90 ile gitmeye çalışırsam 1500 km sonra yine DPF lambası yanmaya başlar çünkü 1600-1800 civarı devirde 90'a ulaşıyor.Ben genelde 5. vitesi kullanıyorum.Bir de böyle bir araçla müsait yolu bulunca basmamak iyi bir irade istiyor

:) benim passatin ortalama yakit tuketimi 6.6 litre sehir ici.

Ama 70 litreyi 740 km de bitirdigim oldu. Sehirler arasi yolda ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• güzel bir inceleme olmuş. elinize, emeğinize sağlık hocam.
  • Güzel inceleme olmuş elinize sağlık.

Bu araçlar iyi ki ticari vergilide normal fiyatlara alabiliyoruz,yoksa binek vergisiyle 150'ye filan çıkardı herhalde fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemrek

quote:

quote:

:) benim passatin ortalama yakit tuketimi 6.6 litre sehir ici.

Ama 70 litreyi 740 km de bitirdigim oldu. Sehirler arasi yolda ;)

TDI 140 HP için bence 6.6 litre mükemmel

Ben bazı 1.6 otomatik atmosferikleri görüyorum şehiriçinde 10-11 litreden bahsediyorlar,onları görünce benimki hiçbirşey onların yanında diyorum Şehiriçinde fazla kasarsam 8 litreye kadar düşebiliyor tüketimi.Şehirler arasında 4. viteste 70 le gitsem de, 6. viteste 90 la gitsem de 6.8 in altına hiç düşüremedim.Genelde 130-150 gidiyorum 7.5 litre yakıyor.1 litre az yakacağım diye o boş yolda o hızlarda gidemem

• Elinize sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş
    Fiyat olarakta sizin dediğiniz gibi ülkede araç fiyatları malum bu araca 85 bin değer mi bence de değer
    2011 model dsg şanzumanlı 180 ps bende 2000 km civarı kullandım
    Şehir içi 11 lt şehirler arası 7 lt civarına düşüyor
    Araç gayet güzel seri oturaklı donanımlı ve güçlü
    Hem direksiyonda hem arkada da yolculuk yaptım bu tip bir araca ihtiyacı olana ve bütçesine uyana şiddetle 180 ps tavsiye edebilirim

• emeğinize sağlık, güzel bir paylaşım olmuş.
    büyük MPV lerle ilgileniyorum genelde.
    ama aklımdanda bi caravelle alsammı diye geçirip incelediğim zamanlar olmuştur.
  • Teşekkür ederim

Araç için ileride düşündüğüm 4 şey var.

Televizyon filan koydurmadan başlangıç seviyesi VIP olacak resimdeki gibi.Kimileri tavana mavi mor ışık taktırıp aracı maffediyor.Kimileri de ön konsola kadar ahşap maun kaplatıyor çok çirkin bir görüntü oluşuyor.Resimdeki gibi yaptırmayı düşünüyorum.Fiyat tahmini 5500 lira.

Volkswagen Caravelle  3 yıllık izlenimlerim,incelemem

RCD 510 almayı düşünüyorum RNS 510 a 3 bin lira verecek lüksüm yok.200 liraya da Piranha navigasyon alırım gerekirse,yeter.RCD 510 fiyatı tahmini 500 lira.

Ambleme monte edilen kameralı park sensörü düşünüyorum.Vites R konumuna alındığında açılıyor.Fiyatı tahmini 750 lira.

Son olarak da sadece arka için görüntü amaçlı egsoz düşünüyorum.Ses olmayacak.Fiyatı tahmini 1000 lira.

• quote:

Teşekkür ederim

[
    Ambleme monte edilen kameralı park sensörü düşünüyorum.Vites R konumuna alındığında açılıyor.Fiyatı tahmini 750 lira.

yanlız bu amblem kameralar arka amblemden bagaj açılan araçlar için geçerli senin aracın bagajı amblemdenmi açılıyor

• maşallah çok güzel araç vw'in bir tek minibüslerini seviyorum zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: canakkaleli17

quote:

Teşekkür ederim

[

yanlız bu amblem kameralar arka amblemden bagaj açılan araçlar için geçerli senin aracın bagajı amblemdenmi açılıyor

Daha önce bi Caravelle de görmüştüm.Bagaj amblemden açılmıyor.

Edit ;

Linkte açıklama mevcut.Eski amblem sökülerek,hareket edebilen yeni amblem takılıyor anladığım kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Dogukan -- 21 Mayıs 2012; 16:42:57 >

• Güzel yazı olmuş ellerine sağlık dostum :)
  • öncelikle kazasız belasız kullanın, bende de aynı aracın 140 HP lik modeli.. renk Beyaz...

bir kez ben uzun yolculuk yaptım, bir de babam.. şehir içi de 1-2 kez kullandım.. nisan 17 trafik çıkışlı...henüz 1100 km de... salı günü ikincisini yapıcam allah nasip ederse...

ilk benim kullanmam da, km de 9.8 yaktı. ama çok zorladım, 200 km yi gördüm, sürekli aynı gaz ve viteste kalmadan, iniş çıkış yaptım...performans fena değildi.. 3 ve 5. vitesin güçlü olduğunu hissettim ben...

sonra babam da gitti aynı yere gitti geldi fakat onda 11 litre yaktı ve çekişinin, kendi arabası olan 2004 Starex 140 hp likten düşük olduğunu söyledi... özellikle kalkışlarda... bunun ESP ile alakası var mı acaba ??

sonuçta ikisi de 140 hp fakat starex 2500 CRDİ motor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mago

öncelikle kazasız belasız kullanın, bende de aynı aracın 140 HP lik modeli.. renk Beyaz...

bir kez ben uzun yolculuk yaptım, bir de babam.. şehir içi de 1-2 kez kullandım.. nisan 17 trafik çıkışlı...henüz 1100 km de... salı günü ikincisini yapıcam allah nasip ederse...

ilk benim kullanmam da, km de 9.8 yaktı. ama çok zorladım, 200 km yi gördüm, sürekli aynı gaz ve viteste kalmadan, iniş çıkış yaptım...performans fena değildi.. 3 ve 5. vitesin güçlü olduğunu hissettim ben...

sonra babam da gitti aynı yere gitti geldi fakat onda 11 litre yaktı ve çekişinin, kendi arabası olan 2004 Starex 140 hp likten düşük olduğunu söyledi... özellikle kalkışlarda... bunun ESP ile alakası var mı acaba ??

İyi günlerde kullanın

ESP'nin nasıl etkilediğini ben yukarda belirtmiştim dikkatli okursanız görürsünüz

Hiç 140 HP Starex kullanmadım yorum yapamayacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: mago

öncelikle kazasız belasız kullanın, bende de aynı aracın 140 HP lik modeli.. renk Beyaz...

aynı hp demek aynı güç aynı hantallık anlamına gelmez
    kendinizde dediniz starex 2.5 lt motor var yani caravelleye göre 0.5 lt daha fazla sıkıştırma oranı var buda daha fazla yanma ve daha fazla çekiş gücü demek anlamına gelir hem kalkışlardada bunu hissedersiniz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.