Şimdi Ara

Volkswagen Caravelle 3 yıllık izlenimlerim,incelemem (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
4
Favori
77.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam bendede 130PS T5 vardı 2.500 CC araç 2004dü onu sattım,ama şu anki aldığım arabada yani connectte T5in tadını vermiyor,bende T5 arayışına girdim,sizin bu BİTDİ 180HP motora sahip caravellelerin 2005-2006 modelleri varmı yoksa 2010-2011-2012 felanmı var sadece ? Çoğu kişi yakıta fazla demiş,e bırakında biraz fazla olsun altınızdaki araç 400 NM Tork 2000 CC ve 180 HP motora sahip bi araç,benim sattığım T5e gelirsek;

Motor yüzde 72 çıkmasına rağmen;
    0-100:9.5 Saniye
    Son Hızım:195 di oda yaklaşık 250 kg yük ve 5 kişi ile,bir akrabamda benim aracı beğenip 2011 2000 cc 102 ps olan modelini aldı,kendi aracını sattı daha sonra,benim araçla bi 2000 km yaptı,senin araba benimkinden daha iyi gidiyo dedi ve 2000 kmdede yaklaşık 650 TLlik mazot ile tamamlamışki,aracı bana verdiğinde depo yarıdaydı Ayrıca bayada agresif kullanıyor arabayı Söylediği 6. vites ve 5000 devir altına neredeyse hiç inmedim dedi,birde utanmadan senin arabanın plakayı radar okuyamıyo,yolda karşıda herkesin hızı felan yazıyo diyo,ben geçiyom bişey yok diyo

Aslında 180PS caravelle alınır içine VİP yapılır,bide ECU yeniden güzel bi yazılımla remapping yani chiptuning yapılır 210-230 PS arası güç alınır,araç cayır cayır kullanılır

• Iyi günlerde sorunsuz kullanın.
    Caravelle hoşuma gidenlerden.
  • Merhaba
    biz de caravelle almayı düşünüyoruz yakıt işini ciddiye alıyoruz acaba en az yakıt tüketen modeli hangisi acaba .Haberlerde caravelle bluemotion reklamı vardı çevre ve yakıt dostu diyordu ne kadar doğrudur acaba? saygılar
  • Araca cam filmi uygulaması ve kabarık plaka uygulaması yapıldı.

Önümüzdeki 3-4 gün içinde 3. periyodik bakımı yapılacak,araç 23 bin kilometreye geldi.Periyodik bakım faturasını ve araçtan 1-2 fotoğraf koymayı düşünüyorum önümüzdeki günlerde.
  • Aracın bugün 3. periyodik bakımı yapılmıştır.Klasik her zamanki bakımdan farklı bir şey yapılmadı 647 lira fatura çıktı.

4 adet lastik aldım.İsmi tam olarak Michelin Latitude Tour HP Grnx 235/55R17 99H.Tanesi 440 liradan 1760 liraya geldi.

Ak sigortadan kasko yaptırdım 651 lira tuttu.

Zorunlu trafik sigortası 172 lira tuttu.Yine bir sürü borç :)
  • Ali Dogukan kullanıcısına yanıt
    Dostum hayırlı olsun lastikler. Latitude Tour ları tavsiye üstüne mi aldınız? Ben de lastik araştırıyorum, latitude tour, latitude cross ve goodyear wrangler arasında kaldım. Tavsiyeniz ne yönde? Tour için arazi için patika yol için iyi değil diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz citroene pahalı derken 650 lira cokmus yav. Borc yigidin kamcısıdır. Borcsuz hayatı yadırgıyorum.

• Attorney58 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.Ben de inanın konuya çok hakim değilim.Servise giderken lastik tedirgin etti beni serviste ön arka değişim yaptıracaktım servis danışmanım da lastiğe bakan arkadaş da lastik bitik değiştirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz deyince Michelin ismine güvenerek lastiği görmeden sipariş ettik.Sipariş ettik çünkü serviste de yokmuş.Servis danışmanım lastikler gelince beğenmezseniz almama şansınız var deyince tamam dedim lastikler gelince hoşuma gitti taktırdım.Eve dönerken 200 km hıza kadar çıktım lastik bana çok güven verdi Dunloptan sonra muhteşem geldi freni de yokladım sertçe abs devreye girmedi.İlk izlenimlerim bunlar,şuan için tavsiye edebilirim.Tour hakkında arazi ve patika yol için iyi değil diyorlar yazmışsınız,Michelin çok yumuşak bir lastik bahsettiğiniz şartlara gelecek Michelin lastiği var mı bilmiyorum.Genelde arazide olacaksanız direk Bridgestone diyorum.Michelin konfor lastiği benim gözümde.

• Bu fatura ;

Volkswagen Caravelle  3 yıllık izlenimlerim,incelemem

Lastik değişimi esnasında ;

Km yi 22.222 de denk getirmişim :)

Gece araçların iç mekanı diye giden bi konu vardı o konu için fotoğraf çekmiştim sonra bulamadım o konuyu koyayım madem çekmişim.

• Neden bu kadar masrafa katlanarak minibüs tercih ediyorsun?

Hem yol yapmıyorsun hem de pek yük taşır bir hali yok aracın...
  • Hocam transporterdan ne farki var bu aracin

• Derin Mavi kullanıcısına yanıt
    Normal bir sedandan masraf olarak pek bi farkı yok ki bu aracın.

2.0 TDI Passat Comfortline almayı düşünüyorduk bence Passatın +30 bin liralık hiçbir avantajı yok Caravelle den.

Caravelle M1 otomobil sınıfında yani hız sınırları otomobillerle aynı.Ama M1 olmasına karşın yıllık vergisi 644 TL.Aynı hacim motorlu bir Passatın yıllık vergisi 1840 lira.Caravelle'in muayenesi de otomobiller gibi 2 yılda bir.

Caravelle alternatif,bana daha çok şey sunabilecek ne önerebileceksiniz ki ?

Ya yol yapmıyorsun konusunda hemfikiriz,haklısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amadeus_M

Hocam transporterdan ne farki var bu aracin

Caravelle'in MTV si 322,Transporter'ın MTV si 649 TL'dir.
    Caravelle'de Transporter'dan + olarak ısı ve ses yalıtımı vardır.En büyük farkı da budur.
    Caravelle'de sis farı var,Transporter'da yok.
    Caravelle'de otomatik kapı mevcut servis 4000 TL gibi komik bir rakam istiyor
    Transporter'ın arka kısmında klima yok,Caravelle'de arka kısım var şoför kısmı için ayrı ayrı kontrol edilebilen klimatronik klima var,birbirinden bağımsız.Yolcu bölümünden klima açılıp kapanabiliyor,derece ayarlanabiliyor.
    Transporter'ın tamponları aynaları kapı kolları gövde rengi değil,serviste yaptırmak isterseniz 2000 TL fiyat isteniyor.
    Caravelle ruhsatta hususi yolcu nakli,Transporter kamyonet diye geçer.

İlk sayfada mevcuttu,kopyaladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Normal bir sedandan masraf olarak pek bi farkı yok ki bu aracın.

2.0 TDI Passat Comfortline almayı düşünüyorduk bence Passatın +30 bin liralık hiçbir avantajı yok Caravelle den.

Caravelle M1 otomobil sınıfında yani hız sınırları otomobillerle aynı.Ama M1 olmasına karşın yıllık vergisi 644 TL.Aynı hacim motorlu bir Passatın yıllık vergisi 1840 lira.Caravelle'in muayenesi de otomobiller gibi 2 yılda bir.

Caravelle alternatif,bana daha çok şey sunabilecek ne önerebileceksiniz ki ?

Ya yol yapmıyorsun konusunda hemfikiriz,haklısın.

Dediğin konularda haklısın, art niyet yok sorularımın arkasında sadece merak ettim. Ortalama yakıt olarak Passat'tan en az iki lt fazla yakacaktır, lastik masrafı sık ihtiyaç olmasa da yine boyutttan dolayı fazla olacaktır. Performans açısından 1.6 TDI her nekadar bunun kadar olmasa da buna yakın olacaktır. Hız sınırı meselesinde Hafif ticariler, ticari sınıfında değerlendirilirken ve her yıl muayeneye girerken bunun otomobillerle eş değer olduğunu bilmiyordum, enteresan. Sadece genişlik açısından düşündüğümde beş kişiden fazlaysanız ve kalabalık olarak sık geziyorsanız saygı duyarım, şehir içinde kullanım açısından sıkıntı yaratacak boyutta bir araç. Uzun yolculuklarda da malum büyük araç olduğu için sert ve hızlı kullanıma gelmez. Demek ki ihtiyaçlarınızı bu karşılıyor, maliyet hesabını yapmışsınız zaten.

• arka yolcular ıcın konfor nasıl
    amarok gıbı deıldır herhalde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

quote:

Orijinalden alıntı: Amadeus_M

Hocam transporterdan ne farki var bu aracin

Caravelle'in MTV si 322,Transporter'ın MTV si 649 TL'dir.
    Caravelle'de Transporter'dan + olarak ısı ve ses yalıtımı vardır.En büyük farkı da budur.
    Caravelle'de sis farı var,Transporter'da yok.
    Caravelle'de otomatik kapı mevcut servis 4000 TL gibi komik bir rakam istiyor
    Transporter'ın arka kısmında klima yok,Caravelle'de arka kısım var şoför kısmı için ayrı ayrı kontrol edilebilen klimatronik klima var,birbirinden bağımsız.Yolcu bölümünden klima açılıp kapanabiliyor,derece ayarlanabiliyor.
    Transporter'ın tamponları aynaları kapı kolları gövde rengi değil,serviste yaptırmak isterseniz 2000 TL fiyat isteniyor.
    Caravelle ruhsatta hususi yolcu nakli,Transporter kamyonet diye geçer.

İlk sayfada mevcuttu,kopyaladım.

Tesekkurler hocam acikladigin icin

• Derin Mavi kullanıcısına yanıt
    Rahatlığına birşey diyemem. Sadece yakıt tüketimini merak ettim. Nedir sarfiyatı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dandoldenius

Rahatlığına birşey diyemem. Sadece yakıt tüketimini merak ettim. Nedir sarfiyatı?

En güncel veriler olarak şehirlerarası 120 130 gibi hızlarda 7 litre civarı, şehiriçinde hep 1. 2. vites kullanım şeklinde 9,9.5 litre yakıyor 100 kilometreye

• Guzel arabaymis. 34 plakaysa satsana bana

• Lastiklerinizi servis dışında başka bir yerde fiyat sordunuzmu acaba servis lastiği biraz pahalıya verebiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.