Şimdi Ara

Volkswagen resmen duyurdu: Manisa'da fabrika kuruluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Volkswagen resmen duyurdu: Manisa'da fabrika kuruluyor

Volkswagen, Manisa merkezli Volkswagen Turkey Otomotiv AŞ'yi kurdu.

ÜRETİLECEK İKİ MODEL:
    Buna göre; Volkswagen Manisa'da Passat ve Skoda Superb'nin üretimini yapacak.

kaynak:
    Timeturk.com
    İşte Volkswagen’in Türkiye'de üreteceği 2 model
    https://www.timeturk.com/iste-volkswagen-in-turkiye-de-uretecegi-2-model/haber-1229931

• 207m kullanıcısına yanıt
    207m demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Yani ?

Alıntıları Göster
    Yanisi oldu da bir şeyler ters gitti parasını verdiğin ama haberinin olmadığı araç satın alabilirsin. Geçmediğin köprünün parasını kullanmadığın otobanın parasını vermekte sıkıntın yoksa sorun yok
    Ben bakkal açacağım mahalleye. 100 bin TL gerekiyor. 50 bin TL’sini muhtardan alıyorum.

Ama diyorumki muhtara ‘yetmez’. Sen 50 ni riske ettin bende. Mahallemize süper bakkal acıyorum. Mahallemiz gelişir, sende mahallemize süper bakkal açtık dersin. Ya batarsam ne olacak??? Senden giden para kişisel paran değil. Benimki kişisel.

Muhtarda diyorki AÇ AÇ yeterki aç. Millet sevmezse bakkalını ben karşılarım zararını.

Sonra suratım hafif asik. Olabilir deyip çıkıyorum. Sonra kapı esigini geçer geçmez kıkırdamaya basliyorum. Karnımda kelebekler uçuşuyor. Diyorumki yok boyle 100 de 100 getiri vadeden, bedavadan yatırım. Ne kekledim.

Muhtarda diyor, ‘oh guzel icraat yaptım. Seçim benim’.
    Kurulus sermayesi 980 milyon gibi birsey olmasi lazim zaten bunun 400 mily9nu tevik olarak geri verildi ustune ustluk arac alim garantiside var dedikleri gibi yani adam bedavadan fabrika kurup amle niyetine avrupanin en ucuz iscisini calistiracak almanyada sgari ucrer 1400 euro iken ulkemizde 500 euroya ameleler hazirlanin bakalim diyecekler ne guzel ulke vallaaa. Sen girisimci olmaya kalkip kosgepten para almaya kalksan hastirrr ulan diyeceklerrrr...
  • ilk yorum benden.. hayırlı uğurlu olsun. ülkem için sevinçliyim.
  • Kesin olmayan bilgiye göre 40 bin araç garantisi ve 400 milyon € teşvik sonucunda sonunda kuruldu, hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

Kesin olmayan bilgiye göre 40 bin araç garantisi ve 400 milyon € teşvik sonucunda sonunda kuruldu, hayırlı olsun
    Yani ?
  • Kurulus sermayesi 980 milyon gibi birsey olmasi lazim zaten bunun 400 mily9nu tevik olarak geri verildi ustune ustluk arac alim garantiside var dedikleri gibi yani adam bedavadan fabrika kurup amle niyetine avrupanin en ucuz iscisini calistiracak almanyada sgari ucrer 1400 euro iken ulkemizde 500 euroya ameleler hazirlanin bakalim diyecekler ne guzel ulke vallaaa. Sen girisimci olmaya kalkip kosgepten para almaya kalksan hastirrr ulan diyeceklerrrr...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Yani ?

Alıntıları Göster
    Yanisi oldu da bir şeyler ters gitti parasını verdiğin ama haberinin olmadığı araç satın alabilirsin. Geçmediğin köprünün parasını kullanmadığın otobanın parasını vermekte sıkıntın yoksa sorun yok
  • dur tahmin edeyim bunlarda yine avrupadan gelen araçlarla aynı fiyat olacak.
  • Fiyatta farketme olmaz heralde? Neden diyeceksiniz çünkü vatandaşın lehine birşey olması imkansız bu memlekette
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

Alıntıları Göster
    Ne alakası var yahu. Adamlar Türkiye’ de fabrika açıyor gelmiş burada siyaset yapıyorsun. İşiniz gücünüz iyi şeylerde olsa her zaman muhalefet yapmak.
    Ağa fabrika kurdu diye siz es geciyorsunuz her şeyi. Bak alım garantisi verilmiş ve 400 milyon bir şey paradan söz ediliyor. Bunlar bildiklerimiz . neyse süper oldu fabrika istihdam 2023 reis fosvigin yigenim xd.
  • Her belirli yatırım yapana teşvik verilir. Açın okuyun. Vw zaten geçen yıl 117 bin araç satışı ile ithal markalar arasında lider. Passat superB sınıfın liderleri zaten. 400 milyon euro değerinde teşvik verilecek ki ülkede yüksek yatırım yapan her firma marka alıyor zaten. Toyota Renault Fiat vs aldı.
    Ben bakkal açacağım mahalleye. 100 bin TL gerekiyor. 50 bin TL’sini muhtardan alıyorum.

Ama diyorumki muhtara ‘yetmez’. Sen 50 ni riske ettin bende. Mahallemize süper bakkal acıyorum. Mahallemiz gelişir, sende mahallemize süper bakkal açtık dersin. Ya batarsam ne olacak??? Senden giden para kişisel paran değil. Benimki kişisel.

Muhtarda diyorki AÇ AÇ yeterki aç. Millet sevmezse bakkalını ben karşılarım zararını.

Sonra suratım hafif asik. Olabilir deyip çıkıyorum. Sonra kapı esigini geçer geçmez kıkırdamaya basliyorum. Karnımda kelebekler uçuşuyor. Diyorumki yok boyle 100 de 100 getiri vadeden, bedavadan yatırım. Ne kekledim.

• 50 milyon dolar için tank fabrikasını gözden çıkaranlar, VW ye 400 milyon euro teşvik veriyor. Vallahi bravo!
  • quote:

Orijinalden alıntı: SelamiŞahin

Ağa fabrika kurdu diye siz es geciyorsunuz her şeyi. Bak alım garantisi verilmiş ve 400 milyon bir şey paradan söz ediliyor. Bunlar bildiklerimiz . neyse süper oldu fabrika istihdam 2023 reis fosvigin yigenim xd.
    Resmi açıklama yok bununla ilgili. Onu geçtim, tabiki bir takım teşvikler verilmeli. Adamlar binlerce kişiye istihdam sağlayacak. İhracatımız artacak, ekonomiye katkı sağlayacak. Hala gelmiş yok reyiz 2023 forever vs tarzında çocukça dalga geçiyorsunuz.
  • Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Betondan 10 kat daha iyidir.

Teşviklerde verilir ama bunun ölüçütü reno, fiat, toyota, hyundai gibi firmalarında bizde isterük dememesi. İnşallah böyle olmaz.

Vag cephesinde bakıldığında işçilik en az 10 kat daha ucuz olması. Teşvik, pazar ağı vs.. Demek ki kefe ağırlığı buradan yana olmuş.

Tüketivi cephesinden bakıldığında kötü olmuştur. Çünkü yerli montajın alman montajından kötü olması. Ayrıca fiyat avantajı da olmayacaktır.

Bize tek katkısı istihdam olacaktır. O da zamanla.
  • ülkemiz için hayırlı olsun
  • ARES007 A kullanıcısına yanıt
    Güzel ölçeklendirme.
  • o fabrika için ne tavizler verildi. dış politikadada böyle hep taviz verme üzerine kurulu.kazanan vw dir. ucuz işçilik işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARES007

Hikaye eksik. Bu bilgiler kimin ağzından olduğunu söylememişsin. 2 kişi söylüyor bu olayı:
    1- 80 senedir hiçbir seçimi kazanamayan ve mahallede olan pozitif her şeye karşı çıkan diğer muhtar adayı.
    2- Bakkal açacak kişinin belirlediği 2 mahalle vardı. Diğer mahallenin muhtarı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.