Şimdi Ara

VW BORA İLE İLGİLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
2.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba.Bora ile ilgili artıları eksileri nelerdir,yakıtı ne kadar,ikinci eli nasıl yani kolay satılabilen bir araç mıdır?Rengi önemlimidir?Teşekkürler şimdiden.(Bu arada araç 2000 model Comfortline 1.6 benzinli.)

• Bora konfor öncelikli bir araçtır. Ancak çok yakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceta

Bora konfor öncelikli bir araçtır. Ancak çok yakar.
    1.6 sını bile alsan pişman etmez , confortline olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sdrive

Alıntıları Göster
    LPG ile gayet iyi olur,benzinde şehir içinde 9 lt/100 km civarında tüketimi olacaktır.Kaliteli bir arabadır.İkinci eli tüm VW'ler gibi iyidir,renk konusu size kalmış tabi ki.Bence beyaz ve gri çok yakışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

LPG ile gayet iyi olur,benzinde şehir içinde 9 lt/100 km civarında tüketimi olacaktır.Kaliteli bir arabadır.İkinci eli tüm VW'ler gibi iyidir,renk konusu size kalmış tabi ki.Bence beyaz ve gri çok yakışıyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

+1 ayrıca konforludur ve 2.elde piyasası sağlam

• quote:

Orijinalden alıntı: over and under

quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

+1 ayrıca konforludur ve 2.elde piyasası sağlam

Alıntıları Göster
    evet çok konforlu ve kolay satabileceğin bir araçtır 2000 model 1.6 comfortline modeline 4 yıl binip geçen sene sattığım daha doğrusu 2003 model honda crv ile takas ettiğim aracın konforunu hondada inan bulamıyorum şiddetle tavsiye ederim kronik sorunu boğaz kelebeği ve ön cam kriko halatlarının ve tırnaklarının çabuk bozulması yakıtıda öyle abartı falan değildir

• quote:

Orijinalden alıntı: sadoz5775

evet çok konforlu ve kolay satabileceğin bir araçtır 2000 model 1.6 comfortline modeline 4 yıl binip geçen sene sattığım daha doğrusu 2003 model honda crv ile takas ettiğim aracın konforunu hondada inan bulamıyorum şiddetle tavsiye ederim kronik sorunu boğaz kelebeği ve ön cam kriko halatlarının ve tırnaklarının çabuk bozulması yakıtıda öyle abartı falan değildir

Alıntıları Göster
    Genelde binicisini yakıtta üzer.Fakat LPG ile bu sorun çözülür.Onun dışında gerek duruşu gerek sürüşü gerek konforu gerek kalitesi ile alınabilecek güzel arabadır

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan43

Genelde binicisini yakıtta üzer.Fakat LPG ile bu sorun çözülür.Onun dışında gerek duruşu gerek sürüşü gerek konforu gerek kalitesi ile alınabilecek güzel arabadır

Alıntıları Göster
    Çok yakar yaktığı kadar kaçmaz. Konforlu araçtır çok sessizdir ve malzeme kalitesi şuanki golften daha iyidir. LPG ile uyumlu motoru vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeandan

Çok yakar yaktığı kadar kaçmaz. Konforlu araçtır çok sessizdir ve malzeme kalitesi şuanki golften daha iyidir. LPG ile uyumlu motoru vardır

Alıntıları Göster
    öyle abartıldığı gibi fazla yakması yoktur 100 km de 0.5 lt gibi fazla yakarwww.arabam.com test verilerini diğer araçlarla karşılaştırırsan görürsün şiddetle tavsiye ederim borayı kullanan bilir şuan hondaya biniyorum bütün yol sesi aracın içinde performanslı araç honda ama yakıtıda öyle aman aman az değil yani

• quote:

Orijinalden alıntı: sadoz5775

öyle abartıldığı gibi fazla yakması yoktur 100 km de 0.5 lt gibi fazla yakarwww.arabam.com test verilerini diğer araçlarla karşılaştırırsan görürsün şiddetle tavsiye ederim borayı kullanan bilir şuan hondaya biniyorum bütün yol sesi aracın içinde performanslı araç honda ama yakıtıda öyle aman aman az değil yani

Alıntıları Göster
    Merhaba, arkadaşımda 2004 model Pacifik donanımlı Bora var. Benzinin litre fiyatı 3.40'lar da iken İstanbul trafiğinde 430 kurus yaktıgını söylemişti. O sebeple gaza döndü ve sorunsuz biniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vakkas.

Merhaba, arkadaşımda 2004 model Pacifik donanımlı Bora var. Benzinin litre fiyatı 3.40'lar da iken İstanbul trafiğinde 430 kurus yaktıgını söylemişti. O sebeple gaza döndü ve sorunsuz biniyor.

Alıntıları Göster
    1.6 8 valflik klasik emektar kendini kanitlamis sorun cikarmayan bir motora sahip.Gelgelelim yakit konusunda pek cimri degil.Sehir ici 9,5 -10 lt arasinda yakarsiniz.Performans olarakta maalesef pek basarili degil.Ornegin focus, megan , alfa gibi araclarin arkasinda kaliyor yuksek hızlarda.
    Araba komfor ve yalitim olarak tatminkardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: seckin2112

1.6 8 valflik klasik emektar kendini kanitlamis sorun cikarmayan bir motora sahip.Gelgelelim yakit konusunda pek cimri degil.Sehir ici 9,5 -10 lt arasinda yakarsiniz.Performans olarakta maalesef pek basarili degil.Ornegin focus, megan , alfa gibi araclarin arkasinda kaliyor yuksek hızlarda.
    Araba komfor ve yalitim olarak tatminkardir.

Alıntıları Göster
    Bizde 2004 pasific var çok memnunuz konfor donanım sağlamlık konularında tartışlmaz iyi. İkinci elde değerinin altına düşmez.yakıtı kullanıma göre de değişir biraz fazla olduğu doğru ama diğer artılarının yanında Çok da önemli değil.

Performansa gelince bu araç aile arabası çok hız çok serilik lazım değil ama beklenni vercek sağlam bir motoru var.Hızlanması ve son hızı(195) tatmin eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sdrive

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ==>burak7777<==

ne yani comfortline haricine binilmiyomu

• quote:

Orijinalden alıntı: borabd

quote:

Alıntıları Göster
    Bir ara ben de Bora ile ilgilenmiş ve ufaktan araştırma yapmıştım. Genel görüş konforlu olması ancak arka diz mesafesinin darlığı, performansın düşüklüğü ve iç mekanda tıkırtıların olması gibi şikayetler de vardı. Kendi adıma arka diz mesafesini pek önemsemiyorum çünkü zaten 3 kişilik bir aileyiz ve bunun haricinde ayda yılda bir arka koltuğa binen de biraz sıkışıversin. Performans biraz beklentilerle alakalı ve aynı motorlu Golf 5 bence gayet yeterli performans veriyor, Bora da ona yakın olsa yeter. Tıkırtıların ise kronik bir sorun olduğunu sanmıyorum, kişiye özeldir diye yorumluyorum.

Ama yine de neticede Bora'dan vazgeçtim çünkü tüm sözde dezavantajlarını elemiş olsam da araba benim gözüme çok demode görünüyor. Gerçi Bora'nın aksine aynı dönemlerde var olan Passat ise (yani eski kasası) aşırı derecede (güncel kasaya tercih edecek derecede) hoşuma gidiyor. Tabi bu zevk meselesidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: borabd

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: borabd

quote:

Arkadaş binilmiyor diye bişey söylememiş. Sadece Confortline alırsanız daha iyi olacağını söylemiş. Alaycı tavrınızı anlayamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

quote:

Orjinalden alıntı: borabd

quote:

Arkadaş binilmiyor diye bişey söylememiş. Sadece Confortline alırsanız daha iyi olacağını söylemiş. Alaycı tavrınızı anlayamadım...

Alıntıları Göster
    bahsettiğiniz model aracı tam 5 yıl kullandım (otomatik). muhteşem ötesi... konfor, sağlamlık, yol tutuş, işçilik kalitesi, malzeme kalitesi... yani ne isterseniz en mükemmeli var. yalnız arka koltuk ile ön koltuk arası pek yeterli mesafe yok. bagajı geniş. yakıt durumunu da arkadaşlar yazmış. biraz çok yakıyor ama lpg ile sorun çözülüyormuş. (benimki lpg sizdi).

• DEĞERLİ DOSTLAR 2000-2001 BORA COMFORTLİNE ARIYORUM. DÜZVİTES. TEMİZ. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. EN BÜYÜK HAYALİM BORAAAAA
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher23

DEĞERLİ DOSTLAR 2000-2001 BORA COMFORTLİNE ARIYORUM. DÜZVİTES. TEMİZ. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. EN BÜYÜK HAYALİM BORAAAAA
    LÜTFEN YARDIM. 2000-2001 BORA COMFORTLİNE ARIYORUM. MANUEL VİTES
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher23

LÜTFEN YARDIM. 2000-2001 BORA COMFORTLİNE ARIYORUM. MANUEL VİTES

Alıntıları Göster
    Konfor istiyorsan hiç sorun yaşamazsın. Bora o yünden çok iyi bir araç. İkinci el piyasasıda normal. Diğer arkadaşların dediklerine katılıyorum. Yakıtta bir üzer seni ama pişman olmazsın . . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Messerschmitt BF109

Konfor istiyorsan hiç sorun yaşamazsın. Bora o yünden çok iyi bir araç. İkinci el piyasasıda normal. Diğer arkadaşların dediklerine katılıyorum. Yakıtta bir üzer seni ama pişman olmazsın . . .

Alıntıları Göster
    bende 2004 pasific bora var.yakıt kullandığın şehire göre değişir.ben kayseri de şehir içi kullanımda 6.8 - 7.2 Lt/100 km civarı tüketim ile kullanıyorum.
    diğer 1.6 araçlardan çok farkı yoktur.konforu zaten tartışılmaz.çok sessiz bir araç.sadece ön bardak koyma yerinden ses gelebilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.