Şimdi Ara

win 7 64 bit ultimate neden bu kadar ram yer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    core i7 975 işlemcili
    6gb ramli
    bir pc var. bunda task manager açıp ram usage a baktıımda toplasam taş çatlasın 1200 mb lık memory tüketen program var çoğunun ne olduunu da biliyorum. ama her şey kapalıyken bile bu hayvan %60 ram kullanıyor. devamlı kullanıyor yani ibre hep %60 da. dediğim gbi altta çalışan bi program da yok. virüs olduunu da sanmıyorum çnkü herşey yolunda çalışıyor.
    acaba nedir nedir?
    ayrıca 6gb ram i de bazen 6 göriyo bazen 4 bu da saçma. önerilere açığım

• @rentts
    bu imkansız hocam, normal şartlarda %60 ram kullanımı olamaz.
    bende oyunlarda bile o kadar olmuyor.

şu an masaüstünde ve IE, Opera, Antivir türü epey programlar açık ve sistemimde 4GB ram var toplamda.

win 7 64 bit ultimate neden bu kadar ram yer?

hele de ram görmemezliği de oluyorsa bence önce bios versiyonunu bir kontrol et.
    güncel değilse son sürümü kurabilirsin mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 5 Ocak 2010; 14:18:18 >
  • @sahafiec

Hocam konuyla alakasız olacak ama verdiğin ekran görüntüsünde kullanılabilir bellek olayı yazıyor acaba bilgisayrımı sağ tıkladığında da mı 4 gb(kullanılabilir bellek 1.99) aynne bu şekilde yazıyor..ben de maximus III var öyle yaazıyor ramin yarısı ekran kartına gdiyor da .
  • [img=http://img683.imageshack.us/img683/4861/ekranalntst.th.jpg]

Win 7 64 bit gördüğünüz üzere 1 gb ve üzeri ram kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoldieR_TR -- 6 Ocak 2010; 14:11:22 >
  • beyler kısmen çözdm olayı superfetch i kapatınca size de tavsye ederm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoldieR_TR

[img=http://img683.imageshack.us/img683/4861/ekranalntst.th.jpg]

Win 7 64 bit gördüğünüz üzere 1 gb ve üzeri ram kullanıyor

Aynen öyle boşta dahi 1.25 gb ram kullanıyor. Oyun v.s. birkaç şey açınca 2 gb ı rahat geçiyor.
  •  win 7 64 bit ultimate neden bu kadar ram yer?

Malesef bu kadar oluyor Firefox ve Kaspersky açık.
  • gene sizin iyi vista 64bit ultimate'de benim en az yüzde 38 39 filan oluyor. (4 gb ram)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rentts

beyler kısmen çözdm olayı superfetch i kapatınca size de tavsye ederm.

Superfetch'i kapatmak sistem performansını olumsuz etkileyebilir ayrıca 3gb ve üzeri ramli sistemlerde SF'yi açık tutmak sisteme ram yükü getirmez, zaten ram gereksinimi olduğunda sistem SF'deki dosyaları boşaltır.
  • Arkadaşlar XP den win 7 ye geçenler (vista kullanmayanlar) çok sıkıntı çektiler bu konuda. RAM leri 4 gb ve kullanımı 3. - 3.5 gb civarı olunca benim gibi fırladı beyinleri.
    SuperFetch denilen özelliktir bu. HDD ve İşlemciyi yormuyor, RAM'de internet çerezi gibi yer oluşturuyor. Daha hızlı açılması için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.