Şimdi Ara

Windows 10 USB 3.0 Portları Aniden Bozuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus X550VX laptobum var. Laptobun 2 adet usb 3.0 portundan bir tanesi zaten ilk aldığım haftalarda gitmişti okumuyordu taktığım cihazları fakat diğeri çalışıyordu. Daha sonra diğeri de aynı şekilde okumamaya başladı. Ne takarsam takayım usb 3.o portundan cihaz çalıştıramıyorum.

Fakat telefonu şarja taktığım zaman şarj doluyor bu portlardan. Aygıt yöneticisinden "Evrensel veriyolu denetleyicileri" kaldırıp tekrar başlatmayı denedim fakat bir faydası olmadı.

Intel'in sitesinde usb 3.0 ile ilgili 2 tane driver var ikisini de denedim fakat "Uyumlu değil" gibi bir hata verdi.

• Anakart chipset sürücülerini güncellemen gerekiyor. Eğer usb hub kök dizininde sorun oluşmuşsa önce cihazın statik elektiğini boşaltmalısın. 5v yeterli besleme yapmaz usb bağladığında aygıt tanımlanamıyor hatası verir. Telefonu kesinlikle o porta bağlama pili şişirir bozarsın telefonun patlama riski bile var.

Aldıktan sonra bozuldu dediğin için sanırım anakartta arıza var. Garantisi var ise servise gönder. Eğer yazılım yada virus vs etkisiyle sorunlar var ise işe format atarak başla chipset sürücüsünü güncelle.. Tam model numarasını yazarsan uygun sürücüleri bulabiliriz.

Win+X > Aygıt yöneticisi > Evrensel seri veri yolu denetleyicileri - USB enchanged host controller aygıtında yazan chipset modeli ile bu aygıta sağ tık özelliklere tıkladığında ayrıntılar kısmında donanım kimliklerindeki VEN xxx / DEV xxx numaraları ile sorgulama yaparak uygun sürücüleri bulabilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.