Şimdi Ara

Windows 7 iki harddiskimi katletti...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün büyük bir hevesle Windows 7 64 bit kurdum bilgisayarıma. Sorunsuz kurulum tamamlandı. Çok da stbil çalışıyordu. Kendi driverlarını kendi buldu ağzım açık seyrettim... Sonra yeniden falan başlattım, hiçbir sorun yoktu. Sonra kapattım ve tekrar açtım makineyi. Makine sistemin kurulu olduğu hardiski bulamıyor. Bios'a baktım bios görmüyor. Ulen gitti hardisk görüyonmu dedim. Panik yapmadım ikinci hardiske kurmak için hazırlıklara başladım. Hala Windows 7 için içim kıpır kıpır. Tekrar kurdum. Sorun yok. Çok güzel herşey. Makineyi toplamak için kapattım. Sonra makineyi topladıktan sonra tekrar açtım. O ne, yine hardiskin kurulu olduğu disk uçmuş... Yok artık dedim ya... İki hardiski garantiye verdim. Yeni bir disk aldım. Çünkü diskler garantiden dönene kadar pc'imi kapatmak işime gelmedi. Şimdi biraz nete baktım. Az olmakla beraber bu sorundan müzdarip olan insanların olduğunu gördüm. Çok garibime gitti. Bu nasıl olabilir anlamadım. Başıma gelen bu olayı sizlerle baylaşmak istedim. Şu an istemeye istemeye vista 64 bite geri döndüm...

• garip...
  • aynı olay benimde başıma geldi fakat hardiske bir şey olmuyor,ben şöyle yaptım hardiski pc den çıkardım biosa giremiyordum,çıkarınca bios girebildim hardisk başka bölümüne xp yi kurdum,sonra c yi biçimlendirdim.bende 2 gün uğraştım harddiskin ölmüş dediler ama ölmüyor şimdi xp yi kullanıyorum.bence windows 7 tam sürüm olmadan kullanmamalı yada fazla kurçalamamalı çünki windows 7 adına sonradan çıkan yazılımların zararı oluyor,sonuç olarak harddiskin ölmüyor biosa giremediğin için bilgisayarın sorun çıkarıyor umarım başka arkadaşlara yardımı olur.
  • Harbiden garip.
  • anakart ve hdd modellerini yazar mısın? birde win 7 nereden temin edildi kendi sitesinden mi ?
  • (Coolermaster arkadaşım için yazıyorum )

Gigabyte GA-P35C-DS3R (rev. 2.0) + Seagete 7200 rpm 36mb cache 500gb (ikinci giden hardisk) + Samsung 7200 rpm 16 mb cache 360 gb (ilk giden)... Microsoft'un kendi sitesinden indirmiştim...

(byturan için yazıyorum)
    Valla ben hardiski hiçbir şekilde gösteremedim. Allah'tan garantileri vardı. Garantiye verdim onlar uğraşsın.... :P

Mikrosofttan birkaç mail aldım. Onlara durumu yazıcam...
  • Windows 7 disk misk bozmaz

RAID-0 ile kullanıyorum RTM sürümünü sorunnnnsuzzzz

Artık kullanmak gerek size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silencer4ever -- 11 Ekim 2009; 2:43:51 >
  • Bu tip bir sorun biraz komik olmuş, muhtemel donanım arızası diye düşünüyorum windows dan alakasız olarak.

Sebebi gayet basit, bios diskleri fiziksel olarak görür, işletim sistemleri mantıksal olarak görür. Mantıksal bir yazılım yükleme işinde fiziksel bir zarar söz konusu bile olamaz, böle bişey ancak diskin firmware inin değişmesiyle olurki windows neden böle bişey yapsın..

Neyse geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Bu tip bir sorun biraz komik olmuş, muhtemel donanım arızası diye düşünüyorum windows dan alakasız olarak.

Sebebi gayet basit, bios diskleri fiziksel olarak görür, işletim sistemleri mantıksal olarak görür. Mantıksal bir yazılım yükleme işinde fiziksel bir zarar söz konusu bile olamaz, böle bişey ancak diskin firmware inin değişmesiyle olurki windows neden böle bişey yapsın..

Neyse geçmiş olsun.

Banada söylerse olurmu öyle şey derim ama birbirinden iki farklı hardiske bağımsız olarak kurmayı denedim ve böyle bir sonuç aldım... Bir arkadaşda bana gülmüştü onunda başına geldi aynı şey... Sonra hardiskini bir şekilde düzeltti ve ilk açılırken systemi cd'den değilde hardiskten boot edince sıkıntı olmuyor dedi. Bende böyle kullanıyorum şu an... Bu arada hardiskler garantiden değişti... Yinede inanması hala zor bir olay...

• Çok enteresan bende kurdum aşağı yukarı iki hafta önce kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım ağ kurmadım henüz bakalım o zaman da sıkıntı yaratacak mı ? Birde quick launch kısmı default da gelmiyor kendin yapıyorsun o sıkıntı haa bide Türkçe dil seçeneği.. Sanırım.

Bol şans..
  • Yanlız benim kurduğum ilk çıkandı... Yenisinde bende problem yaşamadım... Şu an için iyi.... Türkçe Dil desteği çıktı diye biliyorum...
  • benzer sorun benimde başıma geldi.kurulum bittikten sonra reset attım sonra ekranda sadece dos ekranı çıkıyordu.bios'a bile giremiyordum.sonra hdd kablolarını tamamı ile çıkardım.tekrar reset bu sefer biosa girmeyi başardım bios'u resetledim.sonra vistaya geri döndüm.o gün bugün birdaha windows 7 ile uğraşmadım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.